bebeğime yanlış bir mudahele yaptırmaktan korkuyorum :((( Lütfen yardım

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve LadyAngeL tarafından 31 Ocak 2010 başlatılmıştır.

31 Ocak 2010
    Konu Sahibi : LadyAngeL
  1. LadyAngeL

LadyAngeL kalbim seninle :))) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    sLm bayanlar bir konuda deneyimlerinize bilginize ihtiyacım var :KK43: gerçekten çok zor durumdayım kafam karmakarışık . En son 12 aralıkta regli oldum .. Kızılayda kan testi yaptırdım .Siklus 227 çıktı teste göre hamile çıktım.tam hamile olmaya kendimi alıştırmışken :KK43: 13 gün sonra yani 25 ocak ta kanamam oldu( sancıyla başladı).Kartal araştırmaya acile gittik.Vajinal ultrasona girdim başımda 4 doktor vardı dördüde ayrı ayrı şeyler söyleyip durdu biri keseyi görür gibi oldu biri kalınlaşma var dedi rahimde diğeride en sonunda bir test daha yapsın gerçekten hamile olup olmadığını anlıyalım dedi. Özel labaratuarda kan testini yaptırdım değer 562 çıktı.2 gün sonra tekrarlıyalım dediler testleri.2 gün sonra tekrar muayeneye acile gittik.testler tekrarlandı.Teste göre değerim 540 çıktı 22 azalma olmuştu :KK43: bu arada hafif hafif adet sancısı gibi sancılarım oluyodu ama ilk günkü gibi değildi kanamamda o gün tekrar muayene olana kadar baya azalmıştı.muayenede kesenin gözüktüğünü normal bir gebelik olsa değerin 1000 küsürlerde olması gerektiğini söyledi başka bir doktora ameliyathanede bulunan bir doktora yolladı.O bayan ise bu testlerin 3 farklı yerde yapıldığını bunlara güvenipte birşey söyleyemem kürtaja alamam dedi.kesin birşey söyleyebilmesi için en az 2 testin aynı yerde olması gerektiğini söyledi.tekrar 2 gün sonraya attı ama ben gitmeye cesaret edemedim bebeğim çok küçük olduğundan gözükmeye bilirmiş.Birde her muayeneden sonra vajinam iyice yıpranıyodu kanamam artıyodu bebeğe artık zarar vericeklerinden korktum.

Kendimi şuan dinlenmeye aldım en azından bir veya iki hafta beklemeyi düşünüyorum.Değerlerin kesin anlaşılabilmesi için bunu tavsiye ettiler ama birde size danışmak istedim burda herkes birbirine yardımcı oluyor . lütfen aranızda bir bilgisi tavsiyesi yada daha önce yaşamış biri varsa yanıt yazsın :KK43: dış gebeliktende şüpheleniyorlar bana zarar vermesindende korkuyoruz.
    Bugün kanamam başlıyalı 6 gün oldu .şuanda bütün gün boyunca kanamam gelmedi .

belkide bebeğim gerçekten iyi ama yanlış mudahele yapmalarından korkuyorum :KK43:

2. 31 Ocak 2010
  3. mericc

mericc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    canım öncelikle geçmiş olsun, inşallah kanamaların geçer, üzüldüm durumuna, konuyla ilgili bilgim yok ama bence de doğru karar vermişsin, vajinal muayeneler belki zarar verebilir. en azında bir on gün falan bekle sonra test yaparsın.
    benim de dün adet olmam lazımdı bu sabah karın ağrısıyla uyandım biraz lekelenmem olmuş ama bugün bisey yok, karın ağrılarım devam ediyor. sence hamile olabilir miyim?

4. 31 Ocak 2010
  5. Meg

Meg ⓚeditör Editor

Beğenildi:
    16.075
    Ödül Puanları:
    388
    dış gebelik riski mevcutsa eğer,10 gün falan beklemeden bi tahlil yaptırın bence..
    dış gebelik ihmale gelmez,zaman çok önemlidir .. Allah korusun..
    kan tahlili ve normal ultrasonla kontrol edilsin ama..
    vajinal ultrason ve alttan muayene kabul etmeyin bence de,bebek varsa zarar görmesin diye..

Allah kalbinize göre versin arkadaşım,hayırlısı olsun hakkınızda..

6. 31 Ocak 2010
  7. LadyAngeL

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ne yapıcağımı o kadar sapıttım ki birisinin benimle aynı düşüncede olması en azından içimi hafifte olsa rahatlattı doğru birşey yapıp yapmadığım konusunda endişeleniyordum.

hamile olup olmadığınız konusunda kesin birşey diyemicem ama eğer kanamanız devam etmezse dünkü lekelenmeniz bebeğinizin yerleşmesinin habercisi olabilir :) sancılarda rahimin bebeğe hazırlık yaptığından olabilir. Rabbim gönlünüze göre versin :) Bebeğiniz sizinledir inşAllah

8. 31 Ocak 2010
  9. LadyAngeL

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Amin. herşeyin hayırlısı ... :KK43:

10. 1 Şubat 2010
  11. ay_she

ay_she Herşey değişti...Herşey.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    198
    merhaba benim son adet tarihim de 5 aralık bebeğim şu an 8 haftalık

6. haftaın başlarında benimde kanamam oldu hemde öyle böyle değil 2 gün

hastanede yattım 5. haftadan itibaren kese gözüküyrodu sadece bebeiş çok küçüktü ve

kalp atışalrı gözükmüyordu daha 7 haftalık olmamıştı hastaneden çıktıgımda muhtemelen kalp atışları

başlamıştır yarın muayeneye gidicem bende o süre içinde hiç doktora gitmedim arada hafif

lekelenmelerim kanamalrım osla bile gitmedim sana tavsiyem kanaman oldugunda ayaklarının altına yastık koy ve

uzan olabildiğince çok dinlen çok uzun süre ayakta durma şu an 6 haftalık fln olmalısın kesenin

gözükmesi lazımdı aslında ama hiçbir hamilelik birbirine benzemez bunun için endişelenme dış gebelik

olsa doktorlar muhtemelen farkederlerdi ve seni salmazlardı yatışını yaparlardı mümkün oldugunca

aynı hastaneye git takibinin yapılması açısından benim tavsiyelerim bunlar

ayrıca alttan usg ile bebek daha iyi gözükür ve bir zararı yoktur...o bebek düşecekse her türlü düşer usg bebeği düşürmez

yok ben alttan usg istemiyorum derseniz 9. haftada fln gitmeniz lazım hastaneye...çünkü bebek gözükmez gözükse bile sağlıklı bir tanı koyamazlar

Son düzenleme: 1 Şubat 2010
  12. 1 Şubat 2010
  13. mu_se

mu_se günes topla benim icin .. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    dis gebelikse kesinlikle o kadar beklememelisin cunku senin icin zararli ... sana tavsiyem o hastaneye gitme yakinlarinda bi labaratuar varsa kan tahlili yaptir hemen bugun daha sonra iki gun bekle tekrar yaptir eger deger yukseliyorsa kendine iyi bi hastane yada doktor bul .. degerin dusmussede acil en yakin hastaneye git ... sakin ihmal etme canim sakin .. dis gebelik ihmale gelmez ..

14. 1 Şubat 2010
  15. LadyAngeL

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    tavsiyeleriniz için teşekkür ederim bende aslında dış gebelik olduğunu pek sanmıyorum . dün kanamam ve sancılarım durdu inşAllah devamı gelmez . birde bir sorum olucak dış gebelikte kanama sulu uzun sürelimi oluyor ? yoksa lekelenme şeklindemi :S benim kanamam 6 gün sürdü hafif koyu kırmızıydı rengi adet kanına benziyodu.ağrılarım hiç tek taraflı olmadı :S okuduğum yazılara göre tek taraflı sancı oluyomuş ama :S

16. 1 Şubat 2010
  17. LadyAngeL

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bir de birşey söylicem benim adetim bugüne kadar sadece bir kere şaştı oda 28 günde değilde 30 günde geldi.evlenmeden önceki adetlerim hem uzun süreli hemde çok oluyodu.evlendikten sonra süresi baya kısaldı hemde azaldı.Acaba diyorum bu geçirdiğim kanama gecikmiş adet kanaması olabilir mi? bebek rahimi kendisine hazırlıyorsa belkide kalan kanları atmıştır :S

18. 1 Şubat 2010
  19. Dexterella

Dexterella Minik Böceğim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Benim de 6. haftada kanamam oldu ve sonrasında 1 hafta kahverengi akıntılar devam etti.Doktor düşük tehlikesi dedi , progestanı 3 e çıkardı.Vajinal ultrasonla baktılar bana. Vajinal ultrasonun bi zararı olacağını düşünmüyorum ben. Farklı bi doktora görün sende , bakalım o ne diycek .Kanama olması tehlikeli birşey.ıhmal etme bence de . Benim kanamam sadece 10 dk sürmüştü.