Bebeğimi hiç emziremedim, içimde kocaman bir uhte kaldı!!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve aybuke07 tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Aralık 2009
    Konu Sahibi : aybuke07
  1. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    bebeğim 1 ay erken doğmuştu, ağız kasları çok zayıftı, göğsümü tutuyordu emmeye uğraşıyordu ama karnı doymuyordu, aç kaldı diye korkumdan sağarak sütü vermeye başladım, ilk başta sağdığım sütü kaşıkla veriyordum ama sonra kaşıkla çok zorolduğunu görüp biberon vermeye başladım, hem biberondan veriyordum hem emziriyordum, derken 26 günlüktü hiç unutmuyorum, memeyi almadı, 1 ay uğraştık ama asla kabul etmedi, ve ben tam 8 ay anne sütünü sağarak verdim, o emzirme zevkini, o özel kutsal duyguyu hiç yaşayamadım, emziren anneleri görünce hep imreniyorum..

bebeğim şimdi 11 aylık ve 3 aydır anne sütü almıyor...

2. 13 Aralık 2009
  3. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.900
    Ödül Puanları:
    463
    ben 4 aydır emziriyorum ancak oğlum son 15 günde hiç kilo almamış. dün resmen içim kan ağlayarak mamaya başladık. canım çok sıkkın çoook. ilk oğlumu hiç emzirememiştim, hep çekip verdim. 5 ay öyle devam etti sonra mamaya geçmiştim. sizi çok iyi anlıyorum

4. 13 Aralık 2009
  5. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben de 1 ay falan anne sütü içebılmışım :KK43:
    ben doğduğumda teyzem eşınden ayrılıyormuş annem çok üzülmüş sütü gelmemış. hep mamayla büyümüşüm.

bebek ıçın o kadar da kötü değıl merak etme :) mesela benım bağışıklık sistemım çok güçlüdür. kardeşım 1 buçuk yıl annemi emdi ama ona göre çok daha sağlıklıyım...

ıkıncı bebeğınızı emzirirsin :))

6. 13 Aralık 2009
  7. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    canımsın teşekkür ederim ancak benim kastettiğim o özel duyguyu hiç yaşayamamış olma,o hazzı tadamadım, 1 ay denedim ama çok kısıtlıydı,bebeğim emdiğinde dünya benim oluyordu, o mutluluğu anlatamam, rabbim çok şükür emdi diyordum, ahhhhh içim yanıyor

elbetteki 2.çocuğa asla sağmayacağım, ne olursa olsun emzireceğim... emziren anneler kıymetini bilin

8. 14 Aralık 2009
  9. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım o sağlıklı olsun büyüsün de herşey olur. üzülme bu kadar. bak ne güzel erkende olsa kucağına almışsın. bir şekilde anne sütünü vermişsin.

üzme kendini bu kadar.

10. 15 Aralık 2009
  11. ysl_cinema

ysl_cinema ATATÜRK'ümü çok seviyorum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım üzülme bu duruma sonucta sen saglıklısın,bebegin saglıklı,yinede kendi sütünü vermişsin ,çoook şanslısın bebeginde çoook şanslı üzme kendini

12. 15 Aralık 2009
  13. bmy

bmy uzman Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım emziremediysen bebeğini bol bol kucağna al göğsne yatır sıcaklığını duysun.hem sütünü sağıp vermişsin bu emzrmekten dha zor sen sütünü vermişsin görevni yapmışsın hem emzrmk için geç değil sen şubat annesisin sanırım dha 1yıl var önnde emzrmek için tekrar deneyeblirsin süün muhakkak gelecektir

gamzeugurum bunu beğendi.
  14. 15 Aralık 2009
  15. ududub

ududub Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım üzme kendini öyle yada nöyle bebişini kendi sütünle emzirmişsin.sütün gelmiş sütü gelmeyen anneler ne yapsın ozaman?

16. 15 Aralık 2009
  17. ududub

ududub Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    söyle bişey anlatayım benim ablam doğum yaptıktan sonra tayini başka bir sehre cıktı tanımadığı kimsenin olmadığı bir şehre ya memurluktan vazgecip gitmeyecekti(ki eniştemde işsizdi)yad a bebişini bırakıp anneme gidecek hafta sonu gelip görecekti şartlar gitmesini gerektirdi sütünü sağıp bıraktı ve annem baktı yiğenime cok zor günler gecirdi ama hayat sartları yüzünden mecbur kaldı buna ve 1 sene boyunca bu sıkıntıyı yaşadı çok şükürki sağlıklımı sağlıklı akıllımı akıllı 5 yaşında bir kız oldu.tabi eişylede ayrıldı zor zamanlar yaşadı şimdi yavas yavas toparlanmaya çalışıyor.şunu diyecem hayat ta ne ler neler yaşayan insanlar var..

18. 15 Aralık 2009
  19. GxoxkyxuxzxuxndeDans

GxoxkyxuxzxuxndeDans GÖZLERİMDE GECE OLDU Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Sen yine emzirip o duyguyu tatmışsın bunada şükür ben hiç emziremedim senin hissettiklerini çok iyi anlıyorum okadar kötü hissediyorki insan anlatamam eltimle beraber aynı zamanlarda doğum yaptık köşe bucak kaçıyordu benden nazar değdiririm diye emmiyor sütüm yok mamaya başladım diye yalanlar söylerdi o kadar içim acırdıki anlatamam aklıma geldikçe sinirlerim bozuluyor Oğlum şu an 5 yaşında bu konu hakkında konuşulması ve emzirme muhabbetleri o kadar canımı sıkıyorki anlatamam Sen yinede şanslısın en azından sağıpta vermişin o bile mucize

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.