Bebeğimin pamukçuğu bir türlü geçmiyor?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve cerennur tarafından 31 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : cerennur
  1. cerennur

cerennur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar yakında 4. ayına girecek bebeğimin ağzında oluşan pamukçuk bir türlü geçmek bilmedi. karbonatlı su ile siliyorum dr ada götürdüm ilacımızı kullandık ama ne fayda tekrar başladı. ne yapacağımı şaşırdım bi daha götürmek istemiyorum. o kadar acı bi ilaç verdi kiyavrum içerken hep tükürüyo ve ağlıyo. çok acı tadına baktım benim bile boğazım saatlerce yandı. sizlerin bebeğinde oldu mu. ne yaptınız da geçti lütfen bana da bir fikir verin.mafoldumben

2. 31 Mayıs 2009
  3. shrylz

shrylz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    610
    Ödül Puanları:
    113
    benim kuzumda da oldu. hiçbir zararı yoktu doktorumuz karbonatlı suyla sil dedi. sildikten sonra çok huzursuzlandı 2 gün mama yemedi, kustu, ağladı. çok pişman oldum ellediğim için... yalnızca her emzirmeden önce göğüslerimi karbonatlı suyla yıkıyorum.şu anda pamukcuklara dokunmuyorum.bize bir zararı yok. 3 taneydiler bugün kontrol ettim yalnızca teki kalmış.

4. 31 Mayıs 2009
  5. zzllyyhh88

zzllyyhh88 Guest

canım benim oğlumdada olmuştu taa dudakları bembeyazdı..eczaneden MıKOSTATıN aldım günde 4 defa 2 ml verdim 5 günde iyi oldu..1.5 aysonra tekrar başladı yine verdim hemen geçti..yanlız her emdikten sonra 1 çay kşğ su vercekmişin

6. 1 Haziran 2009
  7. cerennur

cerennur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekkürler arkadaşlar. ama insanı sinir ediyo. benim oğlumda sürekli tekrarlıyo. göğüslerimi yıkıyorum. suda vermeye başladım inş.ii olur.

8. 1 Haziran 2009
  9. sherry456

sherry456 Guest

bizde de oldu bi kaç kez karbonatlı su ile sildim sürekli birde DUT ŞURUBU önerdiler aktardan aldım.ağız yaralarında kullanılıyor o da iyi geldi bildiğin pekmez gibi tadı bebeği hiç rahatsız etmiyor.

10. 1 Haziran 2009
  11. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    geçmiş olsun.benimde önerim dut pekmezi oalcak.ben oğluma kullanmadım ama bir komşumuz kullanmıştı bebeğine iyi gelmişti.

12. 2 Haziran 2009
  13. aselela

aselela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar benim bebeğimde de 15-20 günler arasında olmuştu.doktora götürmeden önce çocuğa karbonatlı suyla ağız bakımı yaptım.1 çay bardağına 1/2 çay kaşığı karbonat ekleyerek yaptım.evde dondurma çubuğu vardı,gazlı bezi ufak parçalar halinde keserek bu çubuğa doladım.suya batırıp bi sefer pamukçuk olan bölgeyi sildim.yaklaşık 4-5 gün sonrasında geçtiğini farkettim.yalnız bu arada doktor kontrolüne gittiğimizde fungostatin (antibiyotik,ağızdan) ilacını kullandım,hem bebek hem ben.bebeğin diline 1-2 damla arası damlattım.emzirme sonrasında 1-2 damlada meme uçlarıma sürdüm.etkili olduğunu düşünüyorum..ayrıca bu ilaç ağız içinde oluşan mantar enfeksiyonlarını önlemede etkili:))) benim pamukçuk geçti umarım sizinkilerde geçer...

Son düzenleme: 2 Haziran 2009
  14. 2 Haziran 2009
  15. aselela

aselela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğimizde oluşan sorunları birlikte paylaşalım:)))

16. 2 Haziran 2009
  17. benimminikelam

benimminikelam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    evet bende tam bunu yazacaktım...sterilize bezle karbonatlı suyu ağzının o bölgelerine kazır gibi sürmüştüm bende...ama göğsüme yaptığım bana iyi gelmedi göğüs uçlarımı tahriş etti ona da dikkat edin...a.s.

18. 2 Haziran 2009
  19. EU1

EU1 Guest

canım pamukcuk şakaya gelmez hem çocuğun canını yakar beslenmesini zorlaştırır hemde göğüs ucunu yara yapar.sizin ağzınızda yara varken bişey yiyebilirmisiniz onun gibi düşünün.doktorun verdiği ilacı mutlaka kullanın her emzirmeden sonra ağzına kaynamış su damlatın ağzı tezmizlensin sütlü kalmasın.göğsünüzü her emzirmeden önce kaynamış suya bandırılmış pamukla silin yada yıkayın.tadı acı diye doktorun verdiği ilacı kesmeyin.kaynamış suyun içine karbonat koyup temiz pamuğu daldırıp günde 2-3 kere canını acıtmadan diline damaklarına sürün.geçmiş olsun.