Bebeğimin kafasında kist var denildi hamileliğinde böyle birşeyle karşılaşan var mı

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve mathilda48 tarafından 6 Eylül 2010 başlatılmıştır.

6 Eylül 2010
    Konu Sahibi : mathilda48
  1. mathilda48

mathilda48 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    26 hafta 1 günlük hamileyim bebeğin kafasında kist var önemli bir durum yok gebeliklerde olabilir ilerleyen zamanlarda kaybolur dediler hamileliğinde böyle birşey yaşayan var mı ? Yazarsanız sevinirim

2. 8 Eylül 2010
  3. yamanas

yamanas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    113

merhaba canım bu tür kistler koroid pleksus deniyor genelde sonraki haftalara doğru kaybolurmuuş, eğer bu kistlerle beraber başka bir sorun yoksa kötü birşeyden şüphelenmiyorlar,
    benim gebeliğim 22 haftalıkken sonlandıırldı, 4 boyutlu ultrasonda beyninde kistler görüldüü ve bununla beraber başka problemler de görüldüü, sonra hemen amniyosentez önerildi, sonucunda bitür kromozom bozukluğu ortaya çıktı 6000 de bir görülen bi rahatsızlık, herşey çok iii gidiyordu 2li ve 3 lü testlerim çok normaldii, ama böyle oldu işte, yani kısaca demek istediğim sadece tek başına var olan kistlerden çok korkmuyorlar sanırım,

4. 8 Eylül 2010
  5. mathilda48

mathilda48 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    geçmiş olsun çok üzücü bir olay kaybolur deniyor ama ben yinede çok tedirginim bayramdan sonra tekrar doktora gitmeyi düşünüyorum inşallah bir sorun çıkmaz.

6. 9 Eylül 2010
  7. atlanta

atlanta Nedenböyleolduk Üye

Beğenildi:
    80
    Ödül Puanları:
    148
    bir arkadaşımın başına geldi. beyninde kist var denmiş. kadıncağızın hamileliği üzüntü stres içinde geçti. ki doktoru "önemli değil, büyük çoğunluğu kendiliğinden geçiyor " demesine rağmen o çok korkmuştu. doktorun dediği gibi kendiliğinden kayboldu kist. şimdi çocuk 4 yaşında ve sapasağlam :)

8. 9 Eylül 2010
  9. elixsir

elixsir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    ALLAH korusun bebeğini kardeşim

10. 10 Eylül 2010
  11. mathilda48

mathilda48 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    saolun arkadaşlar inşallah dediğiniz gibi olur geçer.Benim aklıma takılan genelde 26. haftada geçer diyorlar ben 26. haftada öğrendim kafamda bi sürü soru işareti var inanın geceleri uyuyamıyorum Allah herkesin bebeğini korusun içindede benimkini.Lütfen okuyan arkadaşlar dualarını eksik etmesin.

12. 10 Eylül 2010
  13. yamanas

yamanas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    113
    gönlünü ferah tut canım, eğer başka biproblem yoksa bu kistler kayboluyor, bu şekilde çok kişi var, bi problemden şüphelenirlerse amniyosentez yaparlar zaten,

14. 11 Eylül 2010
  15. gelincik204

gelincik204 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun öncelikle canım ben şuan 22+2 günlük hamileyim ve 17 haftalıkken bebeğimin beyninde kist olduğunu söylediler,hemde iki tane ve birisinin büyük olduğunu söyledi doktorum ama bu kistler koroid pleksus diyolar zamanda geçerlermiş geçen hafta detaylı ultrason için gittim kaybolma boyutuna kadar gelmiş doktorumda 32. haftada tamamiyle geçicek dedi içini ferah tut Allahın izniyle geçicek canım...

16. 11 Eylül 2010
  17. Ronya

Ronya Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    canım gönlün rahat olsun
    benim bir arkadaşımın gebeliğinde böyle bir problemle karşılaştılar
    ama ilerleyen haftalarda kendi kendine yok oldu
    sıkma canını rahat ol ve bol bol dua et

18. 12 Eylül 2010
  19. mathilda48

mathilda48 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    inşallah arkadaşlar bende yarın doktora gidip ayrıntılı bir ultrasona girmek istiyorum bayram araya girdiği için burdan sizin tecrübelerinizi öğrenmek istedim.Hep içimden minik kızıma dua ediyorum Allahım hepimize yardım etsin ne kadar zor bir durummuş geçsin ve bizde bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alalım hep bunun hayalini kuruyorum.