Bebeğimin Gözünde takip sorunu

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve nihalemre tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

16 Aralık 2009
    Konu Sahibi : nihalemre
  1. nihalemre

nihalemre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar

arkadaşlar benim 4 aylık bir oğlum var.gözünde takipsizlik tespit ettik.oğluma ne gösterirsek gösterelim takip etmiyor.güneş ışığı alan yere çıktımı gözünü kısıyor ,biraz karanlıkta kalıp ışığı yaktığımızda da gözünü kısıyor (anlıycağınız ışığa tepki veriyor) ama hiç bir nesneyi takip etmiyor.

eşimin işi dolayısıyla şanlıurfa'da kalıyoruz.şansımıza annemler bize ziyarete gelmişlerdi ve onlarla ankara'ya geldim.

işin garibi üç gündür hastane hastane dolaşıyoruz bi teşhis koyamadılar.sorunun ne olduğunu anlıyamadık.

sinirleri sağlammış ve ağ tabakasında belki yırtılma olabilir diye tahmin yürüttü.net birşey söylemedi.

özetle sizin bebeklerinizde de böyle bir sorun varmı.varsa lütfen yazarmısınız.nette araştırma yapmaktan gınağ geldi.hiçbir bilgiye ulaşamadım.

umarım başınıza gelmemiştir ama bilginiz vardır.şimdiden teşekkürler

2. 16 Aralık 2009
  3. nihalemre

nihalemre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hiçkimsenin bu konuda bir bilgisi yokmu ya :KK43:((

4. 17 Aralık 2009
  5. xxl_zivrizinek

xxl_zivrizinek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canim acilen çok geç olmadan göz hastanesine götürmelisin! Benim de oglumun sol gözünde(gözbebeginin tam ortasinda) dogar dogmaz beyaz bir leke farkettik kocamla ve hemen bir bebek hastanesine götürdük, neyseki görüyo önemli bir$eyi yokmus! Ama her 6 ayda kontrole götürmrmiz gerekli! 6.ayinda da bebe-vision denilen bir test yapacaklar ve 2 göz arasinda numara farki olup olmadigina bakacaklar... bence sen de 6 aylik olmadan hemen bir hastaneye götür canim kalbini de ferah tut iyi $eyler dü$ünmeye çali$ çnk artik saglik teknolojisi iyice geli$ti! allah yardimcin olsun

6. 18 Aralık 2009
  7. iremecrinbuse

iremecrinbuse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    her ihtimale karşı bir göz hastanesine götür ama korkma bebekler belli bir dönem böyle oluyor benimde yeğenim 4 aylıkken öyleydi bizde bir problem var zannettik ama sonra düzeldi

8. 18 Aralık 2009
  9. nihalemre

nihalemre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    zaten sürekli götürmekteyiz.gözde bi sorun olmadığını belki beyinden kaynaklandığını söylediler.bakalım önümüzdeki pazartesi ve salı iki tane testi var onları yaptırınca kabaca bi sonuca varcaz.(İNŞALLAH)

nöroloji doktoru iki ihtimalde bulundu ;

_görmede gecikme

_görme olayının gerçekleştiği yerde ezilme

''iremecrinbuse'' aynı senin dediğin gibidir inşallah .sadece bi gecikme olmuştur

10. 21 Aralık 2009
  11. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım ankaradasınız madem çocuk nöroloğu olan Kıvılcım gücüyenerede bir götürün derim bebeğinizi. Benim kızımın nörolojik sorunları var ve bu nedenle 6. ayından sonra takip etmeye başladı

12. 21 Aralık 2009
  13. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bende izmirde yaşıyorum ama geçen hafta ankaraya kıvılcım hanıma gittik bence bu işte en iyilerden biri

14. 22 Aralık 2009
  15. nihalemre

nihalemre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hacettepeye götürdük.nöroloji ve göz doktoruna (ondan öncesinde gitmediğimiz yer kalmadı tabi).

gözde bi sorun yok denildi nörolojiye yönlendirildik.şimdi orda testler uygulandı.bugünde tomografi çekildi.artık sonuçları bekliyoruz.perşembeye hepsi çıkcak ve ona göre bizde bilgilencez artık...ne olduğunu öğrenceğiz inşallah.

yeterli bi sonuç olmazsa götürürüz.

peki Ankara'nın neresinde bu Kıvılcım hanım.

16. 24 Ağustos 2013
  17. cennetburcu

cennetburcu Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    nihalemre

sen bu problemi 2009 da yasamissin,insallah hersey duzelmistir.simdi bende ayni sorunlari yasiyrm.bebegim bir hafta sonra 3.ayini dolduracak.bendede aynen senin sikyetlerin oldugu icin tekrar olarak yazmadim,ama sunu ekleyeyim oglumun gozkapaklari (kirpiklerinin hemen ust kismi) kizariyor.zaman zaman geciyor ama sonra tekrar kizariyor..peki bana sonucu yazabilirsin suan ne durumda bebegin.bilgilendirirsen sevinirim.

kirgizistanda yasiyrm.
    bugun norologa gosterdim beyin ultrasonuna bakacagiz carsamba gunu. birde goz doktoruna goturecegim.ama burada teknoloji bu konuda ne derece yeterli bilemiyrm.eger ciddi bi problem varsa turkiyeye gelecegim.
    bilgisi olan arkadaslar beni bilgilendirirseniz cok mutlu olacagim

18. 22 Haziran 2014
  19. Aysunz

Aysunz Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Merhaba umarım bebeğiniz iyidir bende suan böyle bir durum yaşıyorum. Beni bilgilendirir misiniz? Nasıl suan bebeğiniz? Çok korkuyorum :KK43: