bebeğimi bakıcıya bırakmak istemiyorum

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve erintra123 tarafından 9 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : erintra123
  1. erintra123

erintra123 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar eylül sonu işe başlamam gerek kızım 14 aylık olucak ama ben bakıcıya bırakmak istemiyorum.Ya üniversitedeki kariyerimi silicem.Ya da bakıcı işi için harakete geçmem gerek ama olmuyor.Onun annesi benim kimse anlamaz diye düşünüyorum.Beni özler nasıl olucak sizler nasıl başardınız.Belki çok hassasım ama mantığım almıyor.Sizlerle paylaşmak istedim.

2. 9 Ağustos 2010
  3. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aynı duyguları yaşıyoruz. seni o kadar iyi anlıyorum ki. ama işinden, kariyerinden vazgeçme bence. çünkü bu sayede, bebeğin büyüdükçe ona geniş imkanları daha iyi sunarsın. bunun yerine bebeğinle elinden geldiğince bol ve kaliteli zaman geçirebilirsin. bunun için bence sabiha paktuna keskin' in Anne İş' te adlı kitabı sana yol gösterebilir. bakıcı yerine aileden biri olsa ne iyi olurdu; ama imkanlar kısıtlıysa eve kamera gibi bir şey düşünebilirsin. bu sayede bakıcının, bebeğine nasıl davrandığını görüp içini rahat ettirir ve işine daha sıkı sarılabilirsin. sanırım araştırma görevlisisin, ne zor olduğunu bilirim. üzme kendini. bebeğin yeterince büyük zaten. 2 aylık bebeğini bırakmak zorunda kalan anneleri düşün. bebeğine ve kendine iyi bak.

4. 9 Ağustos 2010
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    Şöyle düşünün..
    Yarın bir gün 15 yaşına geldiğinde çocuğunuz ve sizden sürekli bir şey istemeye başladığında;siz bu isteklerden kimini karşılayıp kimini karşılayamadığınızda mesela istediği marka botu alamadığınızda size 'sağol annecim iyiki çalışmamış beni büyütmüşsün 'diyecek mi?Hayır demeyecek..
    Çalıştığınızda ona daha kaliteli bir yaşam sunacaksınız emin olun.Çok çabuk byüyecek.Bence atın üzerinizden bu duygusallığı derim.
    Bu arada bende 18 aylık kızıma baktım,iş arıyorum.Eski işyerim hemen gel diyor ama mesai saatleri çok zor pazar nöbetleri filan uymuyor artık bana.Durumumuzun iyi olmasına karşın,genede iş arıyorum.Bir evlat daha düşünüyorum,ikinci evladımada iyi bir yaşam sunmak hedefim.

6. 10 Ağustos 2010
  7. erintra123

erintra123 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım sağol haklısın doğrusu bu ama elimde değil.Anne işte kitabını okudum.Açıkcası transfer obje olayıda beni gerdi:)) Aslında bakıcı kontrol edecek büyükler var ama sağlıkları müsait olmadığından tek başlarına bakamazlar.Sanırım yine şanslı gruptanım.İyi dilekleriniz için sağolun

8. 10 Ağustos 2010
  9. NOTE

NOTE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba erintra123 sizi çok iyi anlıyorum miniğinizin annesi olarak bebeğiniz için her şeyin en iyisini en güzelini tabiki siz bilirsiniz.Canınızdan can.İnşallah herşey yüreğinizin istediği gibi olur. Bende beşyıla yakın sevgi dolu teyze olarak bebek baktım.şimdi okula başlıyorlar.Anadolu yakasında ikamet ediyorsanız çiçeğinize bakmak size yardımcı olmak isterim.Sevgiler.....

10. 10 Ağustos 2010
  11. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Hayatta herşey istediğimiz gibi olmuyor maalesef. Bir tercih yapmak durumundasınız. Ayrıca 15 ay büyütmüşsünüz sizden daha kötü durumda olanları düşünün ve teselli bulun.

Ben olsam asla üniv. deki işimi bırakmam. Artık çocukluğa adım atmış sayılır yavrunuz, bakımı daha kolay olur. Bir tanıdığa bırakabilirsiniz.Çalışma saatlerinizde belki esneklik de sağlanabilir.

12. 10 Ağustos 2010
  13. Green33

Green33 oğluşunun annesiii Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben oğlumu 2,5 aylıkken bıraktım bakıcıya
    çok çok zor oldu günde 20 kez arıordum napıo yedimi kakasını yaptımı
    kaç kere ağladım gizli gizli
    ama onun için dedim katlandım
    çalışmasam aç kalmazdık ama neden daha rahat yaşamak ve yaşatmak varken
    hem kendimi hemde oğlumu tek maaşa mahrum edimki dedim
    şimdi oğlum 6,5 aylık hala zor ama önceki kadar değil
    insan zamanla alışıor yeterki güvendiğiniz birisi baksın
    ilk önce tabiki herkese şüphe ile yaklaşıcaksınız
    bearber bakın birkaç gün sonrasında hoşunuza giderse bırakın
    hem büyüklerde varmış bakıcınızın yanında onlarda kalsın dahada rahat eder içiniz

14. 11 Ağustos 2010
  15. banu70781

banu70781 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    kesinlikle büyükler sırayla gelsinler. hiç aklınız kalmaz böylelikle. üstelik hem çocuğunuzun düzeni olur, elden ele bakılınca huyları düzenleri değişiyor hem de büyükler yorulmamış olur. tabii benimkiler gibi peşinde gezmezlerse yorulmazlar :)

16. 11 Ağustos 2010
  17. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    1 eylülde başlayacak kızım bakıcıya...kolay değil daha 7 ayı doldu bugün...yaklaşık bir aydır eşim bakıyor ben çalışıyorum...
    ben çalışmasam ne olur, hiçbişey...ama bişey almaktan da öte yarın istediği gibi bir eğitim vermek için daha fazla para gerekirse bize...neden onu mahrum edeyim ideallerinden...
    hem eğitimliyim ben, anne olmak kariyerinden vazgeçmek değildir ki...
    siz maşallah iyi büyütmüşsünüz kızınızı...güvendiğiniz bir bakıcıya emanet edin, tabiki önce Allah'a...
    yapacak bişey yok...bizim çocuklarımız çalışan annelerin çocukları olacaklar...başka şansları yok...biz de onlarla geçireceğimiz zamanı en doğru verimli şekilde kullanmak için çabalayacağız...
    Allah hepimize yardım etsin inşallah...

18. 11 Ağustos 2010
  19. turry

turry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bir an acaba ben mi açtım bu konuyu dedim kendi kendime :)))
    Benim haftada sadece1 kere okula gitmem gerekiyor ama yine de kimselere emanet edemiyorum bebeğimi. Acaba diyorum 18 aylık olana kadar bekkleyip kreşe versek daha mı iyi olur? Hatta blog'unu takip ettiğim bir anne 15 ay kendi baktığı bebeğini 15 aylıkken yuvaya verdi ve şu anda gayet memnun olduğunu anlatıyor. Acaba sen de yuvaya vermeyi deneyebilir misin?