bebeğimin yatağını nasıl ayırcam...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Mert0403 tarafından 11 Kasım 2009 başlatılmıştır.

11 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Mert0403
  1. Mert0403

Mert0403 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    88
    merhaba arkadaşlar şimdi benimki dert gibi görünmesede büyük bir derdim var benim 20 aylık bir oğlum var bu ayına kadar aynı yatakta yattık (evet suçluyum bu konuda) geceleri kalkıp emzirmek zor geliyordu yanımda yatınca istediği zaman emdiği için ve ben işe gittiğim için uykusuz kalmıyım diye bu yöntemi seçmiştim. bu hafta artık yatağını ayırdım ama oğlum o yatakta uyumuyor sallanan beşik birde uyanınca sallıyım uyu diyorum beni al diyor 5 dak uyumuyor yanımda yatmak istiyor dün gece almadım ağladı dakkalarca kendini yatakta ordan buraya attı ağlayarak sonuç yine aldım dayanamadım.iki dak emdi uyudu benim yanımda yatağa koyar koymaz sanki bişey var hemen kalkıyor. ne yapıcam nasıl ayırcam 3 gündür uyku uyumuyorum kıyamıyorumda ona eşimlede papaz olduk. orda yatcak diyor . offf canım çok sıkkın nasıl yapcam yaa

2. 11 Kasım 2009
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Kötü alismis....keske hep emzirdikten sonra hemen yatagina koysaydin canim....simdi alismasi seni cok zorlayacak...:hulya:

Ama sabirli olman lazim...öyle 3 günde olacak birsey degil bu....uyuduktan sonra hemen yavasca yatagina koy....altina senin T-Sörtlerinden birtanede ser....senin kokunu aliyor o zaman....yanindaymisin gibi hissediyor....a.s

Pess etme sakin....olacak insallah...biraz daha sabir canim:nazar:

4. 11 Kasım 2009
  5. Mert0403

Mert0403 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    88
    saol canım inşallah ya uyurken illa bir yeimle oynıycak yoksa uyumuyor eli hep üstümde . aslında daha önce ayırcaktım doktor işe gittiğin için senle yatsın gündüzleri yoksun gecede bırakıp gidersin diye yanında yatmak istiyor dedi. ya ayağı üstümde ya kolu yada kafası...

yatağında yat diyorum e-e pis diyor senle yatcam diyomafoldumben

6. 11 Kasım 2009
  7. Kittiara

Kittiara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bence de bunu dene koyar koymaz uyanıyorsa şöyle dene,üstünde senin kokun sinmiş gecelik t-shirt v.s yi al bebişinin üstünü ört o şekilde yatağına koymayı dene..Bende çalışıyorum hiç alıştırmadım bebişimi yanımda yatmaya ama resmen istiyor benle yatmayı bazen kıyamıyorum alıyorum ,sonra alıştırıcam diye korkup uykuya dalınca hemen yatağına koyuyorum :KK43:

8. 11 Kasım 2009
  9. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ay kiyamamkaydirigubbakcemile3....cokta bilmis oluyorlar yahu simdiki cocuklar!!:hulya:

Doktorun verdigi akila ben pek akil erdiremedim ama neyse.....aslinda doktorlar olsun egitimciler olsun cocuklari dogar dogmaz kendi yataklarina alistirmak gerek diye bas bas bagiriyorlar....hem Anne rahat yatmali hem cocuk....:kahve:

Birde ben yanimda yatirmaktan cok korkardim cocuklarimi....uyurken ezerim, kolum biryerine gelir falan diye....Allah korusun:Saruboceq:

10. 11 Kasım 2009
  11. Mert0403

Mert0403 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    88
    saol canım birde onu deniycem bakalım. yatağı ayırmak ayrı dert birde memyi bıraktırcam onu nasıl yapıcam o ayrı dert kafamçokkarıştı

12. 11 Kasım 2009
  13. Mert0403

Mert0403 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    88

14. 11 Kasım 2009
  15. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Bu durum kuzenimde de var kızı 4,5 yaşında hala babasıyla uyumakta diretiyor, kuzenim de tek uyuyor.
    Demek ki neymiş...
    Yatakları asla ve asla ayırmak iyi değilmiş çocuk için bile olsa.

16. 11 Kasım 2009
  17. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.200
    Ödül Puanları:
    463
    valla ilk önce memeden kes, bu yeni duruma alıştıktan sonra yatak ayırma olayına başla, yoksa çok zor hem sana hem bebişe yazık olur, gereksiz gerilirim olur, ilk adımın memeden kesmek olsun, çünkü emerek uyumaktan mutlu oluyor ve bütün bunları bağdaştırıyor büyük ihtimalle, annenin yatağı, emmek, uyumak
    o yüzden ilk önce memeden kesmeli bu duruma alıştıktan sonra yatak ayırmaya geçmelisin
    o zaman da rutin şeyler yap, mesela ben ilk ayırdığımda yanında uyuyana kadar yatar ama hep sen uyuyana kadar burdayım sonra kendi yatağıma gidicem, herkes kendi yatağında uyucak gibi lafları tekerleme gibi her gece söylerdim, bıkmadan öpe okşaya bunları söylemelisin

18. 11 Kasım 2009
  19. Mert0403

Mert0403 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    88
    ya aslında ben şöyle bişey yaptım benim yatağımın yanına onun yatağını koydum duvara kadar kocaman bir yatağım oldu yani eşimi hiç bir şekilde yataktan atmadım kocam yanımda sorun olumu ayırmak