Bebeğimin sarılığı hala geçmemiş :(

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve yildizyy tarafından 6 Ocak 2009 başlatılmıştır.

6 Ocak 2009
    Konu Sahibi : yildizyy
  1. yildizyy

yildizyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğim 33 günlük oldu ve pazartesi günü kontrole gittik sarılığı hala devam ediyormuş sarılığı uzadı die bir sürü tahlil yaptılar acaba kötü sarılıkmı die ve ggt adı verilen bi değer olması gerekenden yüksek çıktı karaciğer ve safra kesesi ile alakalı doktor sarılığı uzun sürdüğü için yüksek çıkmış olabilir bi ay sonra tahlilleri tekrarlayalım eğer hala yüksek çıkarsa bi üniversite hastanesine gidip tetkik yaptırırsınız dedi çok üzgünüm kötü bişi olacak die çok korkuyorum ama şuan yapabilcek bişi yokmuş :KK43:((

2. 6 Ocak 2009
  3. f_a_s

f_a_s Gergin gördüm seni:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Allah şifa versin canım.. benim kızımın da doğduğunda biraz vardı. geçsin diye her saat başı yarım saat emziriyordum. emip kakasını yaptıkça geçer demişti doktorumuz.. inşallah güzel haberler alırsın canım.. dualarımız sizinle..

4. 7 Ocak 2009
  5. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    geçmiş olsun canım sarılık benim kızımdada olmuştu ben doktor komşumuzun tavsiyesiyle (birçok doktor önermiyor sadece anne sütü alsın diye)eczaneden serum suyu alıp içirmiştim ve 2 günde geçmişti. benim bir akrabamın bebeğindede uzun süren sarılık olmuştu onlarda günde birkaç saat bebeğin yatağında ışıldak gibi florasanlar varya onlardan yakıyolardı 1 saat olmak şartıyla günde birkaç sefer tabi gözlerini bağlıyolardı cocuğunda ışıktan zarar görmesin diye allah şifa versin canım.

6. 7 Ocak 2009
  7. LiLiPuT

LiLiPuT İşTe "HAyAT" bu!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun yıldız..inşallah korkuların yersiz çıkar ama benimde etrafımda sarılığı uzun süren çok bebek duydum ve sonrasında herhangi bi sorun çıkmadı
    tekrar geçmiş olsun sık sık emzir ve karanlıkta kalmamasına dikkatet

8. 7 Ocak 2009
  9. zeynep58

zeynep58 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    88
    canım jhiç canını sıkma boşa benim bebeğim kırk beş günlük oldu hala yüzü sapsarı ben götürmedim tekrar kontrole bir çok dr gittik sürekli yükseldi bir düştü bir yükseldi kan grubundan da kaynaklı olabiliyormuş son gittiğim dr olur böle merak etme dedi iki ayı bitsin tamamen geçer dedi

10. 8 Ocak 2009
  11. serpilla

serpilla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok geçmiş olsun canım korkunu anlayabiliyorum ana yüreği işte ama üzülme inşallah geçecektir Allah acil şifalar versin canım çok dua et..

12. 9 Ocak 2009
  13. zehhra44

zehhra44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aman ha aman ışına verdirttme benim yavrumu koydular ışında fazla kaldı hemşire hatası öldürdüler yavrumu

14. 10 Ocak 2009
  15. yildizyy

yildizyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ayy çok üzüldüm başınsağolsun allah sabır versin bizim bebeğimiz bigün fototerapi gördü ama tehlikeli olduğunu bende duymuştum

16. 12 Ocak 2009
  17. Serencam83

Serencam83 ÖMRÜMÜN SERENCAMI Üye

Beğenildi:
    298
    Ödül Puanları:
    163
    canım bozma moralini bak bizim sarılığımız 2 aydan sonra geçti benim bebişim 2 kilo doğdu küçük olduğu için uzamış bizimde bazı değerlerimiz yüksek çıktı doktor enzim eksikliği olabilir deyip korkuttu bizi yok sizi çapa tıpa sevkedecem dedi yüreğim ağzıma geldi sonra bir doktora daha götürdük sadece yüzünde kalmış geçmek üzere dedi ve geçti eğer karnında vücudunda sarılık yoksa hiç korkma bazı bebeklerin böyle uzun sürüyor haa bu arada tahlillerinide ihmal etme canım

18. 14 Ocak 2009
  19. yildizyy

yildizyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürederim terken içimi biraz rahatlattın sanırım kızımında bitek yüzünde kaldı sarılığı gözlerinin içindede var biraz ay başında tekrar tahlilieri var şimdi bol bol emzirmekten başka yapacak bişeyim yok :KK43: