bebeğimin baş çevresi büyük doktor ultrason istedi :((

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ozlem28 tarafından 6 Aralık 2010 başlatılmıştır.

6 Aralık 2010
    Konu Sahibi : ozlem28
  1. ozlem28

ozlem28 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    kızlar oğlum 5 aylık. baş çevresi 44,2. doğduğunda 35 cm.di. doktorum doğduğunda büyükmüş. şuandada öyle devam ediyor dedi. bıngıldakultrasonu istedi. randevu aldık ama endişeliyiz. acaba bir sorun olurmu? varmı benzer sorun yaşayan?

2. 6 Aralık 2010
  3. gulaysenaz

gulaysenaz Üye Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Neden usg istediğini söylemedi mi ki benim kızımda koca kafalı 36,5 cm idi doğduğunda şimdi 6. ay kontrolünde 44 cm idi üstelik bazı aylar boyu uzamasada kafası büyümüştü ben özellikle sordum doktora kafası büyük bir sorun varmı diye oda genetiğinden öyle olduğunu (biz karı koca ikimizde koca kafalıyızdır) zaten doğduğundada büyük olduğunu gelişimininde normal ilerlediğini söylemişti. Belkide sadece önlem amaçlı istemiştir hemen telaş yapma arkadaşım.

4. 6 Aralık 2010
  5. beytiye

beytiye Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim oğlumda 36 cm başçevresiyle doğdu şuan 7 aylık başı vücuduna göre iri.ama benimde başım iri annem hep der seni doğururken ölcektim kafan yüzünden.galiba koca kafalıyım bende:KK1: şimdi oğlumun başıda iri ama biryere yönlendirilmedim:44: yavrum emeklemeye çalışıyo ama henüz başaramadı kafası vücuduna ağır geliyo sanırım.senin kızın emekliyomu yada rahat rahat desteksiz oturuyomu.bu arada ben tam 18 aylık yürüyebilmişim sen nezaman yürüyebilmişsin arkadaşım.gerçektende genetik sanırım baş iriliği

6. 6 Aralık 2010
  7. kelebek1978

kelebek1978 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    benim bebegimde bas cevresi 37 dogdu.8 aylikken 47 di.ama ben kendim rahat edemedigim icin ultrason istemistim gayet saglikli cikti cok sukur.ben ve esimde kocakafali degiliz ama :KK9: abiside bebegimde koca kafali.benim bebegim emeklemesede surunerek istedigi yere 1 aydir gidiyor.9 aylik olduk.korkma seninki cok buyuk degil.

8. 6 Aralık 2010
  9. kelebek1978

kelebek1978 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    5.5 aylikken 46 canim senin icin baktim.ama emin olmak icin bence girsin ultrasona 2 dakikada cekiyorlar.

10. 6 Aralık 2010
  11. beytiye

beytiye Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman 8 aylık olduğundamı sürünmeye başlamıştı

12. 6 Aralık 2010
  13. gulaysenaz

gulaysenaz Üye Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    tabiki genetik normal gelişimi yerindeyse üzülme dediğim gibi içini rahatlatmak için istemiştir benim kız rahat rahat desteksiz oturuyor hatta çok erken oturmaya başladı doktor çok şaşırmıştı ama yüzükoyun durmaktan hoşlanmıyor kafası çok ağır geliyor sanırım kollarından çok kuvvet alamıyor emeklemek şöyle dursun hatun oturken öne doğru hamle yapma ihtiyacı bile duymuyor azıcık tembel bazen çok eğilirse öne doğru düşüyor zaten koca kafasından dolayı. Ayrıca bebeklerin 2 yaşına kadar başlarının büyük olması normalmiş ben yaşımda yürümüşüm bana çektiyse oda yapar ama şimdilik bir hamlesi yok. Kesinlikle genetik böyle şeyler için rahat olsun

14. 6 Aralık 2010
  15. beytiye

beytiye Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yüzükoyun yattığında kafası sağayada sola düşüyormu

16. 6 Aralık 2010
  17. ozlem28

ozlem28 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    doktor iri olduğunu söyledi tedbir amaçlı istediğini söyledi. boyu fazla uzamamış bu ay. bir buçuk ayda 1,5 cm uzamış.normalde ayda 2 cm uzamalıymış. her ay bişey buluyor doktorda geçen ayda kalp usg si istedi. göğsünü dinlediğinde üfürü duyuyormuş. sağlıık ocağındaki doktorada söyledim bunu. oda dinledi belirgin bir üfürüsü yok dedi. özelliklemi yapıyor bu özel hastaneler bilmem. güvenmemeye başladım..

18. 6 Aralık 2010
  19. gulaysenaz

gulaysenaz Üye Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Canım özel sağlık sigortanız var mı? Sen bunları yazmadan önce bende aynı şeyleri düşündüm ki geçen ay yaptıklarını okuyunca şüphem iyice arttı. Nedemek ayda 2 cm uzaması gerekiyor benim kız 50 cm doğdu 6. ayını doldurduğunda 68 cm idi ama bazı aylar hiç uzamadı bazı aylar 4 -5 cm birden uzadı mesela 2 aydan 3 e geçtiğimizde boy aynıydı 4. ayda 4 cm birden uzamıştı 4 ayda 64 cm olmuştu 5. aydada aynı ölçtü doktorumuz ama 6. ayda 68 cm idi yani illa her ay aynı şekilde uzamıyorlarki hiçte bir sorun çıkmadı. Üstelik daha öncede söylediğim gibi baş çevresi her ay düzenli olarak büyümesine rağmen boyu aynı oranda uzamadı her ay değişti. Ben böyle sürekli test isteyen doktorlarada çok güvenmiyorum. Sanki hiçbişeyden emin olamıyorlarda testlerle çözebiliyorlar gibi. İstersen başka bir doktora daha götür