bebeğimin cildine bi haller oldu

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve esther tarafından 3 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar istanbuldayken böyle sorunlarımız olmuyordu. memlekete geldik bir haftadır oğlumun cildinde kızarıklıklar oldu. bez bölgesi de pişik oldu. şimdiye kadar hiç olmamıştı. her marka bezi ve ıslak mendili kullanıyoduk etkilemiyodu. acaba hava değişiminden mi oldu? ne yapmam lazım. kolları bacakları filan kızarıyo ikide bir. bi de yüzünde ve vücudunda ucu beyaz olan kızarıklıklardan oluyor.

2. 3 Temmuz 2009
  3. yasenya_

yasenya_ YD Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    memleket neresi?ben şimdi kütahyadayım 2 gün sonra ben de memlekete izmire gideceğim ve aynı şeyler benim de başıma gelebilir büyük ihtimalle çünkü nem ve sıcaklık çok yüksek.bepanthen merhem kullan benim önerim ya da sebamed pişik önleyici.canları yanmasın da aman

4. 4 Temmuz 2009
  5. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    evet sebamed pişik kremi sürdüm bugün yıkadım, yağladım uyuttum. konya. ama istanbul nemli bir yer. burası dokundu sanırım. bi de annemlerin evi hamam gibi. ondan galiba. istanbuldaki evim daha serindi

6. 4 Temmuz 2009
  7. yasenya_

yasenya_ YD Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    bol bol kremlemek ve kuru tutmak o bölgeyi.başka bilmiyorum canım ben.dedim ya canları yanmasın da.her gün yıkamasna bile orayı ıslak pamukla sil kurula ondan sonra kremle cnaım temiz cilde daha iyi olur

8. 4 Temmuz 2009
  9. angell2009

angell2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar bu tarz sorunlarda kesinlikle bebek yağı kullanmayın bende aynı hataya düşmüştüm ve eczacımız bu durumlarda kesinlikle bebek yağı kullanmamamız gerektiğini söyledi pişik için sebamed kızarıklıklar içinde hametan krem önermişti günde 3-4 defa o bölgeleri yıkayıp kullanmıştım 1 haftada geçmişti hepsi bir deneyin isterseniz.Geçmiş olsun bebişe..

10. 5 Temmuz 2009
  11. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    sebamed pişik kremimiz var onu sürüyorum hergece yıkıyorum. biraz düzeldi. ya kollarının büklüm yerlerinin içi yara gibi oluyo :KK43:

12. 5 Temmuz 2009
  13. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    sendemi hergün yıkıyosun canım benim gibi :)
    en iyi krem ımpeteks akşama kadar geçiriyo kırmızılıkları...boynu bacakları kolları o büklüm yerlerine hep sürüyorum..

14. 6 Temmuz 2009
  15. ladyDarbanvile

ladyDarbanvile Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Oğlum 32 günlük ve 15 gündür isilik denen şeylerle uğraşıyoruz.
    Doktora da gösterdik ve pişiğe dönmemiş yerler için sadece yıkamayı tavsiye etti.
    Hatta kese ile hafifçe uçları olan kızarıklıkları sürtmemizi söyledi.
    Ben keseyle değil ama lifle sürtüyorum. Pişik benzeri yara olan kol altları, kulak arkası ve boyun bölgesine ise prednol-a ile trosyd kremleri dönüşümlü sürüyorum, doktorun tarifine göre.
    Tamamen sıcaktan kaynaklanıyor. ılk zamanlar aman üşütmesin diye annemlerin giydirmesinin neticesi bunlar.

16. 6 Temmuz 2009
  17. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    memlekete geldim geleli akşam uyutmadan yıkıyorum. pişti bebecik. impeteksi doktor mu yazdı. olmazsa ben de alıyım. sıcak pişiği için mi

18. 6 Temmuz 2009
  19. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    allah bağışlasın. doğumun yaza denk gelmesi bu bakımdan zor. çünkü bizde alışılmış bişey var yeni doğan bebekleri sardıkça sarıyoruz. biz de pişirmiştik oğlumu kilo kaybetmişti. olmazsa düzelmezse ben de doktora götüreyim