bebeğimi nasıl giydirmeliyim??

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve vaveyla_esk tarafından 15 Aralık 2009 başlatılmıştır.

15 Aralık 2009
    Konu Sahibi : vaveyla_esk
  1. vaveyla_esk

vaveyla_esk kaktüs Pro Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    48
    mrb..3 buçuk aylık kızım var..doğduğundan beri nasıl giydireceğim konusunda hep düşünürüm..evde ortalama sıcaklık her odada aynı..2 ay boyunca 21-22 derece iken son 1 buçuk aydır 24-25 derece oldu..ama ben hep aynı giydirdim..altına patikli pijama altı,2 kısa çorap..üstüne çıt çıtlı kısa kollu badi,pijama üstü..uykudan uyanınca penye yelek,banyo yapınca örgü yelek..ama şimdi 22 dereceye düştü ve sanki üşüyor..bi kat daha mı giydirmeliyim..
    dışarıya çıkarken de abartıyor muyum bilmiyorum ama kilotlu çorap,atlet,pijama üstüne kadife boydan tulumsositososito alt tarafa yine üstüne patikli pantolon,patik ayakkabı ve hırka..

2. 15 Aralık 2009
  3. KBY

KBY Yupukçuk böceğimmm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doktorlar diyor ki,kendi giydiğinizden 1 kat fazla giydirin diyor.ben içine alttan çıt çıtlı body(onu mutlaka giydiriyorum)üstüne pijamasını giydiriyorum.eğer odadan odaya geçiceksem muhakkak yelek giydiriyorum.çoraplarını giydiriyorum tabi ki ama patik giydirmiyorum ewde çünkü ewim bayağı sıcak oluyo.bu giyim tarzını tabi ki ewdeyken yapıyorum.dışarı çıkınca kalın şeyler we muhakkak ayakkabı giydiriyorum.montunu we beresini de kesinlikle takıyorum.heryere arabamızla gidiyoruz ama ben yine de giydiriyorum arabada da..

4. 15 Aralık 2009
  5. fatolina

fatolina 2 MAYISTA 68 OLİİİCİMMM:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar bebekleri öyle kat kat giydirmek iyi değilmiş bize üşüyolar gibi geliyo ama
    kendi giyindiğimizin bi kat fazlasını giydirmek lazımmmış KBY nin dediği gibi

6. 15 Aralık 2009
  7. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok fazla kalın giydirme tarafdarı değilim
    evimiz inanılmaz sicak oluyor zaten
    evde giydirdiklerim çitçitli badi, külotlu çorap artı kısa çorap, eşofman takımı ve patik
    bunun dışında yelek felan giydirmem kesinlikle
    dişariya çıkarkende şapka, kaşkol, montunu ve ayakkabı giydriyorm fazladan
    bebek arabasıylan çıkıcaksak bir battaniye örtüyorum üzerine

8. 15 Aralık 2009
  9. titi8686

titi8686 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    benım evım yaklasık 21 derece cıvarında atlet uzunkollu cıtcıtlıbady pıjaması ve yelek sabah kalktıgında hırka gıydırıyorum altına kılotlu corap kısa corap ve pıjama altı gıydırıyorum dısarı cıkarken montunu atkısını sapkasını patık yada ayakkabı gıydııryorum hava cok soguksa extra battanıyeye sarıyorum bende zaten bunların 1 kat altını gıyıyorum sende sen ne gıyıyosan bı kat fazla gıydır yeterlı olur cok gıydırırsende az gıydırırsen de ellerı soguk olur ellerı sıcaksa gıyımı ıyıdır ben oyle kontrol edıyorum usuyup usumedıgını...

10. 15 Aralık 2009
  11. daisy83

daisy83 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bildiğim kadarıyla (doktorun söylediği ve benim araştırdığım) ellerin ve ayakların soğuk olması üşüdüğünü göstermez. Dolaşım sistemi tam gelişmediği için eller ve ayaklar genelde soğuktur zaten. Üşüyüp üşümediği ensesi, sırtı ve karnından anlaşılır. Benim oğlumun el ve ayaklarının sıcak olduğu çok nadirdir. Onu sorduğumda doktor demişti zaten... Çok giydirmeye alıştırırsanız en ufak bir soğukta hasta olur da dedi. Bzim ev genelde 24 derece fazla giydirmiyorum.

12. 15 Aralık 2009
  13. strawberry29

strawberry29 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Demek ki benim oğlan donuyor ondan gazı oluyor sanırım. Uzun kollu çıtçıtlı badisi, kısa çorapları ( kilotlu giydirmiyorum dışarı çıkmıcaksak) üstüne eşorfmanı. Bazen ısıya göre yelek giydiriyorum.
    Şapka ve eldiven takıyor musunuz? Benimki 2 aylık giydiriyorum ama ne zaman bırakıcaz şapka eldiveni?

14. 15 Aralık 2009
  15. EU3

EU3 Guest

benim oğlum prematüre doğmuştu.1400 gram ken oda sıcaklığı 24 derece olması gerekiyordu.içine normal atlet eşofmanı ve patiği vardı.bende çok giydirmeni tavsiye etmiyorum.bebeğin terlemesi üşümesinden daha kötü he şu var tabiki uykudan kalktıktan sonra ince bir yelek tabiki giydirecen.yıkandıktan sonrada :)

16. 15 Aralık 2009
  17. daisy83

daisy83 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ev soğuk değilse yeterli bence. Evde şapka da giydirmiyorum, eldiveni yüzünü çizmekten vazgeçince çıkarıcam:) Gazı da bünyesi yapıyor ona hiçbir şey çözüm olmuyor.

18. 15 Aralık 2009
  19. strawberry29

strawberry29 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ellerden üşümezler mi diyorsunuz? O zaman çıkartabilirim eldivenlerini demek ki çünkü tırnaklarını kesiyorum. Gözünü kendi kendine çıkartan çocuk olmamıştır de mi kıslar?:))