bebeğime ne giydireceğimi şaşırdımmm

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve ceren_78 tarafından 27 Aralık 2008 başlatılmıştır.

27 Aralık 2008
    Konu Sahibi : ceren_78
  1. ceren_78

ceren_78 Guest

kızlar malum kış geldi soğukkk.bebeğimi kalın giydiriyorum hasta normal giydiriyorum yine hasta.ne giydireceğimi şaşırdımmm.hep burnu tıkalı.giydirdiklerimi söyliyimm.atlet çıtçıtlı badi üzerine 2 tane penye ve uyandıktan sonrada yelek yada ince hırka...adanada yaşıyruzz.binamızda baca yokk.klima çalıştırıyorum ama 22-25 derecede soğuk oluyo ben bile üşüyorumm.28 dereceye getiriyorum klimayıı bu seferde gece terliyooo.napçamı şaşırıdm valla.kış boyu bebişim hastalıktan kurtulmadıı..ne yapsamkii?yardımcı olursanız sevinirimm.birde bebişim kolları dışarda yatıyo.yani gövde açıkta kalıyooo...

2. 27 Aralık 2008
  3. lilithu

lilithu küçük Prensim benim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    biz İstanbuldayız, ben içine çıtçıtlı atlet, çorap üzerine de uzun kollu body ve hırka giydiriyorum. ev 22-23 derecelerde. uyurken de tulum gibi olan battaniyeler var onla örtüyorum ki açmasın, bi de bere takmaya başladık

4. 28 Aralık 2008
  5. Derya

Derya Duru'm benim...... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım klimayı 28 de değil de 25-26 da çalıştırsan nasıl olr acaba?28 çok zaten gece için...28 de çalıştırdığında üzerine kısa kollu çıtçıtlı body,onun üzerine uzun kollu body ve çorapla tek alt giydir...

6. 28 Aralık 2008
  7. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    ben kızıma kısa kollu çıtçtlı body ve üzerine uzun kollu bir penye altınada külotlu çorap ve pijama giydiriyorum oda sıcaklığımızda 24 derece bir ara üstünü üç kat giydirmiştim hasta olmuştu kızım artık sürekli iki kat giydiriyorum terlemedikleri sürece hasta olmuyorlar üzerinede ince ço kalın olmayan polar bir battaniye örtüyorum gerçi hiç üstünde tutmuyor ya...

8. 28 Aralık 2008
  9. sule3852

sule3852 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizim evimiz de hep 22 derece.atlet.uzun kollu çıt çıt body ve üstüne penye,altına da iki kat pijama giydiriyorum.yüzü soğuk oluyo genelde ama ben ellerine bakıyorum.klimada dolayı tıkalıdır burnu canım.klima odanın oksijenini bitirir ve kurutur.odayı havalandırman ve nemlendirmen lazım bence.

10. 28 Aralık 2008
  11. EU1

EU1 Guest

gece yatırırken uyku tulumu giydiriyorum ben
    üstü açıldı derdi de olmuyo çok da rahat oluyo tavsiye ederim

12. 28 Aralık 2008
  13. ZeynOzlem

ZeynOzlem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlikle bende öle yapıyorum ...
    eve bi yere ağzı açık su kabı koy az da olsa evi nemlendirir...dün gece bende kaloriferi açmıştım baya kızımın sabah burnu tıkalıydı nefes alırken nası belliydi baktım kaloriferin altındaki kabın suyu bitmiş ..
    bu nemsizlikte burun tıkayıp akıtabiliyo ....:nazar:
    bebeğine ii bak :KK66:

14. 28 Aralık 2008
  15. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Bende şöyle giydiriyorum, içine uzun kollu çıtçıtlı body fanila niyetine,
    üstüne uzun kollu penye,
    onun üstünede gene uzun kollu daha kalınca bir tane daha penye,
    altına ise ince bir tulum, üstüne bir tane daha kalınca bir tulum.

Ben uyku tulumunu tavsiye etmiyorum, içi fırın gibi olur, bebek gece uyurken havale geçirir allah korusun biliyorsunuz ani bebek ölümleri sıcaktan dolayı oluyor, battaniye örtüyorum ben ayak kısmını beşiğe sıkıştırmıyorum.Böylece fırın gibi olmuyor.

Son düzenleme: 28 Aralık 2008
  16. 28 Aralık 2008
  17. erdemix

erdemix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ben gece uzun çıtçıtlt bady uzun kollu üzerine ince pijama takımı ve hiç çorap giydirmiyorum ferah ferah yatsın diye yorganı kalın açamıyor terlemiyor ama gerçi ellerimiz hep dışarda ben sokuyorum o çıkarıyor gündüz kat kat giydiriyorum bari gece rahat olsun kalorifer yanıyor gecede

18. 29 Aralık 2008
  19. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar merhaba bebekler için en çok ayakları sıcak başı serin tut derler ben atlet niyetine çıtçıtlı bady ayaklarına çorap üzerine patik üstünede pamuklu alt üst takımını ve yelek giydiriyorum gecede pamuklu pattaniye ve çok kalın olmayan yorganını örtüyorum ayrıca sırtına küçük havlu koyuyorumki terlerse terini çeksin diye onuda sabah değiştiriyorum