bebeğime yemek yediremiyorum

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve zeyneptugra tarafından 27 Eylül 2007 başlatılmıştır.

27 Eylül 2007
    Konu Sahibi : zeyneptugra
  1. zeyneptugra

zeyneptugra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar oğlum 7,inci ayına girdi 4 üncü ayında diş çıkardı ve şimdi üst dişlerini çıkarıyor asla yemek yemiyor ve bazen 6 yada 7 saat aç kaldığı oluıyor ne yapmalıyım sizce zorlayınca ağlayıp kafasını sağa sola sallıyor üstelik zayıfta doktoru normal diyor diştenmiş sizin de başınıza geldimi neler yaptınız lütfen paylaşırmısınız bazen çıldıracak gibi oluyorum

2. 27 Eylül 2007
  3. ilktuxgx

ilktuxgx HAYATIM DAHA GÜZEL OLACAK Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Israr etmek bence yemekten daha fazla uzaklaştırır meyva püresi yoğut bunlar daha fazla sevdikleri şeyler herhalde anne sütü almıyor yoksa o tek başına bu zamanlar için yeterli olurdu.ama ısrarcı olma diş çıkarma zamanlarında bebekler huysuz oluyorlar sonra yemekten daha nefret eder.allah yardımcın olsun canım

4. 27 Eylül 2007
  5. 1_sen

1_sen Guest

Biz anneler cocugumuz birsey yemesin hemen uzulup,stres yapiyoruz..bunlar cok normal..ama bebegin kilolu olmasi degil,saglikli olmasi onemli..zayif olabilir bunyesi oyle demek ki..ayrica dis cikartmak cok zor..eger simdiden yemek icin zorlarsaniz cocuklugu boyunca elinizde kasik arkasinda dolanmak zorunda kalacaksiniz..eger meme emiyorsa tamamdir.ona simdi en iyi yogurt gelir hafif sogukta olursa damaginda ki agriyi azaltir..birazda jellerden kullanin..gecici bir durum..merak etmeyin sonra geciyor.Allah saglikla buyutmenizi nasip etsin.

6. 30 Eylül 2007
  7. zeyneptugra

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya canım hiç sorma dişten biliyorum ama bir bebek 6 yada yedi saat birşey yemezmi bazen çok sinirleniyorum ama daha çok insan kendini kötü hissediyor,yoğurttan çok bızdığım başka yerde yada kalabalık ortamda yemek yemek istiyor bunu yeni keşfettim.sizinkiler nasıl yemek yemeleri

8. 30 Eylül 2007
  9. zeyneptugra

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok sağol önerin için gerçekten bu tavsiyeleri yapıyorum lakin oğlum inatçıda ve şimdi yaramazım nezlede oldu.ağzına koymuyor mama harici birşey emmiyor 5.ayında bıraktı

10. 1 Ekim 2007
  11. mira

mira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynı sorun eltimdede var bebeği 9 aylık ve hiç yemiyor.ben kızımda hiç yaşamadım böyle şeyler.inşallah düzelir sen yinede herşeyi dene mesela sabah çorba severse çorba ver öğlen kahvaltı ettir

12. 3 Ekim 2007
  13. zeyneptugra

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım çeşit çeşit çorbalarmı denemedim kahvaltılarmı ettirmedim şi,mdi ferrum kullanıyorum biraz kansızdı sabahları aç karnına yemekten bir saat önce veriyorum şimdi biraz biraz yiyor şükür

14. 4 Ekim 2007
  15. Gxuxvercin gxoxzlxux

Gxuxvercin gxoxzlxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Zeynep hanım
    doktorlarda üstelemeyin açıktıkca verin diyorlar
    hem ne kadar yediği değil ne kadar yaradığı ve yaraları önemli
    Allah kolaylık versin:))

16. 4 Ekim 2007
  17. stars

stars Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    birde televizyon karsısında yedirmeyi dene.benimde kızım yemiyodu simdi reklamların karsısında birazcıkda olsa yiyor.allah kolaylık versin

18. 4 Ekim 2007
  19. anne-10

anne-10 eşim ve oğullarıma aşığım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet bende hep reklamları seyrettirerek yedirirdim şimdide alıştı hala öyle yiyor birde böyle denesen...