Bebeğimi uyandıran olursa çılgına dönüyorum.

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve bride_ tarafından 3 Ocak 2010 başlatılmıştır.

3 Ocak 2010
    Konu Sahibi : bride_
  1. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba, 16 aylık bir bebeğim var, çok zor bir bebek, yemesi, uyuması, gece 10 kez kalkması gibi problemleri var, o kadar zor yemek yiyor ki, her öğün yemek yediricem diye elim ayağım buz kesiyor, kilosu normalin 2 altında ilerleyen bir bebek, anne olarak çok üzülüyorum, bunu anca yaşayan bilir.Uyuması derseniz o ayrı problem, uykusu gelir artık hayali fener gibi dolaşır, yürüyemez hale gelir, ayağımda 7 posta sallarım anca 7. de uyur.Parmak ucunda yürüseniz bile hemen uyanır.Dolayısıyla ben onu uyuttuğumda evde hiç ses olmasında 40 dk. başımı dinleyeyim diye beklerim.Ama gelgörelim bu beni çok asabi bir insan haline soktu.Çocuk uyuyorken kapı çalsa,yalnışlıkla biri gürültü çıkarsa, kapı çarpsa ben çok sinirleniyorum.Nefes almak istiyorum.Yine dün öğleden sonra eşimin ailesi tam ben kızımı uyutuyorum, eşimi aradı biz geliyoruz diye.Eşimde onlara geldiklerinde cep telefonundan çaldırmalarını, kapıyı çalmamalarını rica etti.Ben geçtim kızımı sallamaya, 10 dk. sonra ZARRR zil.Kızı tam uyutmuştum uyandı.Neyse dedim geri aldım ayağıma sallamaya başladım bu sefer kayınpederim daynamadı odaya daldı "uyutma uyutma sevelim" diye.Ama çocuğun nasıl uykusu var anlatamam, bayılmak üzere, üstelik uyumazsa akşam yemeğine kadar dayanamaz, yemeden yatar, biliyorum kızımın düzenini.Kayınpederim kızımı sevmeye odaya daldı, tabii kızımın gözleri fal taşı gibi oldu, uykusu açıldı.Ben nasıl oldum anlatamam, nasıl sinirlendim.Kan beynime çıktı Bebeğimi aldım içeri onların yanına götürdüm, "baba keşke girmeseydin,nazlı 1 saat uyurdu uyanınca severdin hemde çocuk perişan olmazdı, akşam yemeğini de yerdi, beraber oynardınız" diye serzenişte bulundum.Tabi çocuk uykusuz olduğu için durmadı yerlere yatmaya başladı, ağlama krizine girdi sarhoş gibi dolaşmaya başladı, bende bu sefer yatırmadım artık akşam oldu, yemeğini yedireyim öyle uyusun diye 9 a kadar oyalamaya çalıştım göbeğim çatladı.Sinirlerim bozuldu, söylenip durdum, bir kaç kez onlara kızgın olduğumu belli ettim surat astım istemeden, neden zili çaldınız oğlunuz size cep telden çaldırın, zile basmayın demişti dedim.Onların bilerek zili çaldığını adım gibi biliyorum, kayınpederim kızımı sevmeye geliyor uyansın diye bilerek bastı zile, hep aynı şeyi yapıyorlar.Neoldu bu kez akşam dayanamayıp 9 da yattığı için gece 3 gibi uyandı ve uyumadı, sabah 5 e kadar onu oyaladım.ıçimdende hep kayınpederime sövdüm durdum.Onun bu bencilliği zincireleme tersliklere sebebiyet verdi.Halbuki çocuk akşam üstü şekerlemesini yapsaydı, adam kızımı rahat bıraksaydı çocuk da bende böyle perişan olmazdık. Sabaha karşı 5 buçuk gibi yattığımdan şuan uykusuzum.Sinirliyim.

EVET Dışarıdan manyak anne gibi göründüğümün farkındayım, ama elimde değil, bende biraz dinlenmek istiyorum, çocuğum uyurken 1 saatte olsa kafa dinlemek istiyorum.Çok asabi oldum, dinlenemedikçe, gece uykularım bölündükçe eşim dahil herkese bağıran birisi oldum çıktım.Dün akşam kayınpederlere aksi davrandım istemeden, Samanyolu televizyonundaki abuk subuk tv filmlerindeki gaddar gelinlere dönüşüverdim.Eşimde şaşırdı tabi, ama inanın o kadar bunalıyorum ki bazen biraz anlayış istiyorum, sadece biraz anlayış...

Son düzenleme: 3 Ocak 2010
  2. 3 Ocak 2010
  3. bride_

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    ..........................................

4. 3 Ocak 2010
  5. bride_

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Sanırım bu problemi yaşayan bir tek ben varım...

6. 3 Ocak 2010
  7. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Komşum benzer sorunlar yaşıyordu
    Zil kablosunu söktüler
    Telefonları titreşimde tutuyorlardı
    Bu sayede biraz sessizlik sağlıyorlardı
    Eşin zilin kablosunu söküp zil sesini engelleyebilir
    Bide çocukların uyumasına yardımcı olan bitkisel çaylar var
    Bi doktora danışıp iştah açıcı şurup ve uyumasını kolaylaştıracak bitkiler kullanabilirsin
    Allah kolaylık versin
    Sevgiler

8. 3 Ocak 2010
  9. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende aynıyım
    bu sabh 5 de kalktı tum gece uyumadı 5 dk da bır kalktı
    ve tum gun kapı caldı cıldrcam bende zılın sesını kıscam...
    çok aglıyo cunku uykusu bölununce..
    zaten kfam bır dunya gecelerce uykusuz mıllt gelıp gönul eglendryo gıcık oluyommmmmm

10. 3 Ocak 2010
  11. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    canım ben anne değilim ama tahmin edebiliyorum halini anlayamaam da bunalmışsın çünkü büyük ihtimalle bu kadar zor bir çocuğa tek başına bakıyorsun ve insanlar da çok anlayışlı değil eğer annen felan yakınındaysa arada ona bırakıp tek başına biraz dinlensen komuna gitsen alışveriş etsen biraz rahatlayabilirsin ya da imkanın varsa günde sadece iki üç saat de olsa kızına bakacak birini ayarlayabilsen

biraz yardım alırsan rahatlayabilirsin ancak bence başka türlü zor gerçekten çok yorulmuşsun

12. 3 Ocak 2010
  13. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    aynen bende öyleyim.zile basanlardan biri elimde kalacak birgün.
    bir iki saat uyusun diye kırk takla atıyoruz,sinir falan kalmıyor valla haklısın.

14. 3 Ocak 2010
  15. bride_

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekürler hepinize, kızıma alerji şurubu veriyorum yan etkisi iştah açmak ve uyku getirmek ama benimkine şuana kadar sökmedi.

Evde tüm telefonlar zaten titreşimde yada sessizde, gelen herkese gelmeden önce çaldırmalarını zile basmamalarını söylüyorum, ama kayınvaldemler bu kuralı malesef kiçiğniyorlar.Oda sırf bencilliklerinden, ne o kızımı sevmeye gelmişler.Topu topu 1 saat uyuyor zaten bırakın uyusun uyansın öyle sevin.

16. 3 Ocak 2010
  17. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    valla bızım sbah dedsı geldı tam uyumuştu hadiii tekrar uyuttt..
    tam uyudu yıne zilllllllllll bu sefer karısı yane babanesı ya barı beraber gelın dımıÇok üzgünüm çoook
    nasıl sınır oldummm delırdım daha sımdı uyudu cocuk zahmet olduuuu bıde göryo aaaaa uyuyomu dıo bagıra bagıra basında konusuyooooooo yaaÇok üzgünüm çoook
    yuh dedım yaaa onu ver bunu ver sunu ver çok bılıo prf sankıııı
    neyse o kadar ceneye uyamdı tabekötükedihüso
    anlamış olmalıkı bırdaha aramadan gelmıcem dedı
    isabet olur dedım:nazar:

18. 3 Ocak 2010
  19. ipekyol51

ipekyol51 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    hmmm..Allah yardımcınız olsun.Benim henüz bebişim yok ama yeğenlerimi büyütürken yaşadıklarımızdan anlarım kısmen sizi.İnşallah bebişleriniz zamanla uysallaşıropuyorumnanaktan