bebeğimin yuzunde yara var

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve oNcA tarafından 13 Kasım 2008 başlatılmıştır.

13 Kasım 2008
    Konu Sahibi : oNcA
  1. oNcA

oNcA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bebeğimin yuzu uzun süredir kızarıyordu..doktora gitğimizde nutrigina(okunusu) etkili bir krem önerdi ver bu kremi nerdeyse 1 aydır kullanıyorum...2-3 gundur sol tarafındaki kızarıklık artmaya kulagına doğru yayılmaya basladı...internette arastırdıgıma göre yuzunde egzama oldu...ögleden sonra tekrardan doktoa gidicez...sizlerin basına böyle bişi geldimi

2. 13 Kasım 2008
  3. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    bilmiyorum canim bizde bi sey yok
    acaba gecer mi ki o yani geccicidir umarim

4. 13 Kasım 2008
  5. oNcA

oNcA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    doktoru telefonla aradım...bir krem ismi verdi...onu surunce gecer dedi ama ben doktora gidelim, kendi tekrar baksın ondan sonra alacağım kremi...gecici oldugunu söyledi

6. 13 Kasım 2008
  7. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    Insallah oyledir canim, evet once doktor'a gidin o soylesin iycene baksin ne oldugunu bulsun ve sonra krem falan surun
    gecmis olsun Insallah canim

8. 13 Kasım 2008
  9. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    kesinlikle doktora gitmelisin cnm
    sakın kendi başına birşeyler kullanma..
    benim burada bir arkadaşımın kızı oldu 2 yaşında
    sulardan ve teninin belçikaya uyum sağlayamamasından olmuş..
    burda vücudunu sabunlamıyorlar yıkarken sadece başını şampuanlıyorlar
    çok geçmiş olsun

10. 13 Kasım 2008
  11. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    çokgeçmiş olsun cnm en kısa zamanda geçer inşallah....

12. 13 Kasım 2008
  13. cimcime50

cimcime50 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    289
    Ödül Puanları:
    153
    geçmiş olsun canım benim kızmında yanaklarının alt kısımlarında kızarıklık vardı.dr. götürdük şimdilik önemli değil tahriş olmuş demişti.

14. 13 Kasım 2008
  15. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    arkadan arkaya kermmi verilir yahuu
    bence sen dr değiştir

16. 13 Kasım 2008
  17. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim bebiş 3 aylık. ilk ayından sonra bebeğimin yüzünde yara diilde kızarıklık oldu. çok sıcak olduğu için isilik diye düşündük.sonra kulak arkası ile boynunda oldu. kulak arkasından sarı sıvı çıkıyordu. dr a götürdüm. kulak arkası bebek egzaması olmuş dedi. boynundakide isilikten hava almadığı için mantara çevirmiş dedi. 2 tane krem verdi ama 5 günden fazla kullanılmıyor. bu tür kremler kortizon içerdiği için hemen vermiyorlar. ileri boyuttaysa veriyorlar. kullanmaya başladım sadece 2 kere sürdükten sonra geçti. merak edilecek birşey değil dedi dr. bebeklerde sık rastlanırmış.sebaroid dermatit diyorlar buna. 6. aydan sonra pek kalmıyormuş. bebek ürünleri kullanman gerekiyor ama sabun içermesin. sebamed bebe kompaktını tavsiye ederim.
    birde benim bebeğimin vücudunda yara çıktı sonradan. sivilce gibi başlıyordu açılıp yara oluyordu.onada dr mikrobik dedi. vücudu dıştan mikrop kapmış olabilir dedi.sabuntozunu değiştir falan dedi ama ben değiştirmedim. verdiği kremle iyileşti bir dahada olmadı.

18. 13 Kasım 2008
  19. amilie

amilie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlumun nyüzünde de kızarıklık oluyor, kuruyor, (sadece tecrubeme göre söylüyorum doktora sormadım) tükürükten oluyor. eli - yumruğu ağzında oluyor onu da yüzüne sürüyor ister istemez, yanakları kızarıyor sürekli. ben yüzünü temiz su ile yıkıyorum ya da emzirirken sütümden damlatıyorum ve sürüyorum. işe yarıyor, krem falan sürmüyorum çünkü yanağına değen eli ağzına yeniden giriyor. bizim döküntüler vücudunda çıktı. kuruma şeklinde oluyor, tahminime göre sebamed sabun yerine başka marka sabun kullanmaya başladık, ondan oldu, kıyafetleri için zaten sabuntozu kullanıyorum ve içini dışını ütülüyorum herdefasında, ondan olacağını sanmıyorum. bunun için vücur yağı ve kremlerini kullandım pek işe yaramadı. doktorun pişik için verdiği bepanten i sürdüm ve gözle görülür bi iyileşme gördüm. bence bi de sütünü ve bu pomadı dene, bakalım işe yarayacak mı!