bebeğime yeterli kan gitmiyoruş. imdat.

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nektaki tarafından 18 Eylül 2009 başlatılmıştır.

18 Eylül 2009
    Konu Sahibi : nektaki
  1. nektaki

nektaki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    20. haftamda yapılan genel ultrason da sağ uterin arter.: pozitif. sol uterin arter:pozitif çıktı bu şu demekmiş benden bebeğe giden kan yeterli değilmiş buda ileriki aylarda bebeğin gelişimini engelleyebilirmiş çok korkuorm benim dalağım da yok 7 yaşındayken geçirdiğim bi kaza sonucu dalağım alınmıştı artı alt batınımda fazlasıyla (18cm çapında) sıvı var yani bu kansızlıktan dolayı mı böyle yksa batındaki sıvı damarları tıkıo o yüzden mi anlayamıorm başına gelen başkasından duyan veya herhangi bi şekilde bilgisi olan varsa yardımcı olsn ltfen

2. 19 Eylül 2009
  3. nektaki

nektaki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    fikir verebilecek kimse yokmu

4. 19 Eylül 2009
  5. adriana1983

adriana1983 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim hamileliğimdede bu sorun olmuştu konuştuğum kişiler korkulacak bir şey olmadığını belli bir haftadan sonra düzeleceğini söylemiişti şükür ki düzeldi bu sorun genellikle çalışan bayanlarda olurmuş çok ayakta durmaktan doktorum bana hiç kalkmamacasına dinlenme vermişti bence sizde dinlenin umarım sağlıklı bir şekilde bebişinize kavuşursunuz.

6. 19 Eylül 2009
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    canım kan pıhtılaşmasından kaynaklı olabilirmi?
    bununla ilgili kan sulandırıcı iğneler ve coraspin veriliyordu eğer yanlış bilmiyorsamki ben kullandım.doktorunla bir görüş istersen.
    yada sağlık danış sitesinde benim doktorum üye onu orda bulup soru sorabilirsin araştırmak istersen ersan şener.
    bilgilerine çok güvenirim Allah razı olsun ben ikinci bebeğimi onun aldığı önelemler ve sayesinde kucağıma aldım..

8. 19 Eylül 2009
  9. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım inşallah geçer. ben bu konuda hiçbişey bilmiyorum ama zor bir durum. içini ferah tutmaya çalış..güzel haberlerini bekliyoruz.

10. 19 Eylül 2009
  11. nektaki

nektaki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    coraspin verdi zaten doktorum içiorm bi yandan inş dediğiniz gibi olur da bi sıkntı olmadan alırım bebişimi kucağıma

12. 20 Eylül 2009
  13. nektaki

nektaki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yaa bayanlar ben doktora gidip bu durumu öğrendiğimde eşim yanımda yoktu o günlerde eşimin de işiyle ilgili büyük problemleri vardı bende bide buna üzülmesin sonra söölerim die söölemedim ama sonra da cesaret edemedm bilmesi gerek diede düşüünüorm ama üstünden zaman geçtiiği için nasıl söölicem die de çekiniorm fikri olan varmı naapiiim

14. 20 Eylül 2009
  15. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    guzelim tabiiki soyle hemen, nedenini de bize acikladigin gb acikla ya da istersen cok sorun olucaksa daha yakinda ogrenmissin gb davran. ama sorun olacagini dusunmuyorum cunku sen zor gunler geciriyorsun esin anlayacaktir. bu arada yeni bir gelisme var mi durumunda?

16. 20 Eylül 2009
  17. nektaki

nektaki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bi sonraki randevum 1 ekim de o zamn bakılcak inş iidir

18. 21 Eylül 2009
  19. gundogmadan

gundogmadan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    mesajlarini okudum canim oncelikle Insallah bebegin hep cok iyi olucak bazen farkli doktorlara gitmek iyi oluyor hem bunun icin de esine bir an once soylemen iyi olacaktir beraber bu stresi hem daha kolay asacaksinizdir, senin yerinde olsam esime soyler ve bayram sonrasinda bir kez daha ayrintili ultrasona farkli bir doktora giderdim. sorununun hakkinda bilgim yok ama senin su uzuntulu halin baska bir doktora gitmek icin yeterli bir neden, belki de ilk goren doktor bir yorum hatasinda bulundu. Insallah oyledir, dua edicem guzel yavrun ve senin icin, kendini strese sokmamaya calis, Allah'in iziniyle yarilamissiniz sonuna kadar da sapasaglam devam edersiniz Insallah.

leylli bunu beğendi.