bebeğimin iştahı kesildi ve çok uyuyor..

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve minik kelebek tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

4 Mart 2010
    Konu Sahibi : minik kelebek
  1. minik kelebek

minik kelebek evli,mutlu,çocuklu:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    slm arkadaşlar,benim 5 ay 1 haftalık bebeğim var ama erken doğduğu için düzeltilmiş 3 ayı bitti.maşallah iştahı çok iyiydi anne sütü alıyo sağarak veriyorum.sütüm yetmediği için mamada veriyodum.150 cc sütü ya da mamayı çok güzel içiyodu 3-4 saatte bir.günde 1000 cc civarında süt içiyodu.
    ama yaklaşık 1 aydır iştahı tamamen kesildi şimdi 90 cc yi zor içiyor.bazen 60 bazen 50 cc oluyo bu miktar.gece 11.30 gibi süt içip uyuyor ve sabah 8 oluyo hala uyanmıyor.ben kaldırıp azda olsa süt içiriyorum genelde 50 cc ancak içebiliyo sonra bidaha uyuyo 11-12 gibi uyanıyor.uyandırmaya çalışıyorum ama nafile.
    psikolojim bozuldu artık.bi bebek bu kadar saat aç uyurmu yaa..
    bikaç değişik doktora götürdüm kilo alımı azda olsa devam ettiği için pek önemsemediiler.yinede kan,idrar ytahlilleri yapıldı hiç bişe çıkmadı.
    doktor keyfi nasıl istiyosa öyle içsin sütünü diyor ama beb bi türlü ikna olamıyorum.günde 500 cc ancak süt içiyo artık ve bu aydaki bebek için çok az.
    bide kusmaları var çok şiddetli fışkırtarak kusuyo.
    off çok bunaldım,bugün sabah 80 cc içti şu saat oldu hala aç,süt verdim az önce biraz olduğu gibi geri kustu.
    size yazayım dedim.yardım edin bana,normalmi şimdi tüm bunlar,bu kadar çok uyuması aç aç.
    o bana gülücükler saçıyo şuan ben ağlıyorum karşısında,çok kötüyüm..

2. 15 Mart 2010
  3. green.blue.eyes

green.blue.eyes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok geçmiş olsun öncelikle, kusma hariç inan aynı problemleri ben de yaşıyorum. kaka sayısı da günde 7-8e çıktı. bugün doktora gidecez bakalım ne diyecek? ben de senin gibi hem mama hem anne sütü veriyorum, yalnız emzirdiğim için hesaplayamıyorum. kızım şu an 3 aylık, geöen ay içtiği mamanın yarısını bile içmiyo bi süredir. doktorumuzun söylediklerini sana yazarım belki bi fikrin olur. en kısa zamanda düzelirler inşallah kuzucuklar.

4. 15 Mart 2010
  5. green.blue.eyes

green.blue.eyes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok geçmiş olsun öncelikle, kusma hariç inan aynı problemleri ben de yaşıyorum. kaka sayısı da günde 7-8e çıktı. bugün doktora gidecez bakalım ne diyecek? ben de senin gibi hem mama hem anne sütü veriyorum, yalnız emzirdiğim için hesaplayamıyorum. kızım şu an 3 aylık, geöen ay içtiği mamanın yarısını bile içmiyo bi süredir. doktorumuzun söylediklerini sana yazarım belki bi fikrin olur. en kısa zamanda düzelirler inşallah kuzucuklar.

6. 15 Mart 2010
  7. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım kan ve idrar tetkikinde herhangi birşey çıkmamiş allah şükür zaman zaman bebeklerde böyle durumlar olabilir
    uyummasida sanirim aç olup halsiz kaldigiiçin olabilir
    5 ayını bitirmiş anladgiim kadarılyaona biraz degişik tatlar versen eminim hoşuna gidecektir.mesela gece yataren biraz muhallebi tok tutar onu yada havç elma suyu falan belkiiştahını açmasina yardimci olabilir biraz böyle dene istersen
    bu arada senin sütünde belki yetiyor olabilir
    tahlillerinde herhangi bi durum yoksa inan endişe edilecek bir durum yok

ha buarada diş sıkıntısı oalbilir dişler müthiş derecede iştahsizlik yapıyor dr gittiginde dişlerini bir kontrol ettir derim canim geçmiş olsun

8. 16 Mart 2010
  9. ntul

ntul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba, öncelikle kan ve idrar tahlilleri temiz çıkmış bu çok güzel.. bebeğinde reflü olabilir mi? çünkü benim bir arkadaşımın böyle bir şikayeti vardı.. fışkırır tarzı kusma ve sonradan gelişen iştahsızlık... sonra tedavi oldu şimdi maşallah bir sorunu kalmadı.. bir araştır istersen... saygılarımla

10. 18 Mart 2010
  11. kabakiz

kabakiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    113
    bak güzel kardesim.bebegin üsütmüs fiskirtarak kusuyorsa vede aci kokuyorsa kusmugu o üsütmüstür.bu yüzden az yeme ihtiyaci doguyor haliyle.senin karnin agrisa sana zorla birisi süt tepse agzina kusmazmisin bebeklerde öyle.merak etme.5 ylik bebek bu.benim oglum ayni senin anlattigin gibi uyuyordu.aksam 8 30 da yatiyordu gece o uyurken mamasini veriyordum ne kadar icse kafidir dimi.sabah 7 de uyaniyordu.yne yediriyordum maamasini.sonra yine uyuyordu oglen 12 de uyaniyordu.bak benim oglum suan 3 yasinda hala öyle uyur biliyormusun.ya sabaha kadar deli gibi aglasaydi.onun cok sancisi olsa duramaz aglar zaten.belliki cocugun sakin bebeklerden.o ne zaman isterse o zaman yedir.cocuk hep kusar sonra.ama gece o uyurken 50 cc de olsa yedir.kilosu düsmesin yeter.cocugunun uyku saatini biliyorsun artik.bu saatlerde cocugunu uyutmaya bak.misafirligemi giittin saat 7 oldumu eve git cocugunun pijamasini giydir.uyut o uyuyana kadar saat 8 30 olmus olur.uyku düzenini bozma.bak sen bile saatlerini biliyorsun.ona göre cocugu o saatlerde uyutmaya bak.haa olduki ishal oldu,hic yemiyor,,icmiyor doktora götür tabi.ama o misil misl uyuyorsa problem yok demektir.ev isini rahat rahat yapabilirsin artik.ama uykusunda zorla uyandirirsan cocugu huysuzlasir uyku düzenini bozarsin

12. 18 Mart 2010
  13. _nisa_

_nisa_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba bende yaşadıklarımı paylaşmak isterim ..benim kızım 3 aydan 5 aya kadar sürekli ağız dolusu kusuyordu arada düzeliyordu bende çok üzülüyordum daha sonra iştahı bir kesildi çocuğun 2 -3 hafta emzirmekte çok zorlandım emmiyordu sürekli ağlıyordu kıpkırmızı oluyordu bütün gün ağlıyordu sonra yorgun düşüp uyuyordu hatta aile büyüklerimiz acaba hamile kalmayasın kazayla bile dediler testte yaptırdım çok şükür birşey çıkmadı şimdi bebeğim diş 1 aydır diş çıkarıyor ondanda olabilir ayda 1 kilo alan bebeğim 2 ayda 1 kilo aldı zayıfladı diş çıkaracağı için olabilir belkide allah şifalar versin bebişlerimize annelik çok zor onlar ağlarken içimiz gidiyor

14. 12 Ekim 2014
  15. sedakeskin

sedakeskin Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba aynı sorunu şuan bende yaşıyorum ne meme ne mama alıo yavrum size ne teşhisi koydular yalnız bizde kusma yok lütfen yardım edin