Bebegimin esi kafasinin üstünde duruyor???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ruyabu tarafından 5 Kasım 2010 başlatılmıştır.

5 Kasım 2010
    Konu Sahibi : ruyabu
  1. ruyabu

ruyabu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    3-d ultrasonda gördük.. ben ne oldugunu cözemedim once sonra sordum doktoruma kafasinin üstünde gözüken siyah sey nedir dedim?? plasentasi dedi.. baskada bisey soylemedi.. eve geldikten sonra kafama takildi nedense..varmi boyle seyle karsilasan aranizda...degisirmi esin yeri??(27+0)

2. 6 Kasım 2010
  3. AdayAnneyim

AdayAnneyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Bir yanli$ anla$ilma olmu$ :KK45:
    Bebegin zaten plasenta nin içinde... Ultrasonda bir çok yer siyah lekeler olarak gözükür orada ki bo$lugu sormu$sun doktorun da "orasi plasenta" demi$.

Korkulcak bir$ey yok.

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:rnfjiF4iGdMLDM:http://2.bp.kadinlarkulubu.com/_vnQkkukmKR0/SwelAVc_b_I/AAAAAAAADgc/BoakkYkQYsE/s1600/19681.jpg&t=1

Son düzenleme: 6 Kasım 2010
  4. 6 Kasım 2010
  5. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Benım de bebegımın burnu sıyah cıktı en son ultrasound da.Ben de burnu neden sıyah dedım.kafasını plesentaya dayamıs ondan dedı.Sonucta karnın ıcınden goruyoruz bebegı cok net olmasını beklemeyelım dedı doktor.

6. 6 Kasım 2010
  7. kelebek78

kelebek78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bebek plesentanın içinde durmuyor. plesenta ve bebek birbirlerine göbek kordonu ile bağlı. plesenta rahim ağzında yerleşmemişse hiç bir sorun yoktur.

8. 6 Kasım 2010
  9. AdayAnneyim

AdayAnneyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Biraz daha detayli anlatirmisiniz?

10. 6 Kasım 2010
  11. Sui

Sui Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    Plesenta döllenme gerçekleştikten sonra bebeğin beslenmesi için rahim içinde oluşan, içinden bol damar geçen bir yapı. Rahmi herhangi bir yerinde oluşabilir, yeter ki rahim ağzında olmasın arkadaşın dediği gibi. Doğum gerçekleştikten sonra, bebeği çıkışını takiben, plesenta da dışarı çıkarılıyor ve atılıyor. Doğum miadında yaklaşık yarım kiloluk (belki biraz daha da fazla) bir et yığını kendisi, şahsen benimkini görmüştüm, ciğer gibi bir şeydi. Bebeğin başının üstünde durması benim bildiğim kadarı herhangi bir sorun teşkil etmez.