Bebeğimin başı yamuk olduuuu yardım...

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve deniz. tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

12 Kasım 2009
    Konu Sahibi : deniz.
  1. deniz.

deniz. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar hep sağına yatmaktan bebeğimin kafası yamuldu..çok kötü duruyor..diğer tarafada yatırmaya çalışıyorum ama düzelmedi..ne olur bana yardım edin..tavsiye edeceğiniz bişey varmı..böyle olupta düzelen varmı..4 ay oldu doğalı..26 haftalık doğdu...yardım edin çok üzülüyorum..

2. 12 Kasım 2009
  3. egemiz

egemiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba
    merak etmeyin büyüdükçe düzeliyor o.ama siz tek tarafa yatırmayın sürekli.benim oğlumda 31 haftalık doğdu ve kafası öyle yamuk görünüyordu.büyüdükçe düzeldi.

4. 12 Kasım 2009
  5. zubeyda

zubeyda ANNEM IŞIĞIN SÖNMESİN.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşın dediği gibi büyüdükçe düzelir o canınızı sıkmayın devamlı sağa yatıyorsa yastıkla destekleyin sağ tarafına yastık koyun

6. 12 Kasım 2009
  7. soraya

soraya mucizem.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebegimde 32 haftalik dogdu ve bebegimin kafasinin arkasi cok duz oldu ve yamuk ben ne kadar yan yatirsam destek koysam illa sirt ustu yatacak
    bazen insanlar bana ayyy kafasi niye boyle diyrlar bende onlara inat en guzel yeri kafasi diyorum
    keske butun derdimiz kafasinin yamuklugu olsaydi takma canim buyunce duzelir

8. 13 Kasım 2009
  9. preemie

preemie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımında kafası iki yanlardan basıktı hatta sırt üstü yatırınca başı illa ya sağa ya sola düşüyordu. şimdi bayağı düzeldi. yenidoğağn doçenti hocamla bu konuyu konuştum. kafada yamulma prematurelerde sık karşılaşılan bir durummuş. eğer bıngıldağı kapanmamışsa kendiliğinden düzeliyor merak etmeyin ama doktorunuza bu durumu göstermeyi de ihmal etmeyin

10. 13 Kasım 2009
  11. Alsebe

Alsebe Rutbesiz :-) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Benim kizimdada az biraz var....
    Ben doktorla konustum kafasini diger tarafa cevirip ceviremedigini sordu onda sorun olmadigini gorunce beni bunu duzeltmesi için doktora yonlendirdi..Eiyle duzeltcekmis sanirim..Branjiida yazardim ama cok zor kagitta asagida..Yarin randevu almayi dusunuyorum..Gerci doktor duzelir dedi buyudukce ama gotursen iy olur dedi...Bakalim nasil ve ne yapicak bende merak ediyorum...Kac seansta diycek ona gore bakicam artik...

12. 13 Kasım 2009
  13. SeHNaz

SeHNaz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    cnm bemnim 9 aylik bi oglum var
    36 haftalik dünyaya geldi
    ve hep sag tarafina yatiyordu ne kadar desdek koysamda baska seyler denesemde olmuyodu ve sag tarafi diger tarafa göre daha düzdü yamuk du yani ama simdi hic bi yamukluk yok
    zamnla düzeliyo sen hic üzülme canim
    düzelmese benim aglusumun ki düzelmez di

14. 13 Kasım 2009
  15. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımda 28 haftalık doğdu ne yapsamda sürekli sağa yatttı o taraf dümdüz diyer taraf belli bi şekilde çıkıktı inatla o tarafa yatıyodu sonra zamanla düzeldi şimdi iki tarafta aynı sağlıklıysa takma canım yamukluğu arkadaşında dediyi gibi birininki düzelmese benim kızımın kafası düzelmezdi bide dışarıdn bişeyler diyolarsa hiç birini dinleyip kafanı yorma takma canım

16. 13 Kasım 2009
  17. gonul_77

gonul_77 İkiz Annesiyim Bennnnnn Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hiç üzülme deniz benimde 31 haftalık doğan ikizlerimden alperin kafası yamuk idi sürekli bi tarafa yatıyordu ama büyüdükce düzelir bundan sonra birgün sağa birgün sol tarafına yatır düzeleçektir.

18. 13 Kasım 2009
  19. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benimki de sağa yatıyor inatla.
    bende her dafasında düzeltiyorum ama gene yatıyor..
    kendimce çözüm buldum yanındayken yüz üstü yatırıyorum elimle düzelt,yorum..
    ne var bu sağ tarafta bütün kahramanlarımız sağa dönüyor...