Bebeğimin çok gazı var. Fikirlerinize ihtiyacım var.

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve themis tarafından 26 Ekim 2008 başlatılmıştır.

26 Ekim 2008
    Konu Sahibi : themis
  1. themis

themis Herşey çok güzel olacak Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhabalar.
    1 ay 1 günlük kızımın çok gazı oluyor. Ama ağızdan çıkartılan gaz değil. Sürekli alttan gaz çıkartıyor. Üşüttü desem kokusu da yok. Ne yapacağımı şaşırdım. Çok zor uyuyor ve gaz çıkartma isteğinden dolayı sürekli uykusundan uyanıyor. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Ne yapmam lazım sizce ???

2. 26 Ekim 2008
  3. enemine

enemine Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    neo baby diye gaz ilacı war bze çok ii geldi tammen bitkisel eczanelerde satılıyor satılıo:ecrin_bebek:

4. 26 Ekim 2008
  5. beyazzzambak

beyazzzambak Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ah canım ya aynı dertten muzdaribim minik kuzum bir türlü uyuyamıyor uyusada hemen uyuyor kendini sıka sıka top şekline geliyo çok kasılıyo doktor metsil verdi ama hiç faydası olmuyor tavsiye bekliyorummmmmmmmmmm

6. 26 Ekim 2008
  7. albanian

albanian Guest

arkadaşım benimde kızım öyleydi.metsil tarzında tüm ilaçları kullandım fayda etmedi.en son nurse harways adında ithal bir ilaç verdim çocuk kendine geldi rahat rahat uyudu.tavsiye ederim

8. 26 Ekim 2008
  9. nisa77

nisa77 Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    aynı dertten muzdaribim sanırım.üstelik kakasını da yapamıyo.bügün 1 kez yaptı.metsil işe yaramadı.zinko verdi şimdi bakalım işe yarayacak mı

10. 26 Ekim 2008
  11. yagmur25

yagmur25 KAAN & KEREM Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle her emzirmeden sonra ağızdan gazını mutlaka çıkarmaya çalışın karnına inmeden...(Dik pozisyonda yada yüzüstü yatırıp sırtını sıvazlayarak)

Yine her emzirmeden sonra gazı çıksa bile en az bi 5-10 dk dik pozisyonda tutmalıki yediklerini iyice sindirsin daha fazla gaz olmasın (doktorlar yarım saat diyo ama)

Damla olarak Sab simplex kullandım çok olmasada faydasını gördüm...

Düzenli olarak rezene çayı içirdim...

Bazı günler kendim rezene-anason-oğul otunu kaynatıp içtim

Yediklerime özellikle dikkat ettim ...Mercimek-bulgur.pişmemiş soğan-baklagiller-yaş sebzeler-çikolata-çay vede sütten tamamen uzak durdum....

Yemeklerime bir maktar kimyon koydum gazı aldığı için....

Hepsinden en önemlisi gazı için kıvrana kıvrana ağladığında ılıtılmış zeytinyağını karnına sürüp saç kurutma makinasını tuttum karnı ısınıp yumuşasın diye....Sonrasında kolayca uykuya daldığını ve gazını daha kolay çıkardığını farkettim....

Daha başka aklıma gelirse yazarım arkadaşlar şimdilik yaptıklarım bunlar...Hepinize gazsız günler dilerim...

12. 26 Ekim 2008
  13. beyazzzambak

beyazzzambak Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de metsil kullandım ama hiç fayda etmedi desem yeridir

14. 27 Ekim 2008
  15. themis

themis Herşey çok güzel olacak Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    evet bende metsil kullanıyorum ama bi faydası yok gibi.
    Bırt bırt gaz çıkarıyor kızım. Ama çıkarana kadar da iki büklüm oluyor, suratı kıpkırmızı kesiliyor. Teşekkürler kızlar verdiğiniz bilgiler için. Deneyeyim bakalım.

16. 27 Ekim 2008
  17. misskokulumm

misskokulumm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Beğendikleri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    kızlar edklerimize çok dikkat etmeiz lazım pırasa ve taze fasulye kızımıçok ağlattı test ettim onayladım şimdi hergün 2 fican rezene içiyorum kendimi sıcak tutmaya çaılışıyorum ki kızıma da gaz olmasın Allah hepimizin yardımcısı olsun

18. 27 Ekim 2008
  19. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    13
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    ahh kızlar ahh yarama parmak bastınız.benim bebeğimde çooook gazlı bi bebek.15. gününden itibaren gaz sancısı çekiyor yavrum.denemediğim yöntem denemediğim ilaç kalmadı nerdeyse.bitkisel çaylar,muskat,metsil,zinco,colinox ve çok umutlu olduğum nurse harveys te bi işe yaramadı.masajlar sıcak su torbalarıda bi işe yaramadı.3 aydan sonra geçer dediler ama halen geçmiş değil.biraz azaldı sadece ama hala kızım sabahları ıkınarak uyanıyor,gecede hep uykusu bölünüyor ıkınmaktan.artık hiç bi laç kullanmıyorum çünkü anladımki hiçbiri bi işe yaramıyor tek çözüm beklemek elbet bir gün geçecek.bunları yazarken bile kızım yanımda ıkınmaktan kıpkırmızı oldu:KK43:(