bebeğimin pozisyonu yukarı doğruymuş böyle olan varmı???

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve nursist tarafından 24 Kasım 2008 başlatılmıştır.

24 Kasım 2008
    Konu Sahibi : nursist
  1. nursist

nursist PAMUK PRENSİM... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkdşlr bugünki muayenede dr. bebeğinin pozisyonu biraz farklı dedi kafamı karıştırdı... normalde bebeğin başı aşağı doğru olur bebeğin duruşu ama seninki yukarı doğru dedi... oturur gibi duruyomuş yanii.
    bu normale dönermi değişirmi uygun pozisyonu alırmı bebeğim.. sağ kasıkta baskı ve sancıda oluyo şiddetli bebeğin duruşu yapıyo dedi. riskmiş sorunmuş gibi bahsetmedi enfeksiyona bi bakalım dedi idrar kültürü istedi ama yine ikna edici bi açıklama yapmadı kafam karışıkkk
    bebeğimle ilgili başka sorunlara yol açmaz dimi bu durum
    şimdiden sağolunnn arkdşlrr

2. 25 Kasım 2008
  3. drydeniss

drydeniss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    yok canım üzülme. benimkide hep tersti. dönmesi gereken zamanda dönmedi sıpa.tabi doğumada ters girdik. makattı zaten. riskli geçti gebeliğim. iki bağaneyle cııırrrrrrt sezeryan olduk. korkulacak birşey yok canım. bazı bebekler dönmeyebiliyor. canını sıkma bebeğini düşün mutlu ol.

4. 25 Kasım 2008
  5. nursist

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    nihayet yazan birisi oldu
    çok teşekkür ederim drydeniss. kasık bölgesi ve biraz üstünde arada bir sancı gerilme hissi endişelendiriyor beni zaten acaba yerinde rahat diilmi darmı geliyo gibi saçma sorular işte bakma bana sen bilgin için teşekkür ederimm sevindim bunu duyduğuma
    tekrar sağol

6. 25 Kasım 2008
  7. mercan_dilara

mercan_dilara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canim dr bence seni bosuna telaslandirmis.Son aya kadar 40 kez pozisyon degistiriyorlar...Daha onun o kadar bol yeri avrki.icerde takla bile atar...O baskilar agrilar hepimizde oldu...Gebalik sitelerinden bebeginin geliismini takip edebilirsin.Haftasi hafatsina tutuyor hersey...Burada biz eski mayis annelrinin nerdeyse tamami son aya ters girdik.Sonra bazilarinin ki dogum pozisyonunu aldi ,bazilarinin ki (benim ki gibi) almadi ve sezeryan olduk...Ama son haftalara boyle girersen iste,sikistirma nasil oluyor o zman goreceksin.Ben cocugun kafasini nerdeyse gogsumun altinda hissediyordum...Donmek istiyor ama yer yok donemiyor..Artik catliycam sanmis ve sezeryanla aldilar...SEnin suan sakin sakin beklemen lazim .Daha onunde coooooook uuzn bi maraton var.

8. 25 Kasım 2008
  9. nursist

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    sağol çok teşekkür ederim inanın rahatlıyorum okudukça malum ilk gebelik ilk acemilik hiçbişey bilmiyorumki hamileliğe dair dr.larda gereken bilgiyi wermeyince panik atak bi tip olup çıkıyosunuz ortaya böyle. herkezin istediği gibi benimde tek isteğim bebeğimi sağlıklı bi şekilde doğurup kollarıma almak onunla yaşamak ama biraz meşakkatli bi süreç işte bol bol sabır ve teslimiyet gerekli sanırım
    benimki ve herkezin bebeğini allah korusun

10. 26 Kasım 2008
  11. drydeniss

drydeniss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    önemli değil canım. böyle ağrıların olabilir sürekli rahmin büyüyor ister istemez kasılmalar ağrılar vb şeyler olabilir. mercan ında dediği gibi gebelikle ilgili güzel siteler var oradan takip edebilirsin. ve doktoruna sor çekinme. beni tam bilgilendirmiyorsunuz. panik oluyorum de.. sonuçta babasının hayrına bakmıyor sana. parasını veriyorsunuz. hizmetinizi almalısınız. ben öyle abartmıştım ki doktor 15 günde bir beni görüyordu. en son bi ara annemi götürdüm. senin ne işin var burda hayırdır dedi.. adam bıkmıştı benden sezeryana gün verdi isterseniz ondan önce geleyimbi kontrol edin dedim. yok yok gerek yok dedi..:jeyyar::jeyyar::jeyyar:
    artık nasıl bezdirdiysem adamı...sırnaşık şey
    aman ollcak o kadar... :KK46:

12. 28 Kasım 2008
  13. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım benim de 32.haftaya kadar tersti..dönmezse sorun olur demişti en nihayet doğuma bir ay kala döndü..ama ben yine de sezaryen oldum çünkü başı kanala tam yerleşmemişti..

14. 28 Kasım 2008
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    benim bebeğimin başıda 12.haftadan itibaren hep aşağıdaydı..
    o daha fazla korkutuyor insanı.her an kanala girebilir diye..
    senin bildiğim kadarıyla ilşkiye girmemen gerekli poposuyla kapattığı için.kanama yapar diye.yinede en iyi doktorun söyler sanırım durumu.
    ama korkulacak bir şey yok..
    Allahımın izniyle hepimiz kucağımıza alırız inşallah:Saruboceq:

16. 28 Kasım 2008
  17. Ansaneri

Ansaneri мιηιк кє&#8 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ahh Rida bunu en iyi yaşayan bizleriz heralde ha döndü dönecek derken bu veletler son ana kadar bekliyorlar. Elif'im dediği gibi çok pozisyon değiştirir sakın kendini korkutma bizde aman ya bişey olursa die çok korktuk ama sakin ol.. Bebeğinin yeri ona dar gelmez gelse o kendine uygun rahat edicek bi pozisyon bulur en iyi korunduğu yerde şuan için rahat olsun....

18. 29 Kasım 2008
  19. yaxgxxixzxixm

yaxgxxixzxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım korkacak hiçbirşey yok.bebiş daha çok şekil değiştirir.eğer dönmezse önemli değil.benimkide dönmemişti,sezaryen ile doğum yaptım.çokta rahat oldu.Allah sağlık,sıhhat versin bebişlere yeterki,duruşu falan önemli değil.