bebeğimi hala kıskanıyorum

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve shannon tarafından 9 Haziran 2008 başlatılmıştır.

9 Haziran 2008
    Konu Sahibi : shannon
  1. shannon

shannon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar bebegim 3 aylık oldu hala kıskanıyorum lohusalıkta gecer demişlerdi ama gecmedi ve herkes bebegimi cok seviyor benim ailem artı esimin ailesi bebegim için cıldırıyorlar ama birisi kucagına alınca canm cok sıkılıyor bir seyde diyemiyorum sonucta torunları sizce durumum normalmi benim gibi olan varmı insallah gecici bir durumdur cünkü yakında calısmaya baslıcam sırf bu yüzden işi bırakmayı düşünüyorum lütfen yardım benneyaptımki

2. 9 Haziran 2008
  3. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    bu yüzden iş bırakılırmı hemde bu devirde,öncelikle biraz mantıklı olun...ilkönce bebeğinizi allah analı babalı büyütsün..sizinki bebeği kıskanmak değil bence..bebeğinizi sevdikleri için ziyarete geliyorlar birde tersini düşünün kimse sevmese,kucağına almasa ..o zaman ne düşünürsünüz..yapmayın arkadaşım sonuçta o bebek sizin ve inanın büyüklerimiz bebeklerimize bizden daha iyi bakıyorlar...bu durumu kendi kendinize yenebilirsiniz biraz rahat olmanız gerekiyor..
    sevgiler...

4. 9 Haziran 2008
  5. shannon

shannon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bizimkiler biraz abartıyor bence sevmeyi özellikle esimin ailesi.gittiğimde kucaklarından hiç indirmiyorlar co özledik diyorlar oysaki haftanın bir günü mutlaka onlardayız bense tadıda bıraksınlar istityorum tamam sevsinler ama sonucta benim cocugum onların degil diye düşünüyorum.birde yakında işe baslarsam kayınvaldem bakacak bu sefer iyice sahiplenirse diye korkuyorum.bilmiyorum benmi cok kıskancım bu duyguyu yasayan varmı kendim yenenbilirmiyim acaba

6. 9 Haziran 2008
  7. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    senın cocugun olabılır ama onlarında torunları lutfen bıraz anlayıslı olun tabıkıde kucaklarından dusurmeyecekler cunku o henuz kucuk bır bebek ve sevımlıdır bıraz buyusun kımse ılgılenmez merak etmeyın...

8. 9 Haziran 2008
  9. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    bu duyguyu tabiki yeneceksin ama kafandaki olumsuzlukları atarsan..kayınvalidenlerin sahiplenmesi ne kadar güzel en azından sen işe gittiğinde aklın bebeğinde kalmayacak..dedmya tersini bir düşün ya sahiplenmeseydi de dışlasaydı ve sen yinede onlara bırakmak zorunda kalsaydın...bence olumlu düşünün lütfen..bırakın sevsinler..sevmekten zarar gelmez...
    benim kayınvalidemler ankara'nın bir ucunda ben bir ucundaydım ve kızım doğduğunda o kadar mesafeden torunlarını sevmeye gelirlerdi..bu çok hoşuma giderdi ve kızımla ilişkileri çok şükür hala ilk günkü gibi..onlar bize herzaman lazım.eminim mantıklı düşünürsen yaptığının,düşündüğünün sadece sana zararı olacağını anlarsın...
    sevgiler...

10. 9 Haziran 2008
  11. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenildi:
    1.034
    Ödül Puanları:
    163
    yigenlerimi gittigim zaman hic kucagimdan indirmem cünkü doyamiyorum ablam dogum yaptigindan beri haftada 3-4 kez görüsüyoruz bebek olmadan önce 1-2 kez görüsürdük ben teyzesiyken dayanamiyorum onlar torunlarina nasil dayansinlar yapmayin bence

12. 9 Haziran 2008
  13. Selenais

Selenais Kelepceliyim ben sana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    bide kendini kayinvalidenin yerine koy, sen onun yerinde olsaydin? cocugunun cocugu oldugunu dusunsene bir.. Ben cok uzulurdum torunumu sevemiyeceksem, senin isine gelmesi lazim bakacak birileri var bebegine, ya olmasaydi, bir bakiciya falan biraksaydin ise giderken, bu dahami iyi olurdu? Ona dahami cok guvenirdin? Babaannesinden ne zarar gelcek ki bebegine?

Bence cok abartiyosun

14. 9 Haziran 2008
  15. gelincik_01

gelincik_01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım kıskanmıyorsun aslında sadece kızıyorsun...:kızgın:
    bende olsam kızarım 3 aylık olmuş yani yeni doğmuş bir bebek
    o kadar kucağa alınmaz.. ezilir bi yerleri acır...:1shok:
    bunu güzel bir dille söyleyebilirsin...
    bende sinir olurum böyle şeylere minicik bebeği resmen mıncıklıyolar
    şapır şupur öpüyolar...:mymeka:
    annesi kıyıpta öpemiyodur ama başkaları maşallah yalıyo resmen...:eek:klava:

16. 9 Haziran 2008
  17. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Eee güzelim sende onların çocuğuyla evlendin onlar sana bir şey dedilermi? Açıkcası bence sen bebeğini kıskanmıyorsun da eşinin ailesinin bebeğini sevmesinden pek hazetmiyorsun gibime geldi. Ayrıca evet senin çocuğun ama eşininde çocuğu değilmi. Tadında bıraksınlar demen hoş değil çünkü ben yabancı çocukları bile kucağımdan indirmem, çocuk bu sevilmezmi, onlarda torunlarını seviyorlar, buna müdahale etmemek gerekir. Açıkcası ben hiç müdahale etmedim, bıraktım doyasıya sevdiler, hiçte şikayetçi değilim.
    Biraz daha sakin olursan bu duyguyu yeneceğinden eminim. Bu arada bebişini sağlıkla ve hayırlısıyla büyüt.

18. 9 Haziran 2008
  19. shannon

shannon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yorumlarrınız için tesekkürler ne kadar ugrastıysamda bu duyguyu yenemiyorum bebegim dogmadan önce 2-3 haftada bir görüşürdük evlerimiz cok yakın olmasına ragmen ama s,imdi bu kadar sık görüşmeye alısamadım halen .birde ben hep araya mesafe koyardım ama simdi bu mesafeyi koruyamıyorum.peki bu hep böyle mi gider yani büyüyünce de bu kadar cok severlermi yoksa büyüdükce ilgileri azalırmı.tecrübeli annelere soruyorum kızımı tek basıma büyütemicekmiyim.şimdi bebek diyemi bu kadar cok seviyorlar yoksa sevgileri günden güne artacakmı cok bunaldım bebegimle basbasa almak istiyorum