bebeğimin karnı çok sert lütfen yardım

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve eftelyasu tarafından 7 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : eftelyasu
  1. eftelyasu

eftelyasu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    merhabalar 23 günlük erkek bebeğim var karnı çok sert gazını kendisi de rahat çıkarıyor ancak kakasını yaparken zorlanıyor bazen kesik kesik ağlıyor . lütfen yardım edin

2. 7 Mayıs 2009
  3. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım kakasını hergün yapıyomu? karnı sertse mideyi tamamen boşaltamadığı içindir oda rahatsızlık veriyo tabi..
    benim kızım 2.5 aylık 1 aylıkken beri kaka sorunu var sadece fitille yapıyo kaka yapamadığı zaman karnı çok sert oluypo ve ağlıyo bende 4 gün fitil veriyorum..

4. 7 Mayıs 2009
  5. Renniem

Renniem Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    normal dururken mi sert yoksa ıkınırken veya ağlarken mi?

ıkınma ve ağlama esnasınsa kendini kastığı için sert olabilir yok normaldeyse karnının doluluğundandır masaj filian yap sıcak tut bacaklarını hareket ettir çıkarmasına yardım et...enson çare ilaç kullan.

biz kaka yapamayınca banyodan sonra karnına termafor koyup ısıtıyoruz rahatlayıp kaka yapar hiç olmadı mutlaka pıırrt gelir kaydirigubbakcemile3

6. 8 Mayıs 2009
  7. minnosum09

minnosum09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım o sorun bizde de var ben karnına zeytinyağı ile masaj yapıyorum çabuk yumuşatıyo karnını kakasını da yapıyo bide büyüklerimiz nane kaynatıp veriyo bir iki defa denedim 3 4 çay kasığı nane içirdim o da etkili oldun çünkü nanenin bağırsakları çalıştırıcı etkisi var miktarı fazla kaçırmazsan bişey olmaz bende basta çok korktum içirirken ama bişey olmuyo karın ağrısı da varsa nanenin içine biraz da kimyon atıyolar çaresiz kaldığım zaman mecbur kalıyorum bunları yapmaya tabi ki bu son çarem bebeğimim rahatsız olmasından daha iyidir hem sonuçta doğal ürünler

8. 8 Mayıs 2009
  9. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    artık on bin defa söyledim ama benim kızım fitilsiz yapmıyo kakasını acaba bizdede işe yararmı bu nane olayı nasıl ne kadar veriyosun canım

10. 8 Mayıs 2009
  11. minnosum09

minnosum09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bildiğin kuru naneyi biraz suda kaynat istersen biraz da şeker koyabilirsin ben acı olmasın diye koyuyorum biraz ılık olunca küçük suluğumuz var ona koyuyorum çocuğuma zarar etmeyecek kadar içiriyorum 10 ile 20 ml arası içiriyorum etkisini de gösteriyo bugün olmazsa sonraki gün mutlaka kakasını yapıyo öyle bi yan etkisi falan da olmuyo

12. 8 Mayıs 2009
  13. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    canim karninin sertligi ya kakasini uzun sure yapamamasindandir ya da gazi oldugundandir.emzirdikten sonra gazini cikar.agizustu yatir o da cok ise yariyor.bir de rezene cayi icirebilirsin gazina iyi gelir.ben kizima dogdugundan beri iciriyorum.fitili de her zaman verme aliskanlik yapar 5 gun yapamazsa o zaman ver canim.gecmis olsun.

14. 8 Mayıs 2009
  15. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    dur hemen yapayım naneyi inşallah iyi gelir de yapar kakasını kendiğilinden...
    dokunmaz dimi canım;;?

16. 8 Mayıs 2009
  17. eftelyasu

eftelyasu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    teşekkürler arkadaşlar sürekli sert karnı dediklerinizi uygulayacağım bebeğim 23 günlük nane içirmekte kararsızım

18. 8 Mayıs 2009
  19. sira

sira Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar. Benim bebegim yedi aylik. Sadece anne sütü verirken bazen 4-5 gün kaka yapamadigi oluyordu ama kakasi sert olmuyordu dogal olarak. Sadece anne sütüyle beslenen bebeklerde gecikmesi gayet normal. Doktorumuzun dedigine göre eger bes günü gecerse pek iyi degil, o zaman baska careler aramak gerekir. Yani bebeginizin hergün kaka yapmasini beklemeyin. Benim gözlemlerime göre ne zaman bebegime rezene cayi versem kakasini daha erken yapiyordu. Ben asla fitil vermedim. Rezene cayinin icine cok az kimyon da koyulabilir. Simdi ek besin aldigimiz icin daha zor yapiyor bizimki kakasini. kimyon ve rezene cayi ise yariyor. Bir de doktor, asla seker katmayin ve rezene cayini(poset cay) suda fazla bekletmeyin, aci olur demisti. Bizimki bu cayi cok seviyor, hicbir zarari da yok, hergün verilebilir. Naneyi bilmiyorum. Onun da faydasi olabilir. Umarim bebisinin sorunu cözülmüstür. Yeni dogan, kücük bebeklere ben hic kiyamiyorum.