bebeğimi kaybettim lütfen okuyun

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve sevdaam tarafından 22 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    22 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : sevdaam
  1. sevdaam

sevdaam Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba doktor hanım.ben 4.5 ay önce sezeryanla doğum yaptım ve çok sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdim 1 hafta herşey normaldi hiç bir terslik yoktu,bebeğim gayet sağlıklı emiyor herşeyini sağlıklı ve düzenli bir şekilde yapıyordu. doğum yaptığım hastanede 1 hafta sonunda sarılık testi için kontröle getirin denildi ve 1 hafta sonra çocuk doktoruna gittik sarılık yoktu kalbini dinledi ve üfürme olduğunu söyledi çocuk kardiyaloğuna yönlendirdi.gittik ve hiç iyi şeyler söylenmedi kalpte delikler olduğuikalp kapakçığının küçük olduğu ve damarın tek olduğu söylendi mahvoldum inanamadım ve 3 hafta yaşayabileceğini söylediler,anju için ankaraya gönderdiler ve sonuçta TİP1 TRUNKUS ARTERİOSUS,genişVSD,PDA vePFO olduğunu saptadılar ve TRONBOSİT sayısının çok düşük olduğu söylendi ve ilaç desteği ile yükselttiler daha sonra anjuya aldılar ve herşeyin doğru olduğu ameliyatın şart olduğu söylendi.hiç bir ilaç vermeden 3.ayında ameliyat olacak deyip taburcu ettiler.1 gün sonunda bebeğim çok hızlı nefes alıp veriyor ve hiçbiryerini kıpırdatmıyordu ben konyada oturuyorum ve bebeğimi meram araştırma hastanesinin aciline götürdük hemen yoğun bakıma aldılar bir sürü ilaçlar verdiler oksijene bağladılar ve 2. gün bebeğimi kaybettik dünya başıma yıkıldı.eşimde ve bende hiçbir ciddi hastalığımız yok akrabalardada yok akraba evliliğide değil ve gayet sağlıklı olduğunu söylenen bir hamilelik geçirdim.size sormak istediğim 2.bir gebelikte aynı sorunu yaşarmıyım ve bunun tedavisi mümkünmü?neden kaynaklanmış olabilir ve 2. gebeliğimde nasıl önlemler almalıyım?lütfen yardımcı olun bu korku ve acı kahrediyor beni..şimdiden teşekkürler..

2. 26 Temmuz 2010
  3. obilen

obilen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok geçmiş olsun.

4. 27 Temmuz 2010
  5. sevdaam

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağol canım allah kimsenin başına böylesine bir acı vermesin..

6. 27 Temmuz 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merahba çok, çok geçmiş olsun yaşadıklarınız kolay şeyler değil, endişlerinizde haklısınız ancak korkunuz olmasın kalple ilgili bu bozukulular genetik değildir. hamileliğinizin perinatologlar tarafından yani riskli gebelik takibi yapan kadındoğumcular tarafından takip edilmesi ve 22. gebelik haftasında bebeğinizin detaylı ultrason ve ekosunun yapılması durumun erken tanınmasını sağlar.

8. 30 Temmuz 2010
  9. sevdaam

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim doktor hanım biraz olsun rahatlattınız beni.birşey daha sormak istiyorum gebe kaldığım zaman gidebileceğim bir kadın doğumcu tavsiye edebilirmisiniz izmir veya konyadan olursa benim için iyi olur birde eğer gebeliğimde eko çekildiğinde aynı sorunla karşılaşırsak anne karnında tedavisi mümkün olur mu?ve ya doğar doğmaz tedavi yapılabilir mi? sizi sorularımla sıkmak istemem ama bunlarada cevap verirseniz çok memnun olurum çok sağolun..

10. 30 Temmuz 2010
  11. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    başınız sagolsun çok kötü şeyler yaşamışsınız meleginiz cennetten size destek olcaktır herzaman allahımbidaha kucagınıza evlat versin hemde ömürlük inşallah

12. 1 Ağustos 2010
  13. xxxxxxxxxx

xxxxxxxxxx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    başınız sağolsun çok üzüldümmm. Allah bu acıyı bidaha göstermesinn!!

14. 1 Ağustos 2010
  15. didos86

didos86 hayat bir maraton Üye

Beğenildi:
    921
    Ödül Puanları:
    113
    başınız sağolsun. Allah tekrarını yaşatmasın.

16. 2 Ağustos 2010
  17. sevdaam

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için..

18. 3 Ağustos 2010
  19. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam konya ya da izmir de perinatolog bulmalısınız ben tanımıyorum açıkçası ama ankaraya gidebilirim derseniz size çok değerli isimler tavsiye edebilirim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.