Bebegimin burnu tıkanıyor nedenini bilen anneler cevap yazsın

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve ozn tarafından 22 Şubat 2010 başlatılmıştır.

22 Şubat 2010
    Konu Sahibi : ozn
  1. ozn

ozn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bebegimin sürekli burnu tıkanıyor grip olmadıgı halde gece nefes almakta güçlük çekiyor yardımcı olurmusunuz...

2. 22 Şubat 2010
  3. masal perisi

masal perisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Soğuk havalarda bu çok normal....toz aşırı sıcak ya da soğuk olduğu zaman bebeklerin hassas burunları tıkanır..ve bundan hiç hoşlanmazlar...evinde soba kullanıyorsan bir bardak su bulundur...çünkü klima soba gibi şeyler havayı kurutuyor tıkanıklık yapıyor..eczanelerde satılan deniz ya da okyanus suyundan kullanabilirsin..tamamen doğal okyanus suyu burun tıkanıklığını açar...havaların ısınmasıyla tıkanıklık geçer merak etme...tüm bebeklerde hemen hemen bu sorun var.:1rolleyes:

4. 22 Şubat 2010
  5. NHLTLG

NHLTLG Rabbim korusun meleğimi.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    petek kullanıyorsan evin havasını kurutur üzerlerine suluk koy canım sık sıkda evini havalandırmalısın bence

6. 23 Şubat 2010
  7. ozn

ozn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekür ederim evim sobalı su koyuyorum canım ilaç kullanıyorum bebegime....

8. 23 Şubat 2010
  9. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bebekelrin burun kanallrı dar olurmuş..bizmde hep tıkalıydı grip sanıyorduk en sonunda gözünde enfeksiyon oldu doktora götürdük burun tıkanıklığı sebeb olmuş..dar olan kanalların genişlemesi için bir damla verdi kullandık artık tıkanmıyor...

10. 24 Şubat 2010
  11. fb_qirL

fb_qirL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    canım benım kızım da sabahları oluyor burun tıkanması ama artık sapka takıyorum yatmadan kel oldugumuz ıcın sanırım bası usuyor bırde dogustanmı buda onemlı sapkayı dene olmazsa k.b.b gotur.

12. 26 Şubat 2010
  13. ozn

ozn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekürler

14. 28 Şubat 2010
  15. masal perisi

masal perisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yüksek yastık rahat nefes almasını sağlar...yatağının yastığını yükseltmelisin.

16. 1 Mart 2010
  17. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    bebeklere 1 yaşına kadar yastık önerilmez kullanmayın ,

burun tıkanıklığı sebebi sobanın vaya kaloriferin oda içindeki nemi yok etmesinden kaynaklanır ,spğuk buhar makinesi kullanmanız yada sobanın üzerine sürekli kaynaması için su bulundurmanız gerekir ..

bebeklerde burun tukanıklığı kanalları dar olduğundan normaldir ,
    eczanelerde tonimer ve serum fizyolojik isimli okyanus suyu satılır ,onlardan kullanmanız burun içini nemlemdirip kanalların açılmasına ve rahat nefes almasına yardımcı olur .
    okyanus suyunu sıkdıktan 3-4 dakika sonra burun aspiratörü ile burnundaki sümüğü çekmeniz gerekir ki bebek rahatlasın ..

benim kızımın burnı çok tıkanırdı ,düzenli olarak serum - aspiratör kullanırdım ,buhar makinem geceleri sürekli çalışırdı ,bu satede rahatlardı ancak ..

bence bebeğinizin sağlığı için bir an önce önlem alın ,küçük bebekler henüz ağızlarından nefes almayı bilmezler ,burunlarıda tıkalı olursa zor nefes alırlarsa beyine giden oksijen miktarı azalır ve kalıcı hasarlara sebebiyet verebilir ..

umarım yardımcı olabilmişimdir ..

18. 1 Mart 2010
  19. ozn

ozn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok yardımcı oldunuz teşekürler serumdan kullanıyorum burun tıkanıklıgından meme bile ememiyo bebeginizin tıkanıklıgı ne zaman geçti sizin....