bebeğimin derdi neeee?! =(

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve gorkem06 tarafından 15 Kasım 2009 başlatılmıştır.

15 Kasım 2009
    Konu Sahibi : gorkem06
  1. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar,
    benim oğluşum 26 haz dogumlu (4,5 aylık). benim şöyle problemim var( bana en iyi sizler yardımcı olursunuz diye düşünüyorum);
    şimdiye kadar oğlumu sadece anne sütüyle besledim; su bile vermedim. oğlum ilk günden beri cok gazlıydı, cok zor günler geçirdik ama geceleri uyuyordu sabah 6 ya kadar. yalnız son iki haftadır bebişimi uyutamıyorum. normalde 10 deyince rahatca uyumasına ragmen artık 12yi 1 i buluyor uyuması ve yarım saat- bir saatte bir uyanıyor. kucagıma alınca uyuyor hemen.iki haftadır koltukta kucagımda oğlum uyukluyorum. beşikte hiç uyumasa da kucagımda- ayagımda (bazen yanıma yatırıyorum o da biraz idare ediyor)en azından uyanarak da olsa biraz uykusunu alıyor. şimdi asıl sorum su; sizce sütüm mü yetmiyor? doktorum kilo alımı normal deyip anne sütüne devam diyor. bana çok alıştıgından beni aradıgını söylüyor. gece uyumadan bebek maması vermeyi deniyorum yine de uyanıyor ( cok fazla vermiyorum, daha dogrusu cıkarıyor fazla geldiginden galiba ben de bir öğün miktarından cok daha az verip bırakıyorum zorlamadan.yoksa cok kusuyor). ek gıdalara başlayabilecegimi de sağlıkçı bir akrabam tavsiye etti; alışsın kaşığa ve farklı tatlara dedi.tereddütteyim; öncelikle bu uyku problemi nasıl çözülecek, sebebi bana alışması mı açlığımı? açsa bu ek gıdalara geçsem mi?
    kafam cok karısık cok uykusuz ve gerginim
    yatagımı ve eşimin yanında uyumayı özledim mafoldumben
    lütfen yardııımmmmmm! :sm_confused:

2. 15 Kasım 2009
  3. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada bebegim günde en fazla 2 kez kaka yapıyor, ve gaz problemi azalmış da olsa devam ediyor

4. 15 Kasım 2009
  5. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.452
    Ödül Puanları:
    463
    canım bebeklerin uyku temposu sürekli değişir, bu aylardan sonra uyku problemleri olacaktır tabii bu bize göre problem, aslında bebek için normal bi durum, bebeğim uyumuyor diye sorunu var diye düşünme, onlar için normal, güzel emiyorsa doyma problemi olduğunu düşünmüyorum, kilosu normalse beslenme sorunu yoktur bence, illa ek bişeyler vercem diyosan, tabii ki suda vermelisin ama sadece anne sütüyle devam etceksen suya gerek yok.

6. 15 Kasım 2009
  7. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    geçici bir durum mu diyorsun? çünkü çevremdekiler kendine cok alıştırma.ağlasa da beşikten alma, şımarmış bu çocuk deyince cok üzülüyorum :KK43: sence ağlayınca kucagıma alıp koltukta uyutmaya devam mı edeyim,chess? yoksa defalarca uyansa da beşiğine mi koyayım uyutup?

şımarmış ve bana alışmış oldugunu da öyle sık duyuyorum ki...sebebi de şu olsa gerek; oğlum babası dahil benden başka kimseyi istmeiyor. aglama krizi geçiriyor başkasının kucagında...herkesten korkuyor.babasından tabi ki korkmuyor ama ondayken de illa beni görmek istiyor babası kucagındayken bana arkasını görünce basıyor yaygarayı. odadan bir adım atamıyorum. hemen feryadı basıyor. inanır mısınız gün içinde lavaboya bile koşarak gidiyor, yemegimi yanında yerken bile yüzüne bakmamı istedigi için zar zor yiyorum =( beşiğinin uzagına bir adım atınca aglıyor..var mı aynı sorundan muzdarip acaba ? :KK43::çok üzgünüm:

Son düzenleme: 15 Kasım 2009
  8. 15 Kasım 2009
  9. titi8686

titi8686 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm nasıl zor gunler gecrıdıgını yahmın edebılıyorum benım kızımda oyleydı dogdugundan berı cok gazlıydı bende 5 ay sadece emzırdım ılk 3 ay 3 saatte bır kalkardı 4 aya gecınce daha ıyı uyudu 5 6 saat uyuyodu sonra nolduysa aynen sureklı kalkamaya basladı gecelerı kılo alımıda yavaslayınca bız ek gıdalara gecıs yaptık gece muhallabı vermeye basladım o gunden berı gecelerı mısıl mısıl uyur ama tabı dırek baslamadım oyle muhallebıye gecmedık 4. aydan 5 e gıdeken ara ogun olarak meyve puresı verdım
    5. ay bıtınce ogle ogunu olarak corbalara basladık ama kızımın kılo alımı dusuktu oyuzden ...baktım gecelerı olmuyo daha fazla dayanamadım belkı actır dıye gece maması vermeye basladım doktorum da mamadan sonra uyuyosa verebılırsın dedı ıstersen sende doktoruna danısarak gece maması ver eger uyursa acıktıgı ıcındır boyle ce sebebını bulursun yok yıne uyumuyosa baska bı sorunu vardır...

10. 15 Kasım 2009
  11. senay_78

senay_78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    benim bebeğim de hemen hemen dört buçuk aylık.. bebeklerde ayrılık kaygısı altıncı aydan sonra başlıyor diye biliyorum ama sanırım bizimkilerin yaşadıkları şey bu.. ben de kızımla benzer şeyler yaşıyorum.. uyku alışkanlığı değişiyor, gündüzleri daha zor yalnız kalıyor.. gitgide kötü olacak diye ödüm kopuyor, umarım zamanla düzelirler..

12. 15 Kasım 2009
  13. pamuk helva

pamuk helva & Gülümse & Pro Üye

Beğenildi:
    293
    Ödül Puanları:
    163
    canım beniim, seni öyle iyi anlıyorum ki..kızım 1 yaşını da geçti hala bana aşırı düşkün..yürüyemez ve emekleyemezken aynı senin anlattığın gibi, ben odadan çıkar çıkmaz basıyordu yaygarayı..emeklemeye başladığında, bu defa da ağlaya ağlaya peşimden sürünüyordu..2 aydır yürüyor , şimdi de ben mutfağa falan gidince bacağımın dibinden bir an olsun ayrılmıyor, kendi kendine biraz oyalan, oyuncağınla oyna nerede bizim yaramazda :CüvCüv: banyoya girip kapıyı kapattığımda, evde başkası olsa dahi, kapıya vuruyor anne aneee diyerek :))
    geceleri de hala 2-3 kez uyanıyor , hala emziriyorum...
    sana alışması, şımarık olması vs..laflarına inanmıyorum ben cnm, bu bebeklerin kendi yapısı bence...birçok bizim gibi davranan annenin bebeği , kendi kendine oyalanabiliyordur muhtemelen..
    sütün yetmiyor olsa, kilo alamaz ve sürekli ağlar cnm..geçici bir dönemdir ve düzelir umuyorum ki :KK46: Allah kolaylık versin..

14. 15 Kasım 2009
  15. titi8686

titi8686 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm uzulme sen benım kızımda aynıydı ılla ben kızımı yanımda yatırıyorum besıgınde yatmıyo ama ben bunu sorun etmıyorum bu arada kızım 8 aylık oldu 4 5 aylıkken aynı senın bebıs gıbıydı benden baska kımsede durmazdı korkardı sanaırım sende yalnız buyutuyosun bebısı yanında kımse yok oyuzden boyle yabancılaması sureklı sosyal olması lazım benım o donem yazadenk geldıgı ıcın ehrgun dısarı cıkardım yavas yavas alıstı tabıkı yıne benı ıstıyo ama eskısı kadar dııl ama yıne de hala sadece bende uyur sadece benden yemek yer baskasına yaptırmaz sadece yanında baska bı cocuk varsa onları cok sewıyo o zaman baskalarının yedırmesıne yada uyutmasına ızın verır bu bebısler cok ılgınc oluyolar ama emın ol her sey gecıyo zor oluyo ama gecıyo buyudugunde hatırlamıcaksın bıle bunları oyuzden kendını bu kadar yıpratma hem 4.bucuk aylık bebek sımarmayı ne bılsın tabıkı annesını ıster o sut kokusunu ıster meme emmesı azaldıkca sana baglılıgı azalır ama buyzdende sutten kesme:) allah sabır versın cnm

16. 15 Kasım 2009
  17. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım bebekler 2-3 haftada bir geçiş yaşarlar umarım en kısa zamanda düzelir

18. 15 Kasım 2009
  19. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    tamam canım, doktoruma tekrar danısayım bir... meyve püresi olayını düşünüyorum zaten. bir kez denedim bayıldı, hatta bir kasıgı yalayıp yutarken elimdeki kaşığı agzına sokmam için aglıyordu =) yalnız acaba sütüm mü sulu diyorum.çünkü doktorum gögsümü sıkınca süt fışkırdıgını söyleyince, bu bir kıstas degil, sütün bol gelir ama besleyiciliği azalınca bebegin su içiyor gibi olur, karnı dolsada doymaz demişti. şimdilerde mamayı vermeye calısınca yemek istiyor ama cok geliyor, kusuyor. belki de sütümün doyuruculugu azalmıstır diye düşünmeden edemiyorum CADIARZU