Bebeğimin beslenmesi

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve burcummm tarafından 28 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : burcummm
  1. burcummm

burcummm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bugün tam 10 gün oldu hastaneden taburcu olalı. Bebeğimi anne sütüyle besliyordum. Emziriyordum. 1 hafta sonra kontrolumuz vardı. Bebeğim hiç kilo almamış hatta eksiye düşmüş. Doktorumuz mama da verelim dedi. Genel sağlık durumu iyiymiş.
    Günde 3 öğün ver demişti. Bu arada bebeğim çok fazla uyuyor arkadaşlar. Beslemek çok zor oluyor. Prematil kullanıyoruz. Kendi sütüm çok azaldı. Derin dondurucu da saklamış olduğum sütleri de kullanıyorum. Kabızlık da başladı. Ne yapacağımı şaşırdım. Doktorumuz mamasına bir çay kaşığı zeytin yağı koy dedi. Bir de böyle deniyoruz.

2. 28 Mayıs 2010
  3. burcummm

burcummm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hep uyuyor. Mamasını zorla ağzına sokuyorum. Kendi sütümü kaybetmemek için anne sütünü artıran ne varsa alıp kullanıyorum.Ama nafile. Sağdığımda damla damla 20 cc kadar çıkabiliyor.

4. 28 Mayıs 2010
  5. burcummm

burcummm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sizler bebeğinizi nasıl beslediniz? Sizlerin bebeğiniz de bu kadar çok uyur muydu ? Doktorumuz uykusu normal dedi 20 saate kadar uyuyabiliyorlar diyor.

6. 28 Mayıs 2010
  7. burcummm

burcummm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Eve geldiğimiz bir hafta için de, belki de tam doymadığından , arada bir ağlaması olurdu. Emzirirdim susardı. Yatağına koyduğumda bazen yine ağladığı olurdu. Ele alıştığını hep kucak istedğini düşünürdüm. Şimdiyse hep uyuyor. Altını açtığımda dahi hafif gözlerini açıyor tekrar uyuyor. Kaka yapmaya çalışırken kızarıyor, ıkınıyor, inliyor. Akşam saatlerinde sadece uyanıyor. Gölerini açıyor, etrafına bakınıyor. Karınını doyurunca tekrar uyumaya başlıyor

8. 28 Mayıs 2010
  9. zehra61

zehra61 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    canım öncelikle Allah bağışlasın ilk bebeğiniz anladığım kadarıyla.
    benim oğlumda çok uyurdu vede sarılık başlangıcı olmuştu 3120 gr doğduğu halde 3 günde 2900 gr oldu
    çocuk uyumaktan yiyemiyor ki kilo alsın hemende mamaya başlatıyorlar ben hiç mama vermedim doktorumda önermedi zaten sütümde vardı bana 2 saatte bir uyandır emzir dedi bende öyle yaptım sürekli uyandırıp emzirmeye çalıştım bir damlada bir damladır deyip
    ama seninkide sarılık diye birşeyde yok dr çocuk normal demiş belki uykuya düşkün bir yapısı vardır sıkma canını ama benden sana tavsiye sütünü sağmak yerine bebeğine ver o kendi çeksin böylece gerisi gelir bol sıvı tüket bol meyve ye vede bol bol emzir anne sütünün yerini hiçbir gıda tutmaz
    bebeklerde akılları kesmediği için kucağa alışmazmış yanlış bilgiymiş bu. bebeğinizi kucağınıza almaya korkmayın

10. 28 Mayıs 2010
  11. burcummm

burcummm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım ilgin için teşekkürler. Bebeğim prematüre olduğu için memeyi ağzına alamıyor. Çok uyuduğu için ememiyor.

12. 28 Mayıs 2010
  13. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Burcummm yazdıklarınla bana ilk günlerimizi hatırlattın canım. Bebeğim eve geldiğinde ben de senin kadar tecrübesizdim ve herşeyden telaşa kapılıyordum. Öncelikle sen çok güçlü bir annesin ve bütün bu sorunların birgün geçeceğini bil.
    Benim bebeğim de 28 haftalık doğdu ve 52 gün sonunda eve geldik. Eve geldikten 2 gün sonra zaten az olan sütüm tamamen gitti ve mama kullanmaya devam ettik. Sana tavsiyem sütünü sık sık sağ.
    Eğer süt veriyorsan 2 saatte bir mama vereceksen 3 saatte bir besleyebilirsin.
    Benim bebeğim de sürekli uyurdu biberonla 40 cc mama yedirmek bir saatimi alırdı. Çünkü bebeğim 1-2 defa çeker uykuya dalardı ama erken doğan bebeklerde bu normal ellerini okşayıp, kulaklarını gıdıklayıp tekrar mamasını emmeye devam etmesini sağlardım.
    Kakasını yaparken ıkınması da normal bunun için endişelenme.
    Sana en önemli tavsiyem sütünü sık sık sağ aman gitmesin.

14. 28 Mayıs 2010
  15. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    prematüre olduğu için uyuyr sen uyanıp acıkıp ağlarda beslerim diye bekleme uyuyunca mehtapın dediyi gibi çenesinin altını ayaklarını gıdıkla rahatsız et bi saati alıyo beslenmeleri zaten ben gece gündüz hiç uyumadan baktım taki 5 ay olana kadar 1,5 saatte bi uyandıp sağdım besledim sık sık sağdım sütümü o yüzden uyursa bile gıdıklayıp uyandır beslenmesini ihmal etme

16. 28 Mayıs 2010
  17. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlara katılıyorum canım..benim kızım sürekli uyurdu..uyurken mama veriyodum..1,5 satte 30cc mamayı zorla içiriyordum..çok zor günlerdi..bu günler geçer canım telaşlanma...kızım şimdi 2 yaşına giricek koltuk tepelerinde zıplıyo.:eek: sağlıkla büyütürsün sende bebini inşallah canım.

18. 28 Mayıs 2010
  19. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Aynen arkadaşlarımın katılıyorum canım..hepimiz yaşadık bunları...
    merak etme zamanı gelince uykuları azalıyor..20 saat uyuması normal..Benim oğlumda öyleydi..
    Sürekli sağ ben 2-3 saatte bir sağıyordum 5.5 ay sütümü sağarak verdim..
    Göğsünü alıyorsa mutlaka beslenme öncesi emzir ki sütün artsın..
    Merak etme moralini yüksek tut sütün artar..
    Sütüm bitiyor diye düşünme bu etkiliyor...
    Birde kakada zorlanıyorsa sütünün içine saf zeytinyağı koyabilirsin..ben bir çay kaşığı koyuyordum...
    Karnına masaj yapabilirsin...