Bebeğimin ağız tadı

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve mart09 tarafından 28 Nisan 2010 başlatılmıştır.

28 Nisan 2010
    Konu Sahibi : mart09
  1. mart09

mart09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    228
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar kızım su an 6 ay 1 haftalık yaklasık 3haftadan beri ek gıdaya baslamaya çalısıyorum ama kızım kesinlikle tatlı hiçbir besini ağzına sürdürtmüyor. Ve dolayısıyla hiçbir meyveyi yedirmeyi basaramıyorum:KK43:(( Kızımda süt alerjisi var dolayısıyla yaoğurt süt peynir gibi gıdaları yeme şansımızda yok, tek yedirebildiğim şey sebze corbası. Bu durumda meyve yemesi benim için çok önem kazanıyor. Bildiğim her yolu denedim, ezdim, sıktım, bikaç gün ara verdim, bir sürü meyve denedim, hazırlarını aldım, kesip eline verdim tadına alıssın diye, meyve filesi aldım. Yok tatlı tadı aldımı kesinlikle reddediyor hatta elma gibi kokulu meyveleri tadına bile bakmadan kokusundan reddediyor.
    Bana lütfen bir fikir verirmisiniz bu durumda ne yapmalıyım???

2. 28 Nisan 2010
  3. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    baya ugrasmısın.üzülme bence tekrar tekrar hergün mutlaka dene.sevmiyor diye hic vermemezlik yapma ama zorlama bence. yogurt yeseydi yavas yavas ona ekle derdim azar azar. veya muhalebi yiyorsa ona 1 tatlı kasık eklersin sonra yavas yavas artır. elma sebze corbasında karıstırabilirsin kaynarken onuda ekle hem vitamini alir hem tadını anlamaz herhalde

4. 28 Nisan 2010
  5. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızım yogurt yemiyordu mesela meyve cok seviyor meyvenin icine biraz yogurt koyuyordum. sonra yarı yogurt yarı meyve. simdi sade yiyor. ama 1 aydan fazla sürdü alısması

6. 28 Nisan 2010
  7. mart09

mart09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    228
    Ödül Puanları:
    113
    Evet ama biz maalesef yoğurt ve türevlerinide veremiyoruz:KK43:((

8. 28 Nisan 2010
  9. Kurtlu3lmam

Kurtlu3lmam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    canım inşallah alışır
    ama bazı bünyeler tatlıyı kabul etmiyor
    banada annem bebebkken hiç bir tatlı yiyecek yediremiyormuş
    ve 26 yaşımdayım hala ağzıma tatlı bişey süremem meyve yiyemem hatta hamileliğimde bile meyve ağzıma süremedim dondurma kola baklava çikolata en sevilen şeyleri bile yiyemiyorum zorla yesem bile çıkarana kadar yataklık oluyorum çok zor bişey ama bu yaşıma geldim gayet sağlıklıyım:)))sen yinede zorla tuzlu şeylerle karıştır vitamininin alsın inşallah benim gibi olmaz ve alışır:))