bebeğime kim baksın

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve yrgn tarafından 19 Kasım 2008 başlatılmıştır.

19 Kasım 2008
    Konu Sahibi : yrgn
  1. yrgn

yrgn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yakında işe başlayacağım. bir bakıcı ayarladık. şimdi bebeğimi alıştırmak için birlikte bakıyoruz. 45 yaşlarında temiz,iyi bir kadın. 3 çocuk büyütmüş. ama bebeğimle sadece alt temizliği mama vs. ile uğraşabilir gibi geliyor bana. sanki onunla oyun oynayamaz onu sakinleştiremez gibi. acaba çocuk gelişimi okuyanlardanmı bulmak lazım.

ya da il dışından kayınvalidem mi gelse. o çok sıcak kanlı.sevecen. ama nekadar iyide anlaşsam evin içinde istemiyorum. boşa aram bozulur diye korkuyorum.hem onunda hayatı var.

yada ben ücretsiz iznemi ayrılsam.maddi olarak zorlansakta zaten bakıcıya dünyanın parasını ödüyoruz.

belkide bebeğimi kimseye vermek istemediğim için kuruntumu yapıyorum.hazır düzen kurmuşken devam mı etsem.sizce ?

2. 19 Kasım 2008
  3. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle çocuk konusunda eğitim almış birini tercih etmelisin.
    çocuk gelişiminden mezun olmalı bence.dediğin gibi sadece altını açar,karnını doyurur.
    ona yeterli ilgiyi veremez.onun anlayabileceği dilden konuşamaz.
    ankaranın neresinden sin acaba benim bi tanıdığım var çocuk gelişimi mezunu
    yıllarca çocuk baktı.çok güvenilir.ama şuan da bakar mı bilemem.en son 4 yaşında bi çocuğa bakıyordu.şehir dışına taşındı çocuğun ailesi bıraktı.

gördüğüm kadarı ile eğitim durumun doktora iyi bir eğitim almışsın
    bunu benden çok daha iyi düşünebilirsin.senin gibi eğitim almış birinin , hiç bir eğitimi olmayan birine ,bebeğini emanet etmesi beni çok düşündürdü doğrusu

Son düzenleme: 19 Kasım 2008
  4. 19 Kasım 2008
  5. mine_ibo

mine_ibo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence kesinlikle sen bak tatlım anne kokusunu ala ala büyümeli bence bakıcı senin verdigin sevgiyi vermezki kayın validene gelince bence yanlış yaparsın bi evdeyken aranız acılır sana cocuk konusunda cok karışır nede olsa babanne canım sana bebeğinle mutluluklar

6. 19 Kasım 2008
  7. shannon

shannon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende cok kararsızım bakıcamı babannemi yoksa kendimmi baksam ücretsiz izindeyim hala uzatsammı diye düşünüp duruyorum 9 ay kendim baktım dezavantajı bana cok alıstı simdi bırakıp bakkala bile gidemiyorum

8. 19 Kasım 2008
  9. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ben şuan ücretsiz izindeyim. Zaten sağlık problemlerin nedeni ile annemlerle kalıyorum. İzin bittikten sonra annemin yanına bir yardımcı ayarlayacağız birlikte bakacaklar. Sevgi, şevkat , ve eğitim kısmı annemden diğer koşuşturmalar yardımcıdan. Annem çok mutlu onunla. Eski öğretmenlik günlerine geri döndü..

10. 19 Kasım 2008
  11. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    bakma imkanın varsa hiç düşünme bizimkredi vardı ben ayrılamadım ücretsiz izne
    bir daha bebeğim olursa mutlaka ayrılırım
    benimkine kayıvalide bakıyor annem gelemez uzakta ve bolca torun var memlekette
    kayınvalide bakıyor iyi de bakıyor ama cok haz ettiğim söylenemez kendisini
    bebeğim kıskanıyorum saten herkesten

12. 19 Kasım 2008
  13. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    kayınvalideler pek sevilmesede anneden sonra cocuğa en iyi bakabilecek kişi babanne yada annanedir

bence ilk aylarda ücretsiz izin alıp ele avuca gelene kadar bakın sonra babanne bi süre baksın
    cünkü bakıcılara pek güvenilmez

14. 19 Kasım 2008
  15. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    ücretsiz iziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin böyle bir imkan varsa kesinlikle ücretsiz izin alın ve bebeklerinize kendiniz bakın bu bebeklerin bize ihtiyaçları var ve büyüyünce tüh vah dememek için en iyi yol bu

16. 19 Kasım 2008
  17. oNcA

oNcA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim bebegim 3.5 aylıktı işe basladıgımda...gecen çarşamba başladım...bende çok dusundum ücretsiz izne ayrılmayı ama hem maddi hemde manevi yönden mecburdum işe başmaya...benim tek şansım annem bakıyor bebegime ve ben kameradan izliyorum bebegimi...sevgiye eğitime gelince sende verirsin bebeğine...yıllarca eğitim almışsın, sonucta senin çalışmanda bebeğin bugunu ve yarını için...bu gecirdiğin süreç normal bir sürec...işe baslayınca hersey yoluna oturur...

18. 19 Kasım 2008
  19. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    ücretsiz izine ayrılabiliyorsan kesinlikle ayrıl derim..
    ama kayınvalidenle sorun yok ise temiz ve bakabileceğine inanıyorsan senden sonra bakabilecek en iyi kişi derim anne yada kayınvaliden..
    Allah yardımcın olsun..