bebeğimin ağzı pamukçuk oldu bi bakın lütfen...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve meryemyilmaz tarafından 22 Aralık 2008 başlatılmıştır.

22 Aralık 2008
    Konu Sahibi : meryemyilmaz
  1. meryemyilmaz

meryemyilmaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benim ikizlerim var ve ikisininde ağızları pamukçuk oldu karbonatla hergün silmemize rağmen bir türlü geçmedi.allahtan yayılmasını önlüyo bari.bunun bir ilacı varmı varsa kullananlar fikirlerini yazabilirlerse çok sevinirim.

2. 22 Aralık 2008
  3. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Benim oğlumda olmadı ama tek bildiğim bebekler anne sütü ile besleniyorsa beslemeye devam edilmeli, emzirdikten sonra anne mutlaka göğüs uçlarını duru su ile yıkamalı. Meme uçlarında da beyaz leke belirirse doktora başvurmalı. Bence doktoruna danış. Br arkadaşımın üçüzleri pamukçuk olmuştu ve doktor beslenmesinde hemen önce bebeklerin ağzına damlatmak için damla önermişti. Geçmiş olsun.

4. 24 Aralık 2008
  5. yasel

yasel utkum iiki varsin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benimde görümcemin kızı doğum yaptı onunda aynı sorunu oldu o mikostatin adında bi ilaç kullqandı doktoruna danışıp alabilirsin geçmiş olsun canım

6. 24 Aralık 2008
  7. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    karbonatlı suyu her emzirme öncesi göğüs uçlarına da sürmeyi bir dene bence...
    inş iyi gelir kuzucukların ağızları iyileşir..

8. 24 Aralık 2008
  9. zehram_26

zehram_26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    canım gazlı bezle sileceksin.benim kızımında olmuştu. gazlı bezi karbonatlı suya batırdım ağzını damağını günde bir kere sildim.kendi göğüs uçlarımıda her emmeden önce sildim.3 günde geçti. inş kısa zamanda geçer..

10. 24 Aralık 2008
  11. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    canım eğer karbonatlı suyla geçmediyse dr unuza sorun bi ilaç var çok ii geliyo bende kullanmıştım oğlum için yanlız adını unuttum

12. 25 Aralık 2008
  13. arzu-ela

arzu-ela hayat bana güzel... Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım doktorluk durum degil bizim başımızdanda geçti her emzirmeden sonra su ver bir çay kaşıgı o iyi gelir arada karbonatlı suda yapabilirsin hemen bir günde geçmez çok normal telaşlanma

14. 27 Aralık 2008
  15. asikadin21

asikadin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızım o birazda pislikten olur temiz tut emziklerini biberonlarını gögsünü yoksa bişey olmaz

16. 19 Şubat 2010
  17. selintany

selintany Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar benim de 1,5 aylık bir oglum var dili pamucuk mu tam emin degilim ama gecen karbonatlı su ile sildim damagı kanadı bende korktum ve yapmadım birdaha birde yanagının iç kısmında beyaz beyaz bişi olmuş oda pamukcukmu acaba yardım ederseniz sevinirim.eger pamukçuk olsa canı yanmazmı benim oglumda herhangi bir acı yok cok cok emiyo hala

18. 20 Şubat 2010
  19. esra_er

esra_er Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Selam,pamukçuk bir mantar enfeksiyonudur. emerken bebeğin acı duymasına sebep olur. Beyaz beyaz lekeler halinde olur. Anne sütü alan bebeklerdeözellikle normal doğum yapanlarda olabilir.Kaynamış ılık suya batırdığınız gazlı bezle bebeğin damak,dil ve yanağnı emzirme sonrası fazla bastırmadan temizlemek gerek ayrıca göğüs uçlarınızı da emzirme öncesi ılık pamuk ya da gazlı bezle silmelisiniz.Düzelmezse mutlaka doktora görünmeli enfeksiyon kana karışırsa akciğer enfeksiyonu yapabiliyor.Geçmiş olsun..Bebeğinizin sağlıkla büyümesi dileğiyle..