Bebeğimin dişi çıktı , erken mi sizce?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve ceylan07 tarafından 16 Mart 2010 başlatılmıştır.

16 Mart 2010
    Konu Sahibi : ceylan07
  1. ceylan07

ceylan07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar bugün akşam bebeğimin dişinin çıktığını fark ettim tam 4.5 aylık sürekli salyası akıyordu elinide kemiriyordu çok şükür ateşlenmesi olmadı acaba erken mi diş çıkarması için birde diş çıkınca birşeyler yapılır diyorlardı bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

2. 16 Mart 2010
  3. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    hayırlı olsun cnm minik dişiniz erken çıkan diş erken çürür diyo doktorlar ama nekadar dogru bilemem emiyosa senin için sorun olur ısırır dikkat et artık aniden ısırır emerken seni sakın aniden çekme memesini damagını acıtırsın çok yeni diş yeri acır çünkü diş bugdayı yapar kimileri cnm yapabilirsin melegine diş bugdayıı

4. 17 Mart 2010
  5. askbuya

askbuya oğlum benim sçs Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben oğlum 6 aylık 10 martta yani altı ayına 5 gün kala diş çıkardğını gördüm..jel var dentinaoxtu sanırım ondan al sür rahat çıkarır ağrını acısını alır..

6. 17 Mart 2010
  7. elsunn

elsunn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlumda 5. ayını doldurdu sürekli salyası akıyo bide çok sinirli elini ağzına götürüyor dişimi çıkcak acaba

8. 17 Mart 2010
  9. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    neden erken olsun. bazi bebekler disli bile dogar. Biz diş bugdayı yaparız. Ve diş bugdayında meslek sectiriz bebege. önüne degisik seyler koyulur (kalem,makas, ...) oda birini secer.

Diş bugdayı cok güzel oluyor bütün akrabalar tanıdıklar geliyor Party yapiyoruz harika oluyor delikafadulden

10. 18 Mart 2010
  11. Guley

Guley Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hayırlı olsun.
    erken değil görümcemin kızıda erken cıkarmıştı.Ateşi falan çıkmamış ne güzel..erken cıkmasını dert etme.acı cekiyorsa jel var al sür.
    bizde nohut ve bugday yemeği yapılır ailece toplanılır yenilir:)çocuk diş cıkarınca

12. 19 Mart 2010
  13. hiliba

hiliba Guest

dün bende rast gele diş etlerini bakayım diye elimi değdirdim.birde baktım ki diş çıkmış.sürekli elleri ağzındaydı.sürekli salyası akıyordu.dün gördüm.ilk dişi çıkıyor kızımınsempatiksalakcinni

14. 19 Mart 2010
  15. papatyalim

papatyalim uğur böceğim kollarımda Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    erkeni bilmem ama cok guzel ya bebeklerimiz buyuyor demektir :) bizde dis bulguru yapariz nohutlu bulgur akrabalar toplanir kocaman tepsiye dökülür yenilir sonrada aç muzigi haydi eritmeye yediklerimizi :))

16. 19 Mart 2010
  17. ceylan07

ceylan07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    alttan 2. dişide çıktı allahım nasıl kıvranıyor dişi çıkacağı gün önüne ne gelirse ısırmak istiyor deliriyor ilk dişinde öyle değildi pırasa veriyorum ağzına soğuk soğuk rahatlatıyor doktor tavsiye etmiş bir arkadaşa eline alınca pırasayı direk gözüne götürüyor daha pırasayı nereye götüreceğini bilmiyorsun diş çıkartıyorsun diyorum benim sıpam ya evet yavaş yavaş büyüyorlar dişler bile geliyor artık yerim ben onları...:roflol::roflol:

18. 22 Mart 2010
  19. zeynepxoxzdil

zeynepxoxzdil aşkların en tatlısı Giray Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım ilk inciniz hayırlı olsun inşallah.diğerleride bunun gibi sıra sıra ağrısız sızısız gelsinler inşallah.erken değil normal aslında benim oğlum 3 aylık çıkardı ilk dişini ve ben 3 aylıkten itibaren ısırılıyorum:1no2:halen emiyor 18 dişle koparıyo tabiki.erken çürür mantığı çok yalnış dişi çürüten erken çıkması değil beslenmesiyle ilgili ne kadar çok şekerli,tuzlu gıdalar tüketirlerse dişte erkenden dökülüyor.ama şimdiki anneler dikkatli demişti doktorumuzyerimseniben