Bebeğime kim bakacak?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve garfieldim tarafından 5 Şubat 2010 başlatılmıştır.

5 Şubat 2010
    Konu Sahibi : garfieldim
  1. garfieldim

garfieldim aşığım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar hamile olduğumu yeni öğrendim.

Aldı beni bir korku bebeğime kim bakacak doğurduktan sonra ben çalışmak zorundayım.Kendi annem uzakta ve rahatsız,kaynana ise önceki konudan bilirsiniz belki çok cadı ve sevmiyorum bana birsürü şey yaptı.

Ona baktırmak istemiyorum evimize yerleşip herşeye karışmasından korkuyorum bakıcı nasıl bulacam tanıdık ta yokk:KK43:

derteleşeyim dedim sizlerle..

2. 5 Şubat 2010
  3. diablo

diablo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    136
    Ödül Puanları:
    88
    canım bunları dusunmek ıcın coookk erken deglmı? cocuk dıgduktan sonra 6 ay kadar ızne cıkıyorsun o sure zarfında cocuk 6 aylık olmus oluyor . kayınvalıden bebgın geldıkten sonra hala hal ve tavırları degısmezse annenı cagır gelsın senın evınde baksın (eger uygun olursa tabıı) olmazsa 6 ay daha kaynana sabredersın sonra bırını bulursun. toruna herkes ıyı bakar dıye dusunuyorum .

4. 5 Şubat 2010
  5. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bende aynı durumdayım cnm henüz hamile değilim ama olursa diye şimdiden düşünüyorum ne yapacağımı.etrafındaki arkadaşalrında sor soruştur iyi birisini mutlaka bulursun. ben kreşe vermeyi düşünüyorum sabah bırakırım iş dönüşüde alırım en iyisi öyle güvenilir birisi bulursam evimde bakıtırım tabiide bulamazsam kreş en iyisi. şimdidien kendini sıkma böyle şeylerle bir çaresi bulunur elbet. mevlam hayırlısıyla kucağına almak nasip etsin.

6. 5 Şubat 2010
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    En kötü babannenin en iyi bakıcıdan iyi olduğunu düşünüyorum kendi adıma.
    Sizinle arası kötü olabilir,ama bakmak istediği torununa da kötü olacak değildir ya..
    Benim kayınvalidem bakmıyor mesela,ben bakamam diyor bende çalışmıyorum bakıcıya bırakamadığımdan.Ki çalıştığımda baktıracağımız bakıcımız da hazır ve 20 yıllık tanıdık..
    Bilemiyorum iyi düşünün tartın ama bakıcıyla büyüyen çocuklara üzülüyorum ben.İlerde çalışırsam kendi çocuğumda bunun içinde olacak..:sinifsinif:

8. 5 Şubat 2010
  9. ozha

ozha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    İllaki kayınvalide bakmak zorunda değilki,çevrenizde hiçmi tanıdığız yada tanıdıklarınızın tanıdığı yok çocuk bakan...

Zaten belli bir süre siz hemen işe başlamazsınız daha sonrada iyi bir bakıcı bulursunuz,kayınvalideyle probleminiz varsa ve anlaşamıyorsanız en iyisi bakıcı bence.

10. 5 Şubat 2010
  11. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    kaynananızın size yaptıkları ayrı bebeğinize bakması ayrı bence.
    işe dönmeniz gereken zamana kadar bebekle-kaynananızın ilişkilerini, kaynananızın bebeğe davranışalrına bkarsınız. rahatsız olacağınız bir durum sezmezseniz ona bırakırsınız.

12. 5 Şubat 2010
  13. ozha

ozha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Bence yanlış düşünüyorsunuz,ben 11 yıldır güzellik uzmanlığı yapıyorum ve çocuğuna bakıcıya baktıran ve çocuk bakan yüzlerce müşterim oldu.çocuğumun bakıcısı annemden sabırlı çocuğuma diyenler,sıkılıp bıkmadan oyunlar oynuyo bunu kayınvalidem annem yapmıyo diye anlatanlar,ben yemek yediriken sabırsızlanıp sinirleniyorum ama yemek yemesi için binbir dil döküyo diyenler.

Yine çocuk bakanlardanda baktığı çocuk okula yada kreşe başlama zamanı geldiğinde özleyeceğini söyleyenler.

Yani genelleme yapmak çok yanlış bence.elbette kötülerde vardır ama bir okadarda iyiler var.

14. 5 Şubat 2010
  15. garfieldim

garfieldim aşığım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar tabiki torununa iyi bakar ama başka şehirde ve gelirse evimde herşeye karışır yarın öbürgün çocuğu ben büyütttüm diye millete anlatır öyle bi kadın yani hep kendini över çok fena ya hangi birini anlatayım o yüzden onunla yaşayamam aynı evde çocuğa bakmak için mecburen o da olmas ya uykularım kaçıyor..inş iyi bir bakıcı buluruz kreşe bildiğim kadarıyla 2 yaşında filan alıyorlar daha erken alırlarmı ki 6 aylık filan sanmam

16. 5 Şubat 2010
  17. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Benim düşüncem benim vicdanım..
    Size göre doğru bana göre göre yanlış..Bunda sorgulancak bir şey göremedim açıkçası..
    Kendi çocuğumuda bırakırsam bir gün bakıcıya kendi çocuğum için de vicdan azabım büyük olacaktır.

18. 5 Şubat 2010
  19. diablo

diablo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    136
    Ödül Puanları:
    88
    3 aylık alan var bıle dıye duymustum. calısıyorsun calıma arkadaslarına sor bır danıs ıstersen mutlaka tanısıkları duydukalrı yada onların etrafından bakıcıya baktoran vardır o zaman. ben kaynanan senınle aynı sehırde zannetmıstım. annen gelemeyecekse yapacak bısey yok o zaman mutlaka bırı bulunur . sıkma canını