bebeğimin dili süt gibi beyaz???

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Biricik tarafından 5 Nisan 2008 başlatılmıştır.

5 Nisan 2008
    Konu Sahibi : Biricik
  1. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar bebeğimin dili süt gibi beyaz sanırım pamukçuk oldu.senağlama karbonatlı suyla silmeye çalıştım ama nafile. başka bildiğiniz bir yöntem var mı?:uhm:

2. 5 Nisan 2008
  3. kalemkitap2

kalemkitap2 Kapsama Alanı Dışında ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım onun bir ilaçı var.
    doktoruna sor istersen o daha etkili oluyor.
    geçmiş olsuna.s.

4. 5 Nisan 2008
  5. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    evet canım kelebek arkadaşımızında dediğin gibi eczanelerde onun bi ilacı satılıyor..ismi aklımda deil.doktorların bi çoğuda karbonatlı su öneriyor..ama ne kadar silersen sil unutmaki bebeğin emdiği sürece dili pamukçuklanır..

6. 5 Nisan 2008
  7. aynur-mart

aynur-mart Guest

canım ablam hemşire benim bebektede oldu.karbonatı ılık suyun içine 1 çaykaşıgından az koy karıştır normal bi yazma yuz örtüsü gibi birşeyi baş parmagının ucuna tak ve dilini sil dedi.sende oyle dene bir de bakalım

8. 5 Nisan 2008
  9. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    en iyisi steril gazlı bezi parmağınıza dolayıp karbonatlı suyla silmek.
    mikostatin diye bi ilacı var. ayrıca meme ucuna da nistatin içerikli pomad yada lanolin sürerseniz iyi olur.

10. 5 Nisan 2008
  11. cananfs

cananfs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bu beyazlıgın pamukçuk oldugundan once emin olmalısın,eger pamukçuksa yanaklarındada beyazlık vardır.karbonatlı suyla sıl ve gunde ıkıkez mıkostatin damlat.eger pamukçuk degılse hıçbırsey yapmana gerek yok kendılıgınden gecer.

12. 5 Nisan 2008
  13. DAYCA

DAYCA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    Bu pamukcuktan baska birsey zaten olamaz. Pamukkcuk bir mantar enfeksiyonudur. Adi gecen urunler de bebege zararli olmasa da ilactir. Oysa ki Turkiye'de de yeni sata sunulan motherlove adli Amerikan markasinin pisik ve pamukcuk pomadi var. Bazi eczanelerde ve bazi internet sitelerinde satista gordum. Sadece organik bitkilerden uretildigine dair Amerikan tarim bakanligi ve Saglik Bakanligi onay etiketlerini tasiyor. Koyu kivamda vazelin gibi. Ancak bebegi irite eden bir tadi ve kokusu yok. parmaginda yumusatip bebegininin diline suruyorsun. Bitki oldugu icin doz asimi da yok. Goreceksin 2-3 surusten sonra gececek... panik olma ama muhakak gider...

14. 5 Nisan 2008
  15. DAYCA

DAYCA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    Bu arada gogus ucuna da surulen Lanolin icerikli urunlerin dis parazitlere karsi asilanan ve ilaclanan hayvanlar yuzunden insektisit denen tarim atiklari tasidigini biliyor musunuz? Amerika'da hizla terkedilen bu urunler, her zamanki gibi yine bizlere pazarlaniyor. Bile bile lades demeyin arkadaslar. Yakinda duymaya baslarsiniz ve ah ben bunu daha once duymustum neden kullandim diye hayiflanirsiniz. Bu tarim ilac atiklarinin cok ciddi norolojik etkiler yaratabilecegi Amerika'da yapilan bilimsel arastirmalarla kanitlanmis. Doktor yakininiz varsa, ozellikle akademik, girsin Pubmed yayinlarina, lanolin ve diazinon yazsin, cikan bilimsel makaleleri incelesin. Okuduklarina inanamayacaktir!!!

16. 8 Nisan 2008
  17. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben 1 ay çektim pamukçukdan çok uyuz bişey....karbonatlı su ile mikostatin diye pamukçuk ilacı var onunla bebeğinin ağzını ve göğüslerini sil çok faydasını görürsün...

18. 5 Eylül 2015
  19. nefika

nefika Üye Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    UOTE="SEVCAN_84, post: 2485727, member: 23120"]canım ben 1 ay çektim pamukçukdan çok uyuz bişey....karbonatlı su ile mikostatin diye pamukçuk ilacı var onunla bebeğinin ağzını ve göğüslerini sil çok faydasını görürsün...[/QUOTE]
    Arkadaşlar slm. benim de 3 aylik bebegim var dilinin üzeri beyaz o pamukçuk mu oluyor karbonatla temizlesem geçer mi ben onların sütten olduğunu sanıyordum