Bebeğimi kıskanıyorum...

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve daisybed tarafından 1 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1 Eylül 2010
    Konu Sahibi : daisybed
  1. daisybed

daisybed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Kızım yeni 3 aylık oldu fakat bende garip bir psikoloji oluştu. Başka kişilerin, kendi annem ve kayınvalidem, kardeşim vs. dahil kimsenin ona dokunmasına, onu kucağına alıp sevmesine, öpmek istemesine tahammül edemiyorum. Kızımı müthiş derecede kıskanıyorum ve neden böyle hissettiğimi çözemiyorum...

2. 1 Eylül 2010
  3. babyroze

babyroze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    C anım benim ya hangimiz kıskanmıyoruzki . .bence bunun altında yatan şey bilinç altında bebeğine zarar gelme hissiyatı . .yani acaba canı acırmı bişey olurmu gibi dusuncelerden kaynaklanıyor sanırım ..daha cok yeni bebiş zamanla alışırsın hatta annene kardeşini geç komsuların bile sevince alışcaksın . .biraz zamana ihtiyacın var biraz daha serpilip buyuynce bebişin bu duyguların biraz daha hafifler canım . .

4. 1 Eylül 2010
  5. zellda

zellda ben ona resmen asigim!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    nasil yani kiskanmak anlayamadim,bence yanlis ifade etmissin , onlara guvenmiyor ve zarar vereceklerinden korkuyor olmayasin,ben de kendimden baska kimsenin kizima benim kadar iyi bakamayacini dusunuyorum halbuki ne alaka,ama asla kiskanmadim , kizimi sevmeleri gurur bile veriyor bana,canim sen gercekten kiskandigina eminmisin?Eger oyleyse bu normal degil,kiskanclik kadar kotu birsey yok insani kemirir bitirir bu duygu bence,sen en iyisi bu durumdan kurtulmaya calis ve alis onu sevmelerine kucaklarina almalarina,o kisiler sana en yakin olanlar,.Belki yeni dogum yaptin diye oylesindir , zamanla bu kiskanclik duygusu normale doner.

6. 1 Eylül 2010
  7. Serce

Serce mutlu bayramlar;D Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok normal bir durum canım:CüvCüv: ben anne değilim ama tanıdığım bütün yeni anne olmuş kişilerde aynı tepkilere şahit oldum. yavrunu sağlıkla büyüt inşallah:nazar:.

8. 1 Eylül 2010
  9. sedef10

sedef10 my lord... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bebeğine olan aşırı sevgiden kaynaklanıyo başkası sevse bile sevmesini istemezsin sadece ben seveyim tutayım bakayım istersin bu da çok normal .

10. 2 Eylül 2010
  11. siir

siir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    108
    Ödül Puanları:
    113
    ay canım bence de çok normal kayınvalidemin kedisi doğum yapmış 1 ay kadar olmuş geçen çocuklarını bırakıp biyere gidiyo du bizde bahçede oturuyoz çocuklarını sakladığı tarafa doğru gidiyodum bende bakalım ne yapacak diye görmelisin gidemedi koşa koşa geldi geri sonra ben oturdum bu gene çıktı gitcek garibim dönüyo dönüyo bana bakıyo kalkacakmıyım diye en son gitti gene oturdu çocuklarının başına çok tatlıydı
    bu içgüdüsel bişey bence düzelecektir bisüre sonra

12. 2 Eylül 2010
  13. daisybed

daisybed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    umarım dediğiniz gibi bir süre sonra düzelir çünkü bu psikolojiyle normalde yapmayacağım şeyler yapıyorum ve onlara söylemeyeceğim şeyler söylüyorum. kırıcı olmak değil fakat bahane buluyorum. mesela kucaklarına almak istediklerinde diyorum ki yeni emzirdim, hareket edince kusmasın ya da uykusu var şimdi huysuzlanmasın vs:)))

14. 3 Eylül 2010
  15. kedi003

kedi003 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    cok ama cok normal bu durum. benım oglum 6 aylık aynı bır oncekı arkadasın yazıdıgı gıbı nasıl kedılerın gozu hep yavrularınındadır benımde oyle. kedı gıbı oldum valla, biri kucagına aldıgı zaman cok rahatsız oluyorum hep gozum onda oluyor bence bu annelık ıcgudusu.. zamanla azalıyor aslında.. ılk aylar bende cok daha yogundu. ben en cok opmelerıne sınır oluyorum.. hadı kucagına aldın ıyı hos ama bu opmek nedır anlamıyorum.. sonucta bız onlar ıcın herseyden fedakarlık edıyoruz ustune tıtrıyoruz.. boyle seyler hıssetmemız cok dogal...

16. 3 Eylül 2010
  17. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

ah be tatlım sen resmen beni tarif ediyorsun.Aynı bahaneleri bende buluyorum.yok baskasına giderse ağlar,yok tamda altını alacaktım,yok kusar ustunuze vs vs..
    kafayı yemek uzereyim.Kimsenin onu sevmesine tahammulum yok.Ellemesinler,dokunmasınlar istiyorum.mesela bebek görmeye misafir gelecek.Bende 2 gun önceden karın ağrıları baslıyor.kucağına alırlarsa,öperlerse,ellerlerse diye fenalasıyorum.kayınvalidem yada baska yakınım canım,bitanem vs dese sinirden öluyorum.
    sanki sadece ve encok ben seviyorum,sanki benden baskası tutarsa canını yakar.etrafımdaki rahat annelere sasıyorum.ben sırf bebeğime kimse yaklaşmasın diye işi bıraktım.bir sure daha çalışmayı dusunmyorum.Allahım affetsin cok mu bencilim bilmiyorum :KK43:((((

18. 3 Eylül 2010
  19. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım aynen katılıyorum.kırk kat yabancı bile şapur supur opuyo.sen kucağında narince tutarken,onlar hoppada hoppada sarsıyo.Ya birgun birine saldırıcam diye korkuyorum yani kediler gibi.gecenlerde restorana gittik,orda çalışan bi kadın tuttu elini optu.anında ıslak mendille sildim ters ters bakarak.ya sen kimsinki,benim bebeğimi opuyosun :eek:lmaz: :eek:lmaz: