Bebeğimi besleyemiyorum

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve fatma.k1980 tarafından 28 Ocak 2010 başlatılmıştır.

28 Ocak 2010
    Konu Sahibi : fatma.k1980
  1. fatma.k1980

fatma.k1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar
    63 günlük oldu oğlum ilk zamanlar iyiydi şimdi durumu şöyle özetliyim:
    sütüm az yetmiyo neler denemedim (vita maltlar - rezeneler - bal şerbetleri- .. VS..)
    hiç fayda etmedi. biberon almıyo emzik emmiyo mama yemiyo zorla yediriyoruz olduğu gibi kusuyo... oğluma yetemiyorum psikolojim iyice bozuldu... emziği şekerli su yaptık almadı reçele bandırdık almadı..... bir annenin çocuğuna yetememesi ne kadar zormuş allah düşmanıma vermesin..... lütfen bana yardım edin yalvarırım.... ağlamaktan gözümde yaş kalmadı.....senağlama

2. 28 Ocak 2010
  3. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok zor ama sen memeyi ısrarla vermeyi dene benmkide biberon almadı meme almadığı zamnlrda sütümü sağıp kaşıkla verdim ve mamıyda o şekilde verdim 1 yaşına gircek hala öle herşeyi kaşıkla alıyor emzik çokta lazım bişey değil daha sonra bıraktırmak için uğraşırsın onu boşver ama meme konsuunda ısrarlı ol işallah geçer bu durum sütün içinde helva tavsiye edrim sütü artırıyo aslında en çok bebeğin emse artar ama emmiyosada bi şekilde sağarakta artırabilirisn

4. 28 Ocak 2010
  5. Rumeysaa

Rumeysaa BLACK PEARL Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    aşırı su tüketmeye çalış canım. çünkü sütün asıl oluşmasını sağlayan şey çok su tüketmekmiş....

6. 28 Ocak 2010
  7. fatma.k1980

fatma.k1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    günlük 4 lt su banamısın demiyo.. gece kalkıp su içiyorum... annem sürekli yapıyo un helvası - irmik helvası ama yok... çok üzülüyorum.....

8. 29 Ocak 2010
  9. ay_yuzlum

ay_yuzlum PaMbık PrenseSim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    sadece helva değil fatma hanım. arkadaşlarımın da öyle sorunları oldu. paylaşımları ile çözdüler sorunlarını. bol bol incir, üzüm, kayısı kurusu ye.. ve canını sıkmaktan vazgeç. sen canını sıkarsan sütün daha çok azalıcaktır. normale dön. moralini iyi tut. bak nasılda düzelecek. ben arkadaşlarıma hemen sorup sana yazıcam...

10. 29 Ocak 2010
  11. ay_yuzlum

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    süt prolaktin hormonu tarafından salgılanır. buda hipofiz bezinde üretilir. yani prolaktin hormonu sütü artırıcı salgılarda bulunur. bu hormonun düzenli salgılanması içinde annenin rahat, stressiz bir ortamda olması gerek. buna ek olarak anne ile bebek arasındaki ilişkide sütü artırıcı etkiye sahiptir. bebeğinin sesi kokusu, dokunuşlar anneyi rahatlatır. bebeğinle arandaki bağ güçlenince bu hormon devreye geçer

12. 29 Ocak 2010
  13. ay_yuzlum

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    yani kuzucum, bebeğini kucağına al, onu okşa sev, sevgini onaa hissettir. o da rahatlasın sende. hepsinden önce de Allah'a şükret sana o güzelliği verdiği için... düşüncelerini bu yönde ilerletirsen ekstra bişey yemene de gerek kalmıycaktır...

14. 29 Ocak 2010
  15. yelinay

yelinay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Günaydın Fatma
    Şu an fazla vaktim olmadığı için ayrıntılı araştıramadım ama bazı bitkilerin anne sütünü azalttığını yazıyor Adnan Saraçoğlu'nun kitabında bunlardan kaçın istersen öncelikle
    Nane, maydonoz, nişasta unu, adaçayı, şeker kamışı, arpa ve arpa unundan yapılmış besinler, şalgam, mısır, salamurası yapılmış besinler, aşırı tuz tüketimi, turşusu yapılmış besinler, sirke ve limon suyunun fazlaca kullanılması. Öğleden sonra süt artırıcı kürleri araştıracağım, bulunca hemen yazarım. Bebeğini güle güle büyütmeni diliyorum.

16. 29 Ocak 2010
  17. ay_yuzlum

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    günde 2,3 lt sıvı, bol bol meyve tüketmeliymişsin. ve meyve suyu. kalsiyum almalısın. yukarıda demiştim ya kayısı üzüm diye. onların kompostosunu yapman daha etkili olurmuş... ama ben yine diyorum. streslenmeee... rahat ol...

18. 29 Ocak 2010
  19. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Merhaba,
    Konunuz içeriği nedeniyle taşınmış,başlığındada düzenleme yapılmıştır bilginize.