bebeğimin boynundaki geçmek bilmeyen atopik dermatit

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve femina tarafından 29 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : femina
  1. femina

femina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgili anneler;

Öncelikle herkesin bebecikleriyle birlikte sağlıklı mutlu günler diliyorum. Bu konuyu nereye yazacağımı ararken diğer dertli annelerin başlıklarınıda okudum. Ve çok üzüldüm. Dilerim Yüce Rabbim hepimizin yavrularına şifa verir.

Aylardır bebeğimin boynuna çok kötü yerleşmiş bir atopik dermatiti yani egzeması var. Çok doktora gittik. Hepsi aynı şeyi önerdi. Hepsini denedim. Verilen bütün ilaçları kullandım ama ne çare yavrucuğumu bu dertten kurtaramıyorum.

Annem sürekli temre olmuş burda bir kadın var ona götürelim etrafımını çizip ilaç sürüyor dedi. Kesinlikle karşı çıktım. Daha kötü olmasından çok korkuyorum.

Şu an kendimi ne kadar kötü hissettiğimi anlatamam. Gittikçe dahada yerleşiyor gibi. Gitmediğim doktor kalmadı. Verilen kortizonlu kremler önce geçiriyordu şimdi onlara bile bağışıklık kazandı. Belki bir umut burdaki arkadaşlardan bir öneri gelir diye buraya yazdım. Böyle bir durumla karşılaşan ve çözüm bulan bir anne varsa lütfen burdan sesimi duy ve bana yaz.

herkese acil şifalar diliyorum.

2. 30 Mayıs 2010
  3. susaden

susaden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim çok büyük grçmiş oslun benim oğlumda atopik drmastit ve besin alerjisi var.benim oğlumda 4 aylıkken başladı bu sorun şuan oğlumm 8.5 aylık hala geçmedi vve ben belki sadece bir kaç gün kortizonlu kreme ara vererek hep devam ettim bizdede sanırım krem bağışıklık kazandı artık hiç bir faydası yok yapcak biş yok bu şekilde idare edicez .bir üniversite hastanesine götürmeni tafsiye ederim biz hacettepede bir prof özel muaynahanesine gidiyoruz b ay yine kontrolümüz vat 4 ay geçti çünkü .dr biz söylediklerini sanada söyleyim hergün banyo yaptırın dedi.ben banyo suyuna artık çok az son durulama suyuna zeytinyağıda döküyorum sonrasında bütün vücudunu nemlendiriyorum .faydası oluyomu yok ama yapcak bişe yok kuru kalmasından iyidir .bizim vücudumuzda olmadı çok titiz baktım ayaklarındakiler geçiyo arada tekrar çıkıyo düzenli krem banyo vs ler bir nebze işe yarıyor cildin kuru kalmaması lazım malum.ama yüzümüzdeini bir türlü geçiremedik şimdide çenesinde oldu ve bnim oğlum çok salyalı bir çocuk çenesinden salyası hiç eksik olmaz onun için çene ve yüzündekini geçiremiyorum bir türlü bende usandım anlican .bu ay yine dr götürcem ilaçda artık fayda etmiyo çnkü çok fazla kullanmak zorunda kaldım istemeyerekde olsa baalım dr nedicek .geçmiş olsun sizde allah hepimizin bebeklerini inş.en kısa zamanda kurtarır

4. 30 Mayıs 2010
  5. femina

femina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76

sevgili susaden cevabın için çok teşekkür ederim. Üniversite hastanesine götürdük, bütün alerji testleri yapıldı ama çok şükür bişi çıkmadı. Ama elbette sonuçta bütün çevremizde olan şeylerin testleri yapılmıyor belkide testte olmayan birşeye alerjisi olabilir. Çaresiz bir şekilde geçmesi için dua ediyorum dilerim bütün bebeklerimiz sağlıklarına kavuşur. Bebeğini öpüyorum.

6. 30 Mayıs 2010
  7. pitos25

pitos25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar öncelikle geçmişolsun diliyorum bu dediğiniz egzamanın belirtileri nwler kızarıklar neye benziyor benim oğlumun boyun bölgesindekiler sivilce gibi vücudundakiler çok minik minil ısırık gibi dr götürdüm geçer dedi daha kötü oldu üniv. hst götüriyim diyorum besin alerjisi varsa onuda anlamış olurum değilmi

8. 30 Mayıs 2010
  9. femina

femina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76

sevgili pitos egzemanın en belirgin yönü kızarıklık ve aşırı kuruluk o bölgeye dokunduğunda sert bir yüzeye dokundur gibi hissediyorsun ve gün geçtikçe maalesef kötülüyor sertliği artıyor kızarıklık artıyo ayrıca internette egzema diye bakınca örnek resimler çıkıyor. Umarım sizinki sadece isiliktir. Çünkü egzema çok bela bir bulaştımı bidaha gitmemek için çok direniyor. Bebişini öpüyorum.

10. 31 Mayıs 2010
  11. pitos25

pitos25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok teşekkürederim bilgiler için sizede aci şifalar diiyorum umarım kısa süreli bir aerjidir bende öpüyorum kuzunu

12. 31 Mayıs 2010
  13. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    sebamed sabun şampuan ve nemlendirici kullanın.
    arkadaşımın oğlunu n vardı atopik dermatit. herşeyi denedi sadece sebamed fayda etti. çocuk şimdi 4 yaşında hala sadece sebamed ürünleri kullanıyor.

14. 31 Mayıs 2010
  15. susaden

susaden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    bizde sebamed işe yaramadı çünkü sebamed kokulu parfüm var bizim kullandığımız ürünler kokusuz olmalı aldığım sebamed ürünler evde öle bekliyo yani canım

16. 2 Haziran 2010
  17. beyazleblebim

beyazleblebim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok geçmiş olsun.benim oğlumda da ne yazık ki 4 aylıkken başladı(şu an 9.5 aylık).yüzünde...çok kötü olduğu dönemler de oldu ama şu an daha iyi. bir düzeliyor bir nüks ediyor ama eskisi kadar kötü olmuyor.biz susadenle aynı dr.a götürüyoruz.yani aynı öneriler...ama benim oğluma banyo çok iyi gelmiyo ben haftada 2-3 kez yaptırıyorum, yazgeldiği için sıklaştırdım ama yüz ve boynuna haftada 2 kez sadece...benim oğlum da çok salyalı ve salya tetikliyor.yoğurt gibi asidik besinler, yünlü giysiler ıslak ve nemli önlük...senin bebeğinin de boynunda olduğuna göre bunlar sizi de etkileyebilir.yemekten sonra yüzünü mutlaka mustela durulanmayan sıvı ile siliyorum bunun faydasını gördüm, bioderma atoderm pp ile sürekli kremliyorum.her dakka elimde yumuşak tülbentler salya peşindeyim.yoğurt yerken yüzüne bulaştırmamaya çalışıyorum bulaşırsa hemen mustela ile siliyorum.gece uyandığında emzirirken bile yüzünü kremliyorum.kızarmaya başladığında kortizonla baskılıyorum.kortizon bizde işe yarıyo şu anda.canım elden bişi gelmiyo ne yazık ki.bebeğine zararlı olan çok spesifik nedenleri engellemek ve bol nemlendirmek lazım.her bebeğe iyi gelen ürün de farklı onu da bulmak lazım.üzerinde çok fazla düşünüp dedektiflik yapmayın demişti dr.umuz.hep yıpranırsınız hem de bir işe yaramaz demişti.katılıyorum...yerleşeceğini düşünme, büyüdükçe atacaklar.iyi düşünmeye çalış...tekrar geçmiş olsun,kuzuzcuğu öpüyorum

18. 2 Haziran 2010
  19. edam2009

edam2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar boyun bölgesindeki ekzama çocuğun boynu uzamaya başladığında 4.aydan sonra azalmaya başlıyor ve bizimkisi 7.8.aylarda iyileşmişdi doktorumuzun dediği genellikle yaşına kadariyileşirmiş ve diğer arkadaşlara diyeceğim ekzamanın şiddeti 1 yaşından sonra bitiyor. Bide ekzama yazın isilik şeklinde minik kızartılar halinde oluyor arkadaşlar Allahım başka dert vermesin.