Bebeğimin kalp atışını göremedim şoktayım üzgünüm

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve seherrr tarafından 1 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Takipcileri:
Bu konu 2 kullanıcı tarafından takip ediliyor.
    1 Aralık 2008
    Konu Sahibi : seherrr
  1. seherrr

seherrr Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Büyük bir heyecanla cumartesi günü bebeğimizin kalp atışlarını görmeye gittik.Doktorumun dediğine göre son adet tarihine göre 6+3 günlük hamileydim cumartesi itibariyle.Vajinal ultrasonla bakmasına rağmen bebeği göremedi.Daha oluşmamış sadece kese ve yolk sac kesesi vardı ama embriyo yoktu.Bayramdan sonra tekrar çağırdı.Çok üzgünüm nasıl bekleyeceğim 15 gün bilemiyorumm.Sizce boş gebelik olabilirmi?Ayrıca benim hesaplarıma göre 5 haftalık çıkıyor.Doktorlar son adeti baz alarak hesaplıyorlar.Acaba tarihtemi bir yanlışlık var anlamadım.İlk gittiğimde 4+5 günlüktü ve sadece kese vardı.Bu kez kese büyümüş ve yolk keseside oluşmuş ama embriyo yokk.Çok üzgünüm günler geçmek bilmiyor.Bu ilk hamileliğimm ve tedirginim.:çok üzgünüm:

2. 1 Aralık 2008
  3. EU1

EU1 Guest

üzülme cnm. kendine stres yapma daha rken kalp atışı için kiminin geç canlanırmış sıkma canını stres yapıpta daha kötü yapma..hayırlısı olsun düşünme cnm.kendine iyi bak..

4. 1 Aralık 2008
  5. seherrr

seherrr Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Düşünmiyeyim diyorum ama elimde değil olmuyor.Sabahtan berii okumadığım gebelik sitesi kalmadı.Doktorda tam sınırdasın erken olabilir bekleyelim biraz dedi.Ama araştırdığımm kadarıyla bu haftalarda özellikle vajinal ultrasonla görünmesi lazımm offf

6. 1 Aralık 2008
  7. blue_eye

blue_eye Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sehercim olumlu düşünmek ve moralini yüksek tutmak zorundasın olabiliyor böyle şeyler bünyeye ve gebeliğe göre değişiyor adet tarihi baz alınıyor ama belki geç yumurtlama ve geç döllenme oldu arada 10 15 gün oynuyor ve bu da embriyo gelişimi için inan bana çok uzun bir süre.umarım herşey yoluna girer sabır diliyorum sana ama dediğim gibi bu esnada moral çok önemli...

8. 1 Aralık 2008
  9. seherrr

seherrr Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boş gebeliklerde yolk kesesi oluşuyormu her zaman ?

10. 1 Aralık 2008
  11. sema43

sema43 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım yolk kesesi göründüyse üzülme boş gebeliklerde yolk salç gözlenemedi yazıyor başımdan geçti biliyorumm

12. 1 Aralık 2008
  13. seherrr

seherrr Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağol sema43, benimde tek ümidim yolk kesesinin olması zaten.Bir arkadaşım daha boş gebelik geçirdi onunda yolk kesesi oluşmamıştı.Hemşirede üzülme yolk kesesi varsa yüzde 90 oluşur dedi ama 6+3 günlük olduğu için bebeğin görünmemesi üstelik vajinal ultrasonla beni çok üzdü.Bayram öncesii moralim sıfır

14. 1 Aralık 2008
  15. PembePanter

PembePanter Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sehercim dur hele bi canım hemen bu kadar üzüntüye kapılırsan ebbeğine zarar verebilirsin.benimde öleydi canım.kese var fakat 6 haftalık olmama rağmen tam görünmemişti.1 hafta sonra gittiğimde herşey normale dönmüştü.bu normal bir durum hayatım hemen görünecek diye birşey yok.merak edip kendini dahada stres sokmaa hayatım.inşallah hayırlsıyla herşey yolunda gidecek.

16. 1 Aralık 2008
  17. UykucuSirine

UykucuSirine hasretinle yandı gönlümmm Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bebek hiçmi görünmedi nokta kadar bile olsa..gebelik belirtilerin devam ediyor mu..ayrıca üzülme benimde sat'a göre 6.4 günlükken gittim kalp atışını göremedi doktor,bebek nokta kadar gözükmüyordu bile.bir hafta sonra gittik kalp atışı gayet güzeldi..gerçi benimkinin devamı gelmedi ama ilk kalp atışını duyduktan sonra 15 gün sonra tekrar gittik kalp atışı durmuştu bebeğin ,şimdi kürtaj için 4 aralığı bekliyoruz..geç yumurtlama veya rahme geç tutunmadan olabiliyor böyle şeyler..şimdiden kendini yıpratma bol bol dua et canım ..Allah'ım inşallah dualarını geri çevirmez

Son düzenleme: 1 Aralık 2008
  18. 1 Aralık 2008
  19. ecrin bebek

ecrin bebek Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence cuma günü git derim .çünkü ben de 7+3 günlükken gördüm kalp atışını.inşallah herşey yolundadır üzülme..öpüyorum.