Bebegimi sütten kesmek icin yardim...

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve EU1 tarafından 17 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

17 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kızım 17aylık haftaya kesmeyi düşünüyorum.ama nasıl yapacagımı bilmiyorum.tecrübelerinize ihtiyacım var.sizce dogru zaman mı.artık herseyi yiyor ama yinede hep süt istiyor.:uhm:

2. 17 Temmuz 2007
  3. gxuxl_gxuxzeli

gxuxl_gxuxzeli prenseslerin annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    birden kesme çocuk uzerinde olumsuz etki yaparsın .Ben emzirme sayısını azalta azalta kesmiştim.En son artık akşamdan akşama emziriyordum sonra kestim birkaç gün huzursuzlandı ama çabuk unuttu.
    21 aylık ken kestim.için nasıl rahat ediyorsa ozaman kes ama 2 yaşını geçirme.o yaştan sonra çabuk bıraktıramıyorsun hemde sütün değeri kalmıyor...

4. 19 Temmuz 2007
  5. aslisu

aslisu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba bayanlar, benim 12 aylik bir kizim var adi sudenaz , ve bizim sorunumuz kizim halen beni emiyor ve ben artik kesmek istiyorum ama bir türlü basaramiyoruz, baska seylerde yiyior ama emeyi burakmak istemiyor, bana akil verin lütfen nasil basara bilirim burakmasini su siralar kasik mamasinida burakdi simdi sirf beni emiyor . lütfen biligi istiyorum. simdiden tesekürler:KK46:

6. 20 Temmuz 2007
  7. belissimo

belissimo Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bırak 2 yıl emsin sudecik:KK46:

8. 20 Temmuz 2007
  9. burbuk

burbuk Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    aslisu benim kızım ağustosun 20 sinde 4 yaşını bitirecek ve hala emiyor bırak emsin demekki hala emme içgüdüsü çalışıyor, doktorum bana içindeki o emme içgüdüsü bitmedikçe zorlama yoksa çocukta istenmeyen tiklere neden olabilirsin dedi, inan o isteyince bırakır daha 1 yaşında küçük emmeyi bırakmak için vakti var.

10. 20 Temmuz 2007
  11. belissimo

belissimo Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    burbuk 4 yaşında ve hala emziriyorsun.maşallah.maşallah.:nazar:

12. 20 Temmuz 2007
  13. selda71

selda71 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canim eger sütün yeterliyse birak emsin,daha cok kücük,benimkiler sadece 1 yasina kadar emebildiler sütüm gelmedigi icin...sevgiyle kal

14. 22 Temmuz 2007
  15. aslisu

aslisu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevaplariniz icin tesekürler arkadaslar, ama ben okadar cok emzirmek istemiyorum hem sütümde yetterli degil eskisi gibi cok gelmiyor , ama emmekdende vazgecmiyor , ve her iki saate emek istiyor bazen bir saate bir yetmeyince doymuyor, burbuk haketen massalah allh nazardan saklasin 4 yasinakadar emiyor massalah

16. 22 Temmuz 2007
  17. Yalnxixz82

Yalnxixz82 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım bencede daha küçük.Bir yaşından sonra yani akıllandıkça daha düşkün oluyorlar ama geçici oluyor genelde.Doymayınca ister istemez ek gıdaları kabul ediyorlar.birde sakın yazın ayırma.Ben bu hatayı yaptım.Oğlumu haziran ayında tam iki yaşını doldurduğu gün ayırdım.Ama çocuk hayata küstü sanki.İki ay hiçbirşey yemedi.Ve hiç gülmedi desem yalan olmaz.Çok pişman oldum ama ayırınca birdaha emzirmek iyi değil dediler.Yavrum üç ay sonra bile versem emecekti nerdeyse.Sonradan öğrendimki yazın ayırmak çok yanlışmış.Asıl yazın çocuğun sıvıya ihtiyacı var dediler Hala pişmanlık duyuyorum.Sen bilirsin tabi ama benim yaşadıklarım bana kötü bir ders oldu.ALLAH yardımcın olsun canım

18. 22 Temmuz 2007
  19. aslisu

aslisu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yanliz82 canim cok sagol bilgilerin icin , cok haklisin yazin ayirmak iyi olmas .iyiki hatirlatin bana canim , sagol