bebeğimi de alıp gidiyorum

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve tuzbuz tarafından 2 Şubat 2009 başlatılmıştır.

2 Şubat 2009
    Konu Sahibi : tuzbuz
  1. tuzbuz

tuzbuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kasım annesi olacaktım ama erken doğum nedeniyle ekim annesi oldum. o yüzden de yinede buraya yazmak istedim.. bebeğim doğduğundan beri eşimle sürekli kavga ediyoruz en ufak şey büyüyor ve onun sözleri çok kırıcı. lohusalığımda o kadar çok üzüldüm ki. annemle bile kavga etti benim yanımda sütüm kesilir mi diye düşünmeden annem beni bırakıp gitmek zorunda kaldı. bu gecede bebeğim saat 3 te uyandı ve her zaman çabucak tekrar uyurken bugün uyumadı. saat 4 oldu ben de sinşrlendim ve eşime kalk da biraz da sen bak uyumuyor dedim. 3.5 aydır br ya da iki kez ancak kalkmışır akşamları da bir iki sever o kadar. tek lafı bir şeye mi ihtiyacın var her şeyinizi alıyorum en iyisinden bir bebeğe de mi bakamıyorsun. ne yapayım emzireyim mi gibi laflar. sabah işe gitcem nasıl uyuyum dedi ve iş de kendi işi . bend e ücretsiz izne ayrıldım bu ay aslında çalışıyorum.neyse beyfendi uyandı ya saat 4 te kaltı paldır küldür kahvaltı hazırlayacakmış nasıl olsa bu saatten sonra uyuyamazmış bir de söyleniyor bana nefter etmiş benim sesimden nefret etmiş evlilikten. bebek 2 yaşına gelsin ayrılalım dedi. bende o kadar sürmesine de gerek yok dedim. saat 5 gibi bebeğim anca uyudu tabi o da. şu ana kadar uyumadım. ve gidecek bir yer düşünüyorum.ailmeden kiöse bu şehirde değil arkadaşlarımı düşünüyorum kiminin eşi evdedir kimi tatilede.. ne yapıcam şimdi aklıma biri geldi. onu arıycam birazdan ve taksiğe atlayıp gitcem. sonrada ailemi arycam akşam ve gidicem. şu an bile ağlıyorum çok üzgünüm olafların hiçbirini hak etmedim...şu şehirde şimdi kendimi çok yalnız hissettim annem kardeşim kimsm yok şurda hiçbir yere de gidemeyeceğimi düşünüyor. nasıl olsa bir yere gidemez diye istediğini söylüyor . ama gidicem.

2. 2 Şubat 2009
  3. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    canım benim gercekten cok kırılmısın gücenmişsin
    ama biraz daha düşün
    bbeğin cok küçük
    eşini al karşına içinden gelenleri
    yapsanını istediklerini söyle
    eğer hala direniyorsa o zaman aileni cağır canım
    ama hemen acele karar verme

4. 2 Şubat 2009
  5. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    canım juliet arkadaşıma katılıyorum bencede konuşarak çözümlenmeyecek sorun değil bu .bebeğin henüz çok küçük fevri davranma bence .hem neden müdana ediyorsun ki .sorunlu bilohusalık geçirdim diyosun bi psikoloğa gitmeyi düşündünmü canım lohusalık depresyonuna girmiş olabilirsin kasım annelerinden herkes ucundan kıyısından bunalıma girdi sıkıldık eşlerimizden çıkardık acısını onlarda düşüncesiz davrandı bence ayrılmak için nedne değil bunlar al karşına eşini konuş neler istdiğini güzel bir dille anlat oda senden beklentilerini söylesin .yani aşılmayacak şeyler değilki hemen ayrılmaya karar veriyosunuz

6. 2 Şubat 2009
  7. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım eslerımızın bazen bızı anlamadıkları hatta uzerımıze uzerımıze geldıklerı dogru ama
    son 1 yıldır bızlerde cok hassas olduk
    bazı seylerın ıcınde bırıkmesı bence ıkınız ıcınde sebeb
    bıraz sakınleserek esınle konusmayı dene once hemen gıtme derım ben
    hem onun acısından baskılacak olursa o da haksız sayılmaz
    her ne kadar kendı ısı de olsa sabah kalkıp gıtmesı gerekn bır ısı var
    erkekler bızım kadar sabırlı olamıyor uykusuzluk ve cocuk aglaması durumlarına
    acele karar vermeden sakınce konus derım

8. 2 Şubat 2009
  9. elifdem

elifdem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım öfke ile kalkan zararla oturu demişler
    bence lk olarak biraz sakinleş
    küçücük bebekle kışın ortasında nereye gideceksin, yaşadığın sehirde akraban falan da yokmuş.
    eğer eşin cok rahatsızsa evinden ve illa birileri gidecekse o gitsin bi yerlere.
    diyeceğim vurdumduymaz ol biraz. bazı seyler duyma. gamsız olmaya calış. geceleri benim eşim de hiç elini sürmez bebeğe, zannediyor musun ki her bebekle babaları bol bol ilgileniyor.
    ayrıca ayrılma fikride doğru deil bence. evlilik yasamınız boyunca ayrılma fikrini tartışmanın en son sırada olduğu bir dönemdesiniz cünkü artık ikinize de muhtac bir bebeğiniz var.
    eşinle ikiniz ilk olarak sakinleşin ve konuşmaya calısın
    Allah yardımcın olsun, bol bol dua et.

10. 2 Şubat 2009
  11. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim ya hemen karar verme eşinle konuşmaya çalış hemen bırakma bi yuva kolay kurulmuyor be canım....
    anlaşmaya çalışın bi orta yol mutlaka vardır savaşmadan çaba göstermeden hiçbişey olmuyor bebeğin daha çok küçük onun için mücadele et o herşeye değer değilmi?
    bebeğin içinde olsa biraz daha mücadele et son şans ver ve baktın olmuyor o zaman bugün yapmak istediğin şeyi yaparsın....
    allah yar ve yardımcın olsun tatlım....

12. 2 Şubat 2009
  13. jeyloo

jeyloo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Bana kalirsa otur sakinles, ama esinle kesinlikle konus, ciddi ciddi hokkali laflar konus.
    Gitmek gerekirse gene gidersin, ama simdi git, sonra gel vs is lackalasiyor ciddiyetini kayip ediyor ozaman.
    Sen birdaha düsün.

14. 2 Şubat 2009
  15. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    canım yaaa..hassassın biliyorum ama lütfen ani kararlar verme ..nereye gidiyormuşsun hem ..kocan gelsin otur konuş ..hala devam ederse düşünceleri o zaman bir karar verirsiniz birlikte ..ama lütfen evinde kal..

16. 2 Şubat 2009
  17. LAVXIXNYA4134

LAVXIXNYA4134 mutluluk=kızım ve kocişim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bu dönemler en hassa dönemlerimiz ben doğum yaptım ilk 1-2 hafta nerdeyse depresyona girmişrim çocuğumun sorumluluğu ev işi,eşten dolayı bende zor anlar yaşadım önce sakinleş çocuğunu düşün dinleme eşini duymamazlıktan gel unutmaki çocuğunun sana olduğu kadar eşinin sevgisine de ihtiyacı var ben annemden ayrı büyüdüm boşanmışlardı çünkü inan ki çok zor çocuğuna bu ezikliği yaşatma al karşına konuş eşini sakin ol lütfen...

18. 2 Şubat 2009
  19. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    hay allah daha dün konustuk ne kadarda rahattın bebeğinle ilgili sorular soruodun noldunuz birden bööle..canım o saatte kolay kolay hiç bir erkek kalkmaz ben yeltenmiyorum bile kaldırmaya o neyiniz eksik laflarını coğumuz dinledik.onlarda bocaladı.şaşırdı..ama bak kucağında minicik bi can var.dünyaya bu yüzdenmi getirdiniz onu?hayır!onun en buyuk hakkı anne ve babasıyla mutlu yasamak.annelik cidden cok zor bi iş.sabır gerektirio cok fazla.hem küçk bi bebek hemde koca bi bebek sahibi oluosun bi anda.gerci sen aklına ne koyduysan onu yapıcaksın ne desek nafile.ama cok coook ii düşün...