Bebeğimin iştahını açmak ve kilo aldırabilmem için yardım

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve nurefsann tarafından 3 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : nurefsann
  1. nurefsann

nurefsann Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba arkadaşlar,
    kızımın hiç iştahı yok ve 2,5 aydır hiç büyümediği gibi kilo kaybetmeye başladı:KK43:!
    2-3 gündür VitAgil isimli şurubu veriyorum iştahına pek etkisi olmadı gibi.
    Doktor verdiğin yiyeceklere 1 çay kaşığı süzme zeytinyagı ekle kilo almasına faydası olur dedi hemen denemeye basladım.Sizlerin bildiği başka yöntemler varmı?

2. 3 Ağustos 2010
  3. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    cnm iştahını açarmı kilo aldırırmı bilmiyom ama kemiklere birebir ilikli kemik al kasaptan ikiye kırdır onu düdüklüde haşla heryemeginin içine suyundan ekle benim kız ogün bugündür ne bulsa yer oldu ve kemiklerini güçlendiriyomuş ilik çok faydaıymış tavsiye ederim umarım işe yarar

4. 3 Ağustos 2010
  5. nurefsann

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    çok sağol canım bunuda bir deneyelim inş. faydası olur.sen birde iştah açıcı bir şuruptan bahsediyordun ismini unuttum onun bir faydası olmadı mı?

6. 3 Ağustos 2010
  7. zeynebada

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    onunda oldu cnm ama yakıomuş bizim kız öyle kilolu bebek olmz hiç dedi doktor annede babada zayıf zaten ırsidir kesin dedi

8. 4 Ağustos 2010
  9. zeze26

zeze26 günışığımsın,tek günışığı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben kemik suyunu, ek gıdaya başladığımızdan beri kullanıyorum..son 2 aydır kilo veriyo malesef..bi minadex bi de EFA vit diye vitamin şurubu aldık..sevemedi gitti..tükürüyo içiremiyorum..şimdi bşaka bi vitamin şurubuna başladık..bugün 3. seferde içirebildim..

cerencesil arkadaşımız iştah açıcı olarak,çinko şurubundan bahsetmiş canım...dr a sordum,(gerçi kendi dr.muza sormadım daha) ben de sana veriyomusun diye sorcaktım dedi..vermiyoz deyince,yazalım o zaman dedi..2 gündür kullanıyoz bakalım işe yarıcak mı..beyin gelişimi için de faydalıymış..sen de bi dr. unuza sor bakalım ne dicek..

10. 4 Ağustos 2010
  11. nurefsann

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148

sagol canım cevabın için.çinko şurubunun adı ne?ben doktora soyledım onu, oda güzel şurup yazayım dedı ama sanırım yazmamış ılaclarına bir bakayım.3 tane şurubu var.
    bizimkiside şuruptan nefret ediyor 3 kişi ancak içirebiliyoruz ..

12. 4 Ağustos 2010
  13. zeze26

zeze26 günışığımsın,tek günışığı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    nutri-zinc diye bi şurup canım...günde yarım ölçek veriliyo..ben de deniyorum canım,bugün 3. gündü... bakalım işe yarıcak mı:sm_confused:

bugün azcık kahvaltı yedi diye sevindiydim...vitamin şurubunu içirince hepsini kustu benimki,niye sevmiyo bu şurupları anlamıyorum...doğru dürüst yemiyo bari vitaminsiz kalmasın diyorum ama...offf offf..benim istememle olmuyo işte:gitme:

14. 4 Ağustos 2010
  15. bahair

bahair www.nilkizi.blogspot.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    nurefsancım bizim dr zinco diye bi şurup vermişti... surupları kaşıkla içirmeye çalışıpta zorlanıyosan enjektörle dene derim... hem ölçümde daha doğru oluyo.. yarım ölçek 2.5 cc ye denk gelşyo... enjektörü ağzına soktuğun gibi hepsini sık... ben nile şurupları öyle içirdim...

16. 4 Ağustos 2010
  17. bahair

bahair www.nilkizi.blogspot.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    nurefsancım bide kan ölçümleriniz ne çıktı? eğer kanı düşükse o da iştahsızlık yapabilir... ayrıca biz acd3 vitamine devam ediyoruz.. kan ilacıyla aynı anda veriyorum etkisini arttırması için... ama bazen tüm bunlara rağmen nilde de iştahsızlık oluyo dişleri patlayacağı zman hiçbişey yemez oluyo... bazen de öyle iştahlı oluyoki şaşıp kalıyorum... nerdeyse benim kadar yiyo ama yemedimi de hiçbişey yemiyo...bide herhalde bu aylarda kilo alımı duruyo nil iyi yemesine rağmen kilo almıyo eğer idrar kültürü de temiz çıkarsa artık yapabilecek bişey yok çok fazla kafama takmıyacam... sağlıklı olsun da....

18. 4 Ağustos 2010
  19. zeynebada

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    biz çinko şurubuda içiyoz bayagıdır multimix die vitaminde alıyoz ekstradan deli gibide yemek yişyoz maşallah ama gram almıyoz idrarlarda temiz kakasınıda 1günde bir yapıyo kabız bu bebegin yedigi neresine gidiyo anlamıyomm