bebegımı emzırmeye korkuyorum lutfen yardım..

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve fb_qirL tarafından 13 Kasım 2009 başlatılmıştır.

13 Kasım 2009
    Konu Sahibi : fb_qirL
  1. fb_qirL

fb_qirL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    kızım 21 gunluk oldu kızlar ve ben bebegımı emzırmeye korkuyorum gogus ucum acıyor ve kızım gogsum ıle doymuyor mama yı kestım kabız yaptı dr. goturdum dr. da mama verme dedı sadece anne sutu oyle de yapıyorum ama her 2 gogsumude nerdeyse 1 saat emzırıyorum ama doymuyor cekınce aglıyor ve aranıyor bellıkı ac yavrum dayanamıyorum her 1 bucuk saatte veya 2 saatte bır uyanıyor uyku nedır zaten unuttum gogus ucum acımasa yıne emzırırım 15 gun sonra kontrolumuz var kılo almıyorsa dr. ek gıda takvıyesı yapcak ama bellı doymuyor :KK43:( gogus ucum ıcın lansınoh,zeytınyagı,karbonatlı su denedım ama olmadı olmuyor işte offffffff ..

2. 13 Kasım 2009
  3. ilgin0707

ilgin0707 seviyor seviliyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım sütün mü az doktorun şuan için emzir dediyse devam et iki saatte bir emzir bende senin gibi doymadığını düşündüm her istediğinde emzirdim gaz problemi çok fazla oldu doktorum iki saatte bir emzirmemi söyledi bebek iç güdüsel olarak her verdiğinde emecektir garmastan krem var canım iyi geliyor göğüs yaralarına mutlaka hergün göğüslerini yıka yada ıslak pamukla sil kurula kreminide sür bol sütlü günler dilerim

4. 13 Kasım 2009
  5. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım göğsünü sık çıkan sütü sür uçlarına baya faydası olacaktır.tereyağı,muz,,mayalı ekmek,petibör bisküvi sütün yağ oranını arttırır besleyiciliğini sağlar.ayrıca hurmanında baya faydası var hem süt yapar hem yaralarının iyileşmesine yardımcı olur.bol su içersende sütün artacaktır.birde ilk aylarda zaten en fazla iki saatte bir emerler ikisinide emerler bırakıncada doymadıklarından değil anneye uzak kaldığından ağlar

6. 13 Kasım 2009
  7. Beta

Beta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    canım göğüslerini krem sürdükten sonra,hatta gece boyu açık bırak cnm

8. 13 Kasım 2009
  9. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım göğüs ucu yarası için lanonin içeren bir krem var onu kullan. Limdi ismine baktım Lansinoh... Mercimek kadar kullanıyorsun hem de bebeği emzirirken temizlemene gerek yok. Fiyatı biraztuluca ama hemen faydasını görürsün. Küçük 10mg sanırım 21-31 TL arası birşey diye haırlıyorum.

10. 13 Kasım 2009
  11. leo7

leo7 yağmur'un annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm soğan koy göğüslerine ben öyle geçirmiştim..

12. 13 Kasım 2009
  13. Beta

Beta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    ayrıca daha bebeğin 21 günlük,mamaya hemen başlama
    bu forumlarda çok konuşuldu,ağlamalarının nedeni sadece açlık değil,gaz,anneden ayrı kalmama isteği vs olabilir
    gazı oldukça emmek isteyecek,emdikçe gazı olacak,bu bir kısır döngü,bi müddet böyle..
    mamalar hakkında bunca söylenti gündemdeyken ltf çok değerli olan anne sütünü ikinci plana atmayalım

benim de gögüslerim 20 gün yaralıydı,bebeğim emmek istemesin,uyanmasın diordum,bepanten kullandım ve sonunda göğsüm açık 1 gece uyudum,sonra kabuk bağladı geçti çok şükür
    acil şifalar canım

14. 13 Kasım 2009
  15. ilkem79

ilkem79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bi süre slikon göğüs uçlarıyla emzirmeyi dene istersen baya faydası oluyo.

16. 13 Kasım 2009
  17. fb_qirL

fb_qirL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    saolun kızlar cvplarınız ıcın gold dıye bı krem aldım denıcem inş faydası olur eger olursa bı faydası burdan yazarım.bebegınız karnının doydugunu anlama yolu yokmu ne bılım 40 cıkmamıs bebekler de doyunca memeyı gerı cekmezlermı ?

18. 13 Kasım 2009
  19. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım tartırmak en kolay yolu git sağlık ocağına tarttır 1 hafta sonra tekrar git günlük en az 15 gram alması gerekiyor alıyorsa doyuyordur.