bebeğimin kaka sorunu :((

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve xoxykxuxnaz tarafından 14 Kasım 2007 başlatılmıştır.

14 Kasım 2007
    Konu Sahibi : xoxykxuxnaz
  1. xoxykxuxnaz

xoxykxuxnaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herkese merhaba kızım çok gazlı gazını çok rahat çıkartıyor ama kakasını kabız olmamasına rağmen 2-3 günde bir yapıyor bir kaç doktora danıştım.kakasını böyle yapması anne sütü çok yaradığı için diyen var,gazını çok çıkardığı için kakasını 2-3 günde bir yapması normal diyen var. ne yapacağımızı bilemiyoruz. fitilde vermek istemiyoruz ama bir türlü kendisi düzenli yapmıyor.. sizce ne yapmam lazım 3 gün normal bir süremi arkadaşlar. bu arada kızım 45 günlük.

2. 14 Kasım 2007
  3. tatxux

tatxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yaa büyüdükçe 2-3 gün yapmaması normal diye biliyorum. mesela benim oğlum 1 yaşında artık. onun 2-3 gün kakasını yapmaması normal ama 45 günlük bebeğin değil gibi geliyo bana. sen yine de başka bi doktora daha götür ve danış, yazık yaaa.

4. 14 Kasım 2007
  5. zeytin gxoxzlxux

zeytin gxoxzlxux Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    öle şey olur mu asıl 1 yaşındaki bebeğin hergün yapmaması normal değil muhakkak dr götür ama 45 günlük bebeğin yapmaması gayet normal çünkü sadece anne sütü alıyo ve yarıyosaki yapmadığına göre yarıyo çok normal telaş etme zamanla düzeliir benimkide öleydia.sa.s

gkhnmrcn bunu beğendi.
  6. 14 Kasım 2007
  7. tatxux

tatxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    allah allaaaahhhh. benim doktorum bana yanlış bilgiler mi veriyo.

8. 15 Kasım 2007
  9. Nehir

Nehir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımda 45 günlük..bazen günde 2 kez yapıyor.b
    azen 1 kez.bazende 1 bir gün ara veriyor..ilk haftalar 2 günde bir yapardı...bende çok endişelenmiştim..zamanla kakası düzene girecektir.yeterki kabız olmasın canım..endişelenme derim..

10. 15 Kasım 2007
  11. deniz...

deniz... Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    benim kızımda tam tersi ishal kakasını teste gönderdik ishal dedğim bazen yeşil ama baya sümüksüydü tahliller temiz çıktı allaha şükür ben dr bebeğin küçük 7 8 kere yaparsa o zaman sorun var dedi allaha şükür okadarçok yapmıyo bencede başka bir dr daha danış derim ben yarın dr gidicem kendi dr sorarım normalde nekadar yapmaları gerektiğini

12. 15 Kasım 2007
  13. Başarım

Başarım Guest

valla arkadaslar benım bebegım aynen ole kak yapamıyodu ve cok sorun yaratıyodu bıze sureklı aglıyordu hıc bı dr bebegımın bagarsaklarındakı sorunu anlayamamıs bır cok dr gıttım 20 taneye yakın hepsı kabız deyıp eve yolluyolardı ama en sonunda benım bebegım 2.5 aylıkken amelıyat oldu bagarsaklarından suan 11 aylık bu aralar gene basladı yapıyo ama az az sızınkılere gelınce bence bır bebegın 2 gunde bır kaka yapması hıcde normal degıl ben hangı dr gıttıysem hepsı bana bı bebegın gunde 4 kez kaka yapması gerekıyor dedıler hala aynı seyı soluyolar. ben bujı denılen bır demır var bebegımın makatına onu sokup ole yaptırıyodum 1 yasına kadar bu bole olucak dedı doktorumuz 3 aydır kendı yapıyodu bu aralar kabızlık basladı ıste bole allah herkese kolaylık versın

14. 17 Kasım 2007
  15. tatarxixm

tatarxixm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benim kzızım tam 5 gun yapmamıştı anne sütü alan bebeklerde normal + anne sütü alan bebeklerde kabızlık olmazmış canım

16. 17 Kasım 2007
  17. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    allah anasina babasina bagislasin kücük hanimi: bana sorarsan 3 gün normal bir süre bence(dr degilim tabiki) kizin anne sütümü aliyormu? onu belirtmemissin. benim kizimda da ayni sorunlar oldu onun icin ekstra takvim yapmistim bir defasin da 11gün yapmamisti dr götürdüm anne sütü alan bebeklerde bunun normal oldugunu söyledi umarim en kisa zamanda düzelir gecmis olsun canim

18. 20 Kasım 2007
  19. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaslar benım oğlum ilk 45gun gunde 2-3 kez kaka yapıyordu.mamayı kestıkten sonra 4-5gunde 1 kez yapmaya basladı.. su an 3.ayına yenı gırdı ve haa 5gunde bır yapıyor ama cok yapıyor.. kabız degıl dr normal dedı ve bu yastakı bebek kakası gelınce poposunu sıkarmış aynı anda.. bundan dolayı hemen yapmazmış.. korkulacak bısey yok dedı.. su an anne sutu alıyor gazında prb yok ama kakası hala 5gunde bır dedıgım gıbı.