Bebeğimin ismi ve kayınvalidem

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve myprecious tarafından 16 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Haziran 2008
    Konu Sahibi : myprecious
  1. myprecious

myprecious Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yaaa stres oldum bugun iyice...sizinle de paylsmak istedim..belki bi fikir veren bulunur... biz ilk sene esimle kızımız olursa zeynep sude koyarız diye dusunmustuk su an hamileyim ve 2 ay once kız oldugunu ogrenince esim annesine zeynep sude diye dusunuyoruz demiş...sonra esime her tel acısında iste teyzen aradı 'bebege senin ismini koyarlar ilk torun ' sakayla karısık 'benim ismimi de kardesin koyar biliyorum ' gibi hep alttan alttan laflar soyler.bugun de benimle konusurken yine bi tanıdıklrı ilk torununuz tabi senin ismini olacak falan demişş ondan bahsetti...bişey demedim..eşimde bende geçiştiriyoruz ama moralim bozuluyo...cunku esimde bende sessiziz ve bugune kadar hep onlar ne der korkusuyla yasadık...:sm_confused: bebegin ismi kondugunda sorun olacak diye cok korkuyorumm:bbo:

2. 16 Haziran 2008
  3. mavi_ay

mavi_ay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım önce bebeğini analı babalı büyüt inşallah allah hayırlı sağlıklı evlat olmasını nasip etsin.
    İsim konusuna gelince bu bebek SENİN ve EŞİNİN yani sizinnnn..Kimse karışamaz.
    Lütfen kimseyi karıştırma eğer karıştıracak olursan daha çoooookkkkk karışırlar.
    Yavrunuza istediğiniz ismi koyun tatlım.
    Kim olursa olsun dinleme lütfen.Eşin ve sen karar vereceksin..
    Gönlünün istediğini yap sonra pişman olma bu hayat sana ve eşine ait...
    BEBEĞİNE İSTEDİĞİN İSMİ SEN VER LÜTFEENNNNN..BU SENİN HAKKINNNNNNNNNa.s.:1hug:

selina1990 bunu beğendi.
  4. 16 Haziran 2008
  5. EU1

EU1 Guest

anlamiyorumki
    hayatta olan bir insanin adini koymak niyeee
    hadi olmus olsa onun anisina koyarsinda bu cok sacma bence izin verme bunaa

6. 16 Haziran 2008
  7. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım ya sıkma canını sen nasıl istersen öyle olur.her defasında vurgula istediğiniz ismi.ya işte büyükler karışmadan duramıyor.mesela biz eşimle konuşurken kızımız olursa aysun olacak diyorduk.evlendik kaynanam kızınız olursa adı melisa dedi.beğendim ama.işallah allahım nasip ederse ismi önemli değil.şu an o kadar çok özlem duyuyorumki bebeğim olmasına.bide kaynanamın kardeşi eğer oğlan olursa benim adımı koyacaklar dedi.artık bi gelseydi hayırlısıyla.canım sende stres yapma.hayırlısyla gelsin o zaman kimse karışamaz.eşinde gider kimliğini çıkartır.

8. 16 Haziran 2008
  9. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Allah analı babalı büyütsün öncelikle,
    Sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin,
    Stress yapmayın kayınvalideniz bir daha böyle bir şey derse,
    Hele bir doğsun o zaman düşünürüz,
    Ama büyüklerimizin ismini koymayı düşünmüyoruz dersiniz,
    Onlar ne diyecek bir şey yok, siz taşıyorsunuz,
    Siz ne derseniz o olacak elbette...

10. 16 Haziran 2008
  11. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    herkes adıyla yaşasın ya boşver eşin de uygun bi dille anlatır ama sen karşı karşıya gelme kötü olan sen olursun ablam il çocuğunda saygı icabı sormuştu kayınvalidesine eltisi de hamileydi kayınvalidesi dedi seninki ibrahim diğerininki ismail olsun diye ablam yanına kendi istediği ismi de koydu kaynanasının dedğini de ama eltisi doğumdan sonra aramış söylemş biz bulduk isim sağol diye onlar koymadı hiç gücenme falan da olmadı tabi aradan 1 yıl falan geçti kaynanası anneme ne desin dediğimi yaptırdım benim dedğim isim kondu dedi kadın annem bi hoş oldu onların tek derdi dediklerini yaptırmak boş veeer senin evlediın hiç kimseyi karıştırma bence de biz de sorduk ailelere isim düşünün falan diye ama sonunda bizim bulduğumz konacak tabiiii

12. 16 Haziran 2008
  13. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    yemişim onların bozulmasını..otursunlar oturdukları yerde..bence direk eşin söölesin hiç onlara fırsat vermeden..bizim aklımızda isimler zeynep sude geciyor die..olmadı bebeğe oyuncak alırsınız sonra onun adını koyarsınız:roflol: ama tatlım sakın sessz kalmayın..ama nisanında dediği gibi sen karsı karsıya gelme..eşini dürtükle..onu doldur..benmkide beklio ön adı olur die ama yemez onu bana söölemek..:eek:klava:

14. 16 Haziran 2008
  15. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    ya şu kendi ismini koydurma çabası nıye vardır buyuklerde anlamam..
    ne oluyor yani kayınpeder yada kayınvalidenin ismini koyunca.. çok mu hayırlı evlat oluyor..
    yada huyu çok mu guzel oluyor... ne oluyor yani.. siz koymusunuz ıstedıgınız gıbı bırakın karısmayın su genclere ya.. çok sınır oluyorum onun bunun ısmını koyma mevzusuna.. ona koymuslar bıtmıs daha baska bırıne koyunca ne bır fazla olacak ne bır eksık..

16. 16 Haziran 2008
  17. karabiber01

karabiber01 11haziran 79.4 kilo Üye

Beğenildi:
    503
    Ödül Puanları:
    188
    iyiki kocanda sendenn yanaa canımm bide öyle düşünnnn

18. 16 Haziran 2008
  19. tahaecrinRY

tahaecrinRY EVLİ MUTLU 2 ÇOCUKLU :) :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hiç kimse darılmasın gücenmesin inankii bebek bizim bebeğimizse isim koyma hakkıda bize aittir kimse karışamaz Allah nasip kısmet ederse benimde bi kızım olacak bizde eşimle isim düşündük hatta onu koyacağız.Kayınvalidemlerede annemlerede söyledim güzel dediler ee onların isminimi koyacam ilk bebeğime daha nelerr yaşayan birinin ismi konulduğunuda şimdi duyuyom,onlar sanıyolarki her istediğimizi yaptırırız yok öylee bizde bi aile olduysak herkesin aklıyla yol alacak değiliz ..büyüktürler saygımız sonsuz ama ben karışılmasını asla istemem ve karıştırmamda.yasakkelime:1closedeyes:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.