Bebeğime ikili test yapılamadı

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve ertug06 tarafından 21 Ocak 2010 başlatılmıştır.

21 Ocak 2010
    Konu Sahibi : ertug06
  1. ertug06

ertug06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar belki saçma bi soru olabilir ama annellik işte 11+4 günlük hamileyim dün ikili test için dr.gittim ama ultrasonda bir türlü ense kalınlığını ölçemedi belki yarım saat baktı ama bi türlü ölçemedi sonra dr ölçemiyorumönemli deil 4 lü test yaparız dedi ama içimde küşkü oldu aceba bişey varda mı ölçemedi yoksa pozisyon mu uygun deildi bilmiyorum.niye diye soramadım samatya hastanesi biliyosunuz insanın suratına bakmıyolar.sizce normalmi görememesi çok korkuyorumm yardım lütfen

2. 21 Ocak 2010
  3. nicole78

nicole78 pamuk şekerlerim.... Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    153
    canım bence başka bi dr a daha git...ikili test yapılamamasını ilk kez sende duydum..nasıl ölçülemez canım...her dr ölçüyor onlarca bebeğin ensesini...bu nasıl ölçemez...tecrübesiz mi acaba?

4. 21 Ocak 2010
  5. ertug06

ertug06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    valla bilmiyorum canım yaa çok SIKTI canımı

6. 21 Ocak 2010
  7. izmirlii

izmirlii Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    pozisyonu bulamamıştır bnece...ama günün geçmeden bence yaptırmalısın.başka bir doktor sorununa çare olacaktır emin ol.

8. 21 Ocak 2010
  9. betl_24

betl_24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende samatyada yaptırdım ıkılı testımı benımkını de 2 dakıka bıle surmeden ölçtü bende neden bu kadar cabuk ölçtü diye endişelenmıstım
    muhtemelen bebgın pozısyonu uygun degıldır tekrar git ve yaptır bence sonucta önemli bir test....
    sakın atlama mutlaka yaptır her zaman farklı dr. oluyor samatyada..
    sonucuda yaz olurmu sımdıden kolay gelsın canımm

10. 22 Ocak 2010
  11. Zynpmrt

Zynpmrt Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım hemen panik olma ölçememesi normal özellikle karından baktıysa ve bebek uygun pozisyonu almazsa ölçemiyorlar. Benim kızım doktoru bir saat uğraçtırmıştı. Yarım saat boyunca dönmedi velet. Sonra doktor bana tatlı yedirtti ve yürüttü. birdaha baktı yine dönmedi en son vajinal ulturasonla baktı ancak o şekilde ölçüldü. Tabi ben çok iyi bir profösörün muaynehanesine gidiyorum ve çok ilgili bir kişi olduğu için uğraşıyor. Ayrıca ölçemeseydi ertesi gün tekrar gidecektim. 11+4 sün geç kalmış sayılmazsın ayrıca bebeğin boyuda çok önemli 5 cm altındaysa zaten ölçemiyorlar bir hafta bekliyorlar. ıçine sinmediyse başka bir doktora git yada tekrar aynı doktora git bir daha baksın bide yanına çikolata al bebek uygun posizyonda değilse ye hemen haraket edecektir. Ama benim anlamadığım ikili testi yapamayanlar 3 lüye çağırır neden direk dörtlü dedi şaşırdım.

12. 22 Ocak 2010
  13. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Ertug'cum çok mecbur değilsen gitme devlet hastanelerine. Oralarda hiçbir doktorun umrunda bile değilizki biz hamileler. Bebeğimiz sağlıklımı sağlıksızmı onların umurunda değilki. O doktor bilmiyordur belkide ölçüm yapmayı. Ben sskda doğum yaptım kızımı az kalsın öldürüyolardı doğum sırasında. Şimdi 15 liraya muayene olabiliyorum özelde. ikili testimide 60 liraya yaptırdım. ıhmal etme canım.