bebeğimin yüzü neden pütürleşti?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve refref tarafından 23 Eylül 2010 başlatılmıştır.

23 Eylül 2010
    Konu Sahibi : refref
  1. refref

refref Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar benim bebeğim 2 aylık ve yüzüyle çok oynuyor.. sürekli ellerini ağzına götürmeye çalışıyor ve elleri sürekli gözlerinde.. yüzü hafif kızarık sertleşti biraz cildi ve pütür pütür.. ellerinde genelde eldivenini giydiriyorum yüzünü çizer diye.. sizce neden olmuştur?:enbuyukkk:

2. 23 Eylül 2010
  3. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    mikrop kapmış olabilir. Ya da hiç mama verdin mi? Sadece emmiyorsa mama ağır gelip, alerji yapmış olabilir

4. 24 Eylül 2010
  5. refref

refref Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hayır sadece emiyor.. sütüm yetiyor.. hafiften geçmeye başladı sıcaklarda daha azıyor.. bebe yağı sürüyorum yumuşatıyor ama 1 saat sonra tekrar aynı..bide eşimin ailesi ve benim ailem kalabalık öpen oluyor illa.. kardeşim mesela makyajıyla öptü hemen uyardım bidaha öpme öyle makyajlı diye..gözle görülür bi pütürleşme yok öyle elleriyle yüzüyle oynayınca biraz kızarıyor ve ellerimle dokunduğumda hissediyorum yumuşak değil biraz sert cildi..acaba neden oluyor?

6. 24 Eylül 2010
  7. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim oğluma da olmuştu 1-2 aylıkken. Öpmüyorduk ama doktor görünce hemen "öpüyor musunuz sakın öpmeyin cildi çok hassas" demişti. Ama sıcaklardandı büyük ihtimal, sık sık yıkayın dediğin gibi hava serinleyince düzeldi. Bir de sebamed in bebekler için yüz kremi var onu da kullanabilirsin.

8. 24 Eylül 2010
  9. refref

refref Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    teşekkürler deniycem bakalım.. olumunekankayizsmile

10. 24 Eylül 2010
  11. kedisot

kedisot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ALLAH analı babalı büyütsün canım,sanırım bebişlerimiz hemen hemen aynı benimki de 3,5 aylık. aynı sorun bizde de oldu.bahsettiğin şey isilik sanırım telaşlanma .çok fazla sıcak ortamlarda tutmamaya çalış ,bulunduğu artamı hep ılık tut ve nemli temiz bir bezle pütürlükleri sil. geçecektir inşallah...

12. 24 Eylül 2010
  13. axfrends

axfrends Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sızın bebegınız gıbı yegenımınde 3 5 aylıkken cıldı sertlestı,sankı bebek yzuu gıbı degıldı..pütür pütür sivilcemsi seyler oldu yanaklarında..ama ne yapıysak gecmedı,doktor nemlendırı verdı,onunlada gecmedı.. su an 2,5 yasında ve 3 4 ay once gectı kendılıgınden.. sız genede sık sık nemlı tutmaya calısıın,vazelını onerırım,ciddi nem kaynagı hemen gıtmıyor yuzden ..

14. 24 Eylül 2010
  15. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    gülsuyuyla silip, bebekler için nemlendirici losyonlardan kullanabilirsin..
    sabah akşam yaparsan iyi gelebilir, bir de saf zeytinyağı da sürebilirsin

16. 25 Eylül 2010
  17. semprex

semprex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlanda olmuştu isilik omuş kaynatılımış ılımış suyu beyaz ütütlenmiş bir mendille gün boyunca bir kaç defa silerseniz geçer benimki öyle geçti nemlendirirci bebeyağları gözenekleri tıkadığı için artırır zaten gözenekler terden tıkandığı için oluyor..

18. 30 Eylül 2010
  19. plazma

plazma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    refref kızarıkıklar için birşey diyemeyeceğim ama artık eldiven giydirme bence. bebeğin ellerini tanıması gerekiyor. etraftaki nesnelere dokunup dokularını tanıması gerekiyor. yüzünü çizmemesi için tırnaklarını güzelce kes. birkaç defa belki çizer yüzünü ama geçer hemde çizmemeyi öğrenir. el becerisinin gelişmesi lazım. benimde 3.5 aylık oğlum var. 1.5 ay kadar eldiven kullandım ama inan pişmanım.