bebeğime kahvaltı öneriniz var mı?

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve esther tarafından 21 Ekim 2009 başlatılmıştır.

21 Ekim 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar daha önce de çok söyledim bebeğimde inek sütü alerjisi var bu yüzden kahvaltı hazırlamakta zorlanıyorum. peynir ve süt içeren hiçbirşey yiyemiyor. bana akıl verir misiniz nasıl kahvaltı hazırlayabilirim?

2. 21 Ekim 2009
  3. berkbebek

berkbebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    cam rendesinde cevizi rendeleyin
    pekmez kayısı kurusu
    keçi ve ya koyun peyniri ama emşin olun marketlerde satılanların çoğunda % 10 bile yoktur keçi koyun sütü oranı

4. 21 Ekim 2009
  5. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    aaaaa ben keçi sütü denediğimde yavrumun suratı tanınmaz hale geldi alerjiden kıpkırmızı oldu. halbuki keçi sütünün alerji yapma ihtimali yok denecek kadar azmış. ama anlamadım kaliteli bir markanın peynirini almıştım. gerçek olduğunu nasıl bilicem? belki de keçi sütü, peyniri de alerji yapıyordur oğluma :çok üzgünüm:

6. 21 Ekim 2009
  7. funda0606

funda0606 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumun kahvaltısında bir sürü şey var istersen dene oğlum birtek kahvaltıyı mızırdanmadan yiyor...
    bebe biskivüsü
    peynir
    ceviz rondodan geçirilmiş
    fındık rondodan geçirilmiş
    badem rondodan geçirilmiş
    pekmez 3 çay kaşığı
    muz küçük bir parça
    yumurta sarısı
    zeytin tuzu çıkarılmış
    sen istersen sadece peyniri çıkar ve ver bakalım nasıl olcak yicekmi bebeği..inşallah sever..

8. 21 Ekim 2009
  9. berkbebek

berkbebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    soya sütünü sor istersen doktora arkadaşım

10. 21 Ekim 2009
  11. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    zeytin zararlı olmaz dimi? ayrıca kalsiyum bu kuruyemişlerde de var dimi

12. 21 Ekim 2009
  13. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    soya bazlı biberon maması kullanıyoruz zararı oolmuyor heralde onun da olmaz.

14. 21 Ekim 2009
  15. angeldust

angeldust Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    soya bazlı biberon mamasının içine yarım dilim ekmek ceviz kuru kayısı ya da cicibe irmik de koyabilirsin hafif pişirip besleyici olsun diye çok zor alerjisi olması allah yardımcın olsun zeytini akşamdan suya koyarak yedirebilirsin bence

16. 22 Ekim 2009
  17. dilek_83

dilek_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    light zeytin lerden al tuzsuz amaaz az al çabuk bozuluyor:)
    cicibebe verme çinde süt ve yumurta var.
    ekmek verirken de dikkat et bazı ekmeklerde de süt olabiliyor. alerjinin ilerlememesi için senin çok dikkat etmen gerekiyor ve ehr verdiğin şeyi en ince detayına kadar incelemelisin anca bu şekilde alerjiyi atlatabilirsin!
    Keçi oeynirini de kendin yapabilirsin peynir mayası alarak veya köyünüz varsa mutlaka keçisi olan biri vardır ordan kendine yoğurt ve peynir mayalatabilrisin. Ben köyümüzden keçi yoğurdu ve peyniri istiyorum annemler gittiği zaman.
    ceviz ve özellikle fındık falan verirken de dikkat et önce çok az dene, çünkü bunlar da alerjen. birde soya da alerjeniş bende sonradan öğrendim ama mamasını içiyorsa onla sorunu yok demekki oğlunun:)
    ben kızıma 2 light zeytin, keçi sütüne ıslatılmış 2 dilim tuzsuz etimek içine 1 tepme tk öğütülmüş ceviz ve ya yumurta sarısı yada peynir veriyorum bazen de ikisini bir:)
    kabız olduğu zamanlar şu tarifi yapıyorum bunu rahatlıkla oğluna yapabilirsin. 1 sb suya 2 yk (ama tepme olmasın) irmik, 1 kuru kayısı ince ince doğranmış varsa başka bir meyve daha elma, armut veya (piştikten sonra eklediğim) muz da olabilir, biraz da ceviz ekliyorum pişiriyorum muhallebi gibi oluyor neva bayağı seviyor buna genelde kabak çekirdeği de ekliyorum onu unutmuşum . ıstersen su yerine keçi sütü de kullanabilirsin:)
    Neys çok karışık yazdım çok geçmiş olsun oğluna! Sağlıkla büyüsün inşallah!

18. 22 Ekim 2009
  19. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar çok sağolun. çok yardımcı oluyorsunuz. az önce bir kahvaltı hazırladım. benim un karışımım var siteden tarif almıştım (mısır unu, buğday unu,pirinç unu, irmik). bu karışımı bir miktar suyla pişirdim. içine çeyrek yumurta sarısı, fındık-ceviz karışımı, kayısı,zeytin,pekmez koydum. ama yemedi :KK43: 2 kaşık zorla aldı. tadını da beğenmedi galiba. bi de sabah sekizde meme verdim. keşke vermeseydim. bi de un karışımını çok koydum heralde başka bişeyin tadı gelmiyordu ağzıma. şekeeri de az koymuşum. ölçüyü azaltıp meme vermeden vereyim yarın...