bebeğimin gaz sancısı

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve brcsrkn tarafından 22 Kasım 2009 başlatılmıştır.

22 Kasım 2009
    Konu Sahibi : brcsrkn
  1. brcsrkn

brcsrkn annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 20 günlük bebeğim ve karını ağrıyor sanırım ayaklarını karnına çekiyor ve karnı gurulduyor sanırım gaz ne yapıcam bilmiyorum nette de araştırdım fıtık yada bağırsak düğümlenmesi bile olabilirmiş ama karnı guruldadığına göre gazdır dimi? :KK43:
    birde bebişim poposu kıpkırmızı oldu pişik gibi değil tahriş olmuş gibi ne önerebilirsiniz???

son olarak kasıklarında sivilce gibi şeyler oluşuyor sonra geçiyor ama gene oluyor pudralıyorum siz ne önerirsinmiz

2. 22 Kasım 2009
  3. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    cnm om-x var gaz damlası ondan al bitkisel doktorunada sor gaz sancılı bebeklerde oluyo benim kızım 2ay 20günlük hala gazlı kolikli bebek om-x verdi doktor çok iyi geldi bide ayaklarını üstünü sıcak tut yel giriyo karnına
    sıcak havlu koy bide myo oıl yag var al karnıyla ayak tabanına masaj yap rahatlıyo çok geçmiş olsun

4. 23 Kasım 2009
  5. mersel

mersel ikinci kez anne oluyorum Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    108
    Öncelikle bebeğiniz hayırlı olsun. Gaz sancıları çekmesi normal. Artık her bebekte okuyor. Benim kızım 3 ayı doldurdu hala sancılıyız ama ilk zamanlar gibi değil şükür. Herşeyi denedik. Metsil, Zinco, Harvey, vs bitkisel ürünler. Kendim rezene içiyordum. Biraz bebişime de vermiştim.
    Adaçayı yağı almıştık. Karnına ve ayak tabanına sürüyordum. Makatına biraz zeytinyağı. Karnına sıcak havlu.

Pişik içinde daha bebeğin çok küçük olduğu için altını sık sık değiştirmen lazım. Biz o günlerde günde 10 taneden fazla bez kullanıyorduk. Ciltleri henüz çok hassas. Bezini çok tutma altınca canım.
    Pişik kremi kullandım ben sebamed'in. ılk zamanlarda pudra önermemişlerdi , krem sürün demiştiler.

Kolay gelsinn meleğinlee sana.

6. 23 Kasım 2009
  7. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    karnı gazdan gurulduyordur benim oğlum neredeyse 5 aylık hala gazdan guruldar ne yaparsan yap gaza kesin çözüm yok illa oluyo ancak hafifletebiliyosun işte karnına ya da ayaklarının altına çok sıcak olmayan su torbası koyabilirsin ya da karnına ısıtılmış havlu bir sürü gaz damlası var doktoruna danışıp alabilirsin karnına masaj yapabilirsin ayaklarını karnına doğru çekerek masaj yaptırabilirsin pişiğe gelince denildiği gibi sık sık altını değiştir pişik öncesi kremi kullan ben çok faydasını gördüm her bezini değiştirdikten sonra sür

8. 23 Kasım 2009
  9. brcsrkn

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar metsil kullanmaya başladık sabah 2 damla gece 2 damla veriyorum
    poposundaki kızarıklık içinde arko krem sürüyorum o eski tipte tüplerde olan yağlı krem gerçekten oda iyi geldi pişği için pudra sürüp sık sık değiştiriyorum altını

bikaç sorum daha olacak arkadaşlar şimdi bebişimin burnu tıkalı burun damlası kullanıyorum yumuşayan pislikleride burun aspiratöri ile çekiyorum bu aspiratör zararlıymış duydunuzmu öyle bişey ama başka türlü nasıl temizlenicekki o tıkalı burun ???

10. 23 Kasım 2009
  11. fb_qirL

fb_qirL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    gecmıs olsun canım benım bebegımde ayaklarını karnına cekerek aglıyor hastaneye gıttık gaz sancısı dendı dr. babuline dıye bı bıtkısel ılac verdı onu kullanıyoruz poposundakı tahrıs bezden de olabılır bızımkınınde oyle olunca bezı degıstırdık gectı cok sukur ayrıca pudra kullanılmaması onerıyorlar pısık kremı dene ıstersen.

12. 25 Kasım 2009
  13. brcsrkn

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    fb girl canım bende bezini değiştirdim sanki şuanki bezi daha iyi geldi gibi tahriş içinde bir ebe arkadaşım arko kremi önerdi bu eski tipte olanlardan klasik tüpte olan gerçekten o da çok iyi geldi çok şükür gaz sancısı içinde metsil damlayı önerdi bayramdan sonra dr kontrolümüz var bakalım dr umuz ne dicek :/

14. 30 Kasım 2009
  15. 123bebeto

123bebeto Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim ogluşum 42 günlük oldu ve 20 ye yakın uzman doktora götürdüm faydası olmadı gazdan. metsil. zinco. laktazim.adaçayı.elma yagı.daha aklın gelmiyecek kadar yag ilaç kullandık. sıcak havlular. büse bile koyduk karnına geçmedi. ama doktorun verdigi bir ilaçdan fayda gördüm debridat 250 ml. diye. doktora danışarak kullanabilirsin.çok şükür kolitimiz azaldı.uykunun ne oldugunu hatırladık. 3 kişi 1 bebege bakıyorduk. aglamaktan ve ıkınmaktan göbegi açılmıştı bebegimin.

16. 30 Kasım 2009
  17. brcsrkn

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım önerin için teşekkürler çarşamba kontrolümüz var zaten dra sorarım dediğin ilacı
    bende metsil kullandım ama uyku yaptı sonra kuzenim önerisi ile nane çayı veriyorum günde 2-3 çay kaşığı falan o çok şükür iyi geldi.
    gazdan ziyade birde kaka yaparken ıkınmalar başladı nette araştırdım bebek karın kaslarını fark edip kaka yapacakken ıkınınca farkında olmadan makatınıda sıkıp kapar kaka çıkamaz ve kıpkırmızı olurmuş şimdi oda başladı şöle bi büyüyüp anne şuram ağrıyor diyecekleri güne kadar böle geçecek sanırım günler :KK46:

18. 30 Kasım 2009
  19. yenianne26

yenianne26 ஐ ♥―♥―♥― Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 4 ay cektım onu morarana kadar ve durmaksızın aglardı canım bende ne ilaçlar ne yağlar denedım ama en son doktorumuz bıtkısel bı surup verdı ve uykusuda duzene gırdı ve gaz sorunumuzda bı sıseyle halloldu çok mutlu olmustum maftım resmen o aglıodu ebnde ağlıodum pişiğe gelınce ben bebeğime hıç pudra kullanmadım tavsıyede etmem daha çok tahrıse yol acıo bence ben doğdugundan beri sadece johnson baby bedtıme serısını kullanıorum ve hergun masajla suruorum bebeğime cok yaradı bıde premature bı bebektı bebeğim canım ve altını sıksık değiştirıom ıslak mendıl yerınede kucuk tulbentımız var saf suya batırıp kaynamış ve soğumuş tabı su onunla sılıyorum poposunu canım