bebeğime hazırlık için yardım lütfen

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve mustafam tarafından 9 Eylül 2009 başlatılmıştır.

9 Eylül 2009
    Konu Sahibi : mustafam
  1. mustafam

mustafam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğime ilk alışverişlerimiz

merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum ve bir anne adayıyım.şuanda 22 haftalık hamileyim.inş.bi oğlum olacak.ama ben bebeğim için ne zaman hazırlıklara başlamam konusunda kararsızım.bazen bıseyler görüyorum ve almak istiyorum ama sonra acaba erken mi diyorum.bide oğluma bi oda hazırlayacağız ama hala karar veremedik.:KK43:lütfen bizlere fikir verirmisiniz?mesela büyüyen beşikler kullanışlı mıdır?tavsiye eden varmı?ayrıca sakaryada yaşayanlar bebekleri için en güzel alışverişi nereden yapıyorlar?şimdiden tesekkürler.

arkadaslar bu sekılde bı mesaj yazdım ve cevap beklıyorum ama gelmedı lutfen ılgılenın.zaten kullanıcı olarak cok acemıyım.tesekkurler.

2. 9 Eylül 2009
  3. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Bende 32. haftaya gridim ama daha doğru dürüst alışveriş yapmadım. Aslında daha vaktin var ama içinden geliyorsa al

4. 9 Eylül 2009
  5. ANNEMKIZIYOR

ANNEMKIZIYOR Guest

canım sen şimdi biran önce herşeyini tamamlamak için heveslenirsin bence başla hazırlamaya sonuçta bular olcak ben daha hamilelimin başında başladım hazırlama tatlı bir mavi tonlarıyla bir oda hazırlaybilirsin bence kullanışlı büyüyen beşik baya yatabilyor içinde allah hayırlı doğumlar versinnn canım

6. 9 Eylül 2009
  7. irem4006

irem4006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    bende 22 haftamdayım
    giyisi vs.. ufak tefek şeyler alıyorum
    ama buyuk parcaları, hastane cantası vs..
    kasım gibi baslar tamamlarım şuan erken

8. 10 Eylül 2009
  9. bebekimm

bebekimm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba bence 20. haftadan sonra yavaş yavaş hazırlıklara başlanmalı ve bebişin sabırsız olup birkaç hafta erken gelme ihtimalinide göz önünde bulundurarak 35. haftaya kadar herşeyi tamamlayın derim
    beşik olarak bizde büyüyüp yatak olan beşiklerden almıştık bence gayet kullanışlı bebeğim eve geldiğinden beri beşiğinde yatıyor ve 4-5 yaşına kadar yatar sanırım sonrada yatak haline getirip birkaç yılda o şekilde kullanabiliriz
    birde kıyafet konusunu benim gibi fazla abartmayın kızlar zaten bir o kadarda hediye geliyor şimdiden hiç giyilmemiş ufak gelen bir sürü kıyafetimiz var
    hepinize iyi alışverişler

10. 10 Eylül 2009
  11. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    yarım kalmış yazım :))
    Beşik konusunda büyüyen beşik almak istiyorsan (ben öyle yapmayı düşünüyorum) dikkat etmemiz gereken bir nokta var alacağın beşik karyolaya dönüştüğünde boyutları çok önemli. Çünkü bir arkadaşım aldı oğlu 4 yaşına geldiğinde karyolaya dönüştürdüler ancak içine uygun yatak bulamadılar. Beşik açılınca standart bir boyutta değildi özel yatak yapılması gerekiyordu o nedenle bazalı tek kişilik yatak aldılar tekrar. O sebeple açılınca standart yatak bulunabilecek boyutta bir beşik seçmeye dikkat et.
    Benim alacağım beşik bu http://www.belis.com.tr/urun_resimleri/250/buyuk.jpg
    bu firmanın merkezi sakaryada sitesini incele istersen. Fiyatları fena değil...Ayrıca beşik seçerken mdf olanını tavsiye ediyorlar. Aslında arasındaki fark bir mdf nin dolgusu daha sıkı oluyormuş..
    umarım bir yararı olur..

12. 10 Eylül 2009
  13. mustafam

mustafam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tesekkur ederım arkadaslar.evet yavas yavas görup begendığım ufak tefek seylerı almaya başlayım artık.galıba ben cok sabırsız ve acelecı bı anne adayıyım:)ALLAH herkese evladını sağlıkla kucağına almayı nasip eder inş.

14. 10 Eylül 2009
  15. mustafam

mustafam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet beşiğin resmini inceledim gercekten cok guzelmış.ALLAH güzelce uyuyup buyumeyı nasıp etsin inş.aslında eşin oda seçimini yaparken her iki cinsiyet içinde kullanılabilecek bi oda olsun istiyor.hani daha sonra bi kızım falan olursa mavi erkek bebeği için hazırlanmış bi odayı paylaşmak zorunda kalmasın diyor.bi kaç resim göndreyim sizde değerli fikirlerinizi benimle paylaşır mısınız?

16. 10 Eylül 2009
  17. mustafam

mustafam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    işte resimler.

Ekli Dosyalar:

18. 10 Eylül 2009
  19. hemxsxirem

hemxsxirem gamzeli kelebeğim beniiim Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bende 23. haftamdayım küçük küçük şeyler alıyorum ama bende büyük şeylere başlamdım. oda yapacak arkadaşlar, siparişi erkenden vermek mi gerekiyor, siz ne zaman verdiniz?