bebeğimin başı yassılaştı..

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve shrylz tarafından 31 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : shrylz
  1. shrylz

shrylz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    610
    Ödül Puanları:
    113
    bebeğim hep sağ yanına yatmaktan başında bir yassılaşma oluştu. bebeğim 2 aylık ve ban yeni farkettim. şimdi sol yanına yatırmaya çalışıyorum. tecrübeli anneler başına böyle birşey gelmiş olan var mı acaba? düzeldi mi? neler yapmam uygun olur? şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

2. 31 Mayıs 2009
  3. zzllyyhh88

zzllyyhh88 Guest

benimkide tam iki aylık..sol yanına yatmaktan biraz yassılaşmış.döndürüyorum yine başını sola hep yatırıyor..bakarken bie sola bakıyor..bende mecburen yastık koyyorum dönmesin diye..tv ye baktırıyorum sağına dönsün diye

4. 31 Mayıs 2009
  5. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlum yan yata yata kafası arkaya doğru sivirilip gitmişti. annem yanlara destek koyuyordu sinir oluyordum. sonra oyun döneminde hep kafaüstü yatınca tamamen düzeldi. hatta kafasının arkası düz kalacak diye korktular bu seferde:KK43:((şimdi toparlacık kafası var.

6. 31 Mayıs 2009
  7. seli54

seli54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    550
    Ödül Puanları:
    123
    aksi yönde yatır düzeliyo canını sıkma çok örneklerini gördüm hem kendi bebeğimde hem başka bebeklerde

8. 1 Haziran 2009
  9. shrylz

shrylz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    610
    Ödül Puanları:
    113
    cevap veren herkeze teşekkürederim. düzeliyor diyenler yüreğime su serptiniz. yan yatırma yastığı ile hep diyer tarafa yatırmaya çalışıyorum. hoşlanmayıp sızlanıyor ama alışacak her halde... inşallah düzelir.

10. 1 Haziran 2009
  11. yaxgxmur ankara

yaxgxmur ankara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    düzeliyo canım benimkide öyleydi ama sen aksi yönde yatır

12. 1 Haziran 2009
  13. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canım bizim doktorumuz boyun egzersizleri vermişti,o egzersizler sayesinde kendisi tek tarafa yatmayı bıraktı,bizim kızında kafası yamulmaya başlamıştı düzeldi çok şükür :)

(tek tarafa yatmasının sebebi anne karnında başının uzun süre tek yöne dönük pozisyonda kalmasıymış,kaslar o şekilde durmaya alıştığı için bebek daha rahat ediyormuş,egzersizler ile boyun kaslarını çalıştırınca her iki yönde de rahatlıkla yatabiliyor)

14. 1 Haziran 2009
  15. kSo

kSo Guest

canım diğer tarafa yatır düzelir ama dikkatet

16. 1 Haziran 2009
  17. deryadeniz8380

deryadeniz8380 Oğlum EGE abi oluyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumda hep yan yatıyordu kafası yamulmuştu artık ince bir yastık kullanıyoruz ve yan yatma geçti çünkü yastıkta kafanın iki yanı dolu olunca çevirmiyor seninde bebeğin de zamanla düzelir inşallah.

18. 1 Haziran 2009
  19. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benim oğlumun kafasının arkası dışa doğru çıkıntılıydı. sırt ustu yatıra yatıra duzeldi. hatta çıkıntının üst kısmı içeri doğru çökmüş. ben ne yapıyım?