bebeğimin başındaki konaklarrr.!

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve cemredeniz tarafından 21 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

21 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : cemredeniz
  1. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    nasıl yok edıcem bunları yaa saglık ocagındakı hemşireler karbonat ve zeytinyağını karıştırıp sur ıkı saat beklet ve yıka demışlerdı ama bır işe yaramıyor ıkı uç kere yaptık her gun yıkıyorum ztn bebegımı neden oldu anlamadım. ve nasıl geçıcek bunlar bılemıyorum sızın bebeklerde de oldumu neler uyguladınız..? kafamçokkarıştı

2. 21 Ağustos 2008
  3. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Anneler, genelde yeni doğan bebeklerinin kafasında oluşan sarı sarı konak oluşumundan rahatsız olur.Konak, tıp dilinde ‘’seboraik dermatit” olarak adlandırılan bir tür egzamadır.Nedeni ise tam olarak bilinmiyor.Yalnızca deride yağ üreten bezlerin fazla çalışmasından kaynaklandığı düşünülüyor.Bebeğinizi hassas ciltlere uygun şampuanla yıkamanız, yıkarken de yumuşak uçlu saç fırçası ile yavaş yavaş taramanız konakların temizlenmesini sağlar.Ayrıca konak oluşan bölgeye bebek yağı sürerek yumuşamasını sağlayabilir ve konakları daha kolay kaldırabilirsiniz.Her yıkamadan önce bunu yapabilirsiniz.Konak, ilerleyen zamanlarda iz bırakmadan kendiliğinden düzelir

diyor google amca .. geçmiş olsun canım. benim arkadaşım ince dişli bebek tarağı ile tarardı oğlunun saçını hafifçe. temizlensin diye..

4. 21 Ağustos 2008
  5. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    sagol arkadasım bırde bebek yagını denıyım ogluma tesekkur ederım ;:KK66:

6. 21 Ağustos 2008
  7. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşa katılıyorum.zeytin yağı sür beklet biraz sonra ince dişli bi tarakla yavaşça tarayarak kaldırabilirsin.

8. 21 Ağustos 2008
  9. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    banyodan once bebek yagı surup tarayabılırsın arkadasımın bebegıne olmustu bu sekılde gecmıstı.

10. 21 Ağustos 2008
  11. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    bir an önce düzelir işallah. sağlığını etkileyen birşey olmaması önemli olan. oğluşun öylede tatlıdır böyle de :1hug:

12. 21 Ağustos 2008
  13. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim bebişte de oldu ve halende oluyor dr. dede bıngıldak zarar görmez güzelce parmaklarınla
    sürt ve tara dedi dişli tarakla benim kızında tam bıngıldağın üzerindeydi...zeytin yağla 1 saat beklet sonra yıka yıkama esnasında da tara tekrar yıka zten onlar çıkıyor ce suyla gidiyor ama tarağın dişli olacak yani yumuşak tarakla çımaz...banyodan sonrada da tara ve bunu bir kaç kez banyo yaparaken tekrarla kalmaz hemen ilk seferde bitmeyebilir.

14. 21 Ağustos 2008
  15. XIXC/@/

XIXC/@/ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

aynen katılıyorum bende oğlum kucukken zeytinyağı surmustum parmaklarımla banyodan once beklettım sonra banyodaken tarakla taradım hepsı kabuk kabuk cıktı zaten bıdahada olmadı sukur kaydirigubbakcemile2

16. 21 Ağustos 2008
  17. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    benim oğlumunda başında konak olmuştu biz bebe yağından sürdük yıkanmadan önce bir süre bekledik sonra onun tarağıyla tarayıp banyo yaptırdık bir kaç gün bunu uyguladık geçti tavsiye ederim

18. 21 Ağustos 2008
  19. busevay

busevay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    saf zeytin yağını sür beklet daha sonra tara banyo ettir hiç bir şey kalmaz cnm